moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cross rozstrzygnie o medalach

Wkrótce poznamy wyniki współzawodnictwa drużynowego w sporcie powszechnym. O końcowej klasyfikacji rozstrzygną mistrzostwa Wojska Polskiego w biegach przełajowych, które odbędą się we wtorek i środę w Bydgoszczy. Niezależnie od wyników ostatnich zawodów, w 2013 roku najlepsza była drużyna z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.


Reprezentacja Wojsk Lądowych 1, bo pod taką nazwą uczestniczy we współzawodnictwie w sporcie powszechnym ekipa złożona głównie z żołnierzy 11 LDKPanc, wypracowała sobie na tyle bezpieczną przewagę punktową, że nawet spora wpadka w crossie nie odbierze jej zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. W skład reprezentacji WL 1, oprócz przedstawicieli jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, wchodzą także żołnierze z wybranych pododdziałów Wojsk Lądowych, m.in. 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa i 23 Pułku Artylerii z Bolesławca. Drużyna, której trzon stanowią sportowcy z Czarnej Dywizji, po raz trzeci z rzędu zostanie zwycięzcą we współzawodnictwie sportowym w Siłach Zbrojnych RP. A start w mistrzostwach w crossie, które odbędą się w dniach 15–16 października w Bydgoszczy, zapewniła sobie dzięki dobrym wynikom zdobytym podczas dwóch ostatnich czempionatów w pływaniu i maratonie. W obu bowiem pancerniacy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej.

O dwa pozostałe miejsca na podium w klasyfikacji generalnej będą walczyć reprezentacje Wojsk Lądowych 2 (składająca się ze sportowców 12 Dywizji Zmechanizowanej), Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Sił Powietrznych. Powtarza się więc historia sprzed roku. Wtedy to przed kończącymi współzawodnictwo mistrzostwami w futsalu (w tym roku turniej piłki halowej został odwołany) pewna zwycięstwa była drużyna Wojsk Lądowych 1, a o srebro i brąz walczyły te same ekipy: WL 2, IWSZ i SP.

– W Bydgoszczy czeka nas zacięta rywalizacja o miejsca od drugiego do czwartego. Różnice punktowe są niewielkie i jeszcze wszystko może się zdarzyć – mówi mjr Tomasz Bartkowiak z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Sił Powietrznych. – Tak jak przed rokiem, ostatnie zawody zadecydują o tym, czy wywalczymy miejsce na podium.

Ostatnie mistrzostwa w maratonie potwierdziły, że świetnych biegaczy ma drużyna Wojsk Lądowych 2 (12 DZ). W Warszawie dwa czołowe miejsca wśród mężczyzn zajęli zawodnicy z tej drużyny, ale drużynowo więcej punktów zdobyli reprezentanci 11 LDKPanc. – Mogliśmy wygrać klasyfikację drużynową w maratonie, ale kontuzje wyeliminowały ze startu trzech zawodników, a w ich miejsce nie mogliśmy już nikogo wstawić – mówi mjr Mirosław Langner, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 Dywizji Zmechanizowanej. – W biegach przełajowych na pewno mamy szanse na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. To zwycięstwo da nam srebrny medal w punktacji ogólnej pod warunkiem, że zespół Inspektoratu Wsparcia zawali biegi i nie zmieści się w czołowej piątce. A na to się raczej nie zanosi. Patrząc realnie na nasze szanse, uważam, że w Bydgoszczy powalczymy o trzecie miejsce – dodaje major.

Drużyna z 12 Dywizji Zmechanizowanej ma mocną ekipę biegaczy. W rywalizacji indywidualnej jej reprezentanci powinni walczyć o miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej. – Siły Powietrzne ostatnio się wzmocniły o czworo mocnych zawodników, dwóch biegaczy i dwie biegaczki. Lotnicy też mają szanse powalczyć o podium – twierdzi szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 DZ. Na trasie w Myślęcinku, na której w tym roku odbyły się cywilne mistrzostwa kraju oraz mistrzostwa świata, zapowiada się więc interesująca walka.

szus

autor zdjęć: archiwum mjr. Tomasza Bartkowiaka

dodaj komentarz

komentarze


„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
 
Chorwacki test polskich kadetów
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Cienka niebieska linia
Modernizacja Sokołów
Wojsko wraca do Łomży
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Agresja sowieckiego kolosa
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Sprawdzają Brutusa
Terytorialsi na wysokościach
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
„Górale” zdobywają miasto
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Stalin czekał i kalkulował
Polska nie pozostanie osamotniona
Umowa na Feniksy
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Selekcja w pigułce
Rozpoczynamy nową erę
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Jedna misja, jeden zespół
Nowy wiceminister w MON
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Nowa misja i nowy sprzęt
A Torn Subcontinent
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Irańskie szachy
Thin Blue Line
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Klasy wojskowe po nowemu
Walka i dyplomacja
Polscy nurkowie na Islandii
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Samochód do desantowania
Iranian Chess Game
Pamięć o tragedii
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
Oko na Europę
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Groźny jak Tallboy
GROM Challenge
Polscy weterani i książę Harry
Głos (z) płonącej Warszawy
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Z maratonu programowania do wojska
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
W Indiach mieli swój drugi dom
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Dead to the World
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Modernizacja starów 266

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO