moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cross rozstrzygnie o medalach

Wkrótce poznamy wyniki współzawodnictwa drużynowego w sporcie powszechnym. O końcowej klasyfikacji rozstrzygną mistrzostwa Wojska Polskiego w biegach przełajowych, które odbędą się we wtorek i środę w Bydgoszczy. Niezależnie od wyników ostatnich zawodów, w 2013 roku najlepsza była drużyna z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.


Reprezentacja Wojsk Lądowych 1, bo pod taką nazwą uczestniczy we współzawodnictwie w sporcie powszechnym ekipa złożona głównie z żołnierzy 11 LDKPanc, wypracowała sobie na tyle bezpieczną przewagę punktową, że nawet spora wpadka w crossie nie odbierze jej zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. W skład reprezentacji WL 1, oprócz przedstawicieli jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, wchodzą także żołnierze z wybranych pododdziałów Wojsk Lądowych, m.in. 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa i 23 Pułku Artylerii z Bolesławca. Drużyna, której trzon stanowią sportowcy z Czarnej Dywizji, po raz trzeci z rzędu zostanie zwycięzcą we współzawodnictwie sportowym w Siłach Zbrojnych RP. A start w mistrzostwach w crossie, które odbędą się w dniach 15–16 października w Bydgoszczy, zapewniła sobie dzięki dobrym wynikom zdobytym podczas dwóch ostatnich czempionatów w pływaniu i maratonie. W obu bowiem pancerniacy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej.

O dwa pozostałe miejsca na podium w klasyfikacji generalnej będą walczyć reprezentacje Wojsk Lądowych 2 (składająca się ze sportowców 12 Dywizji Zmechanizowanej), Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Sił Powietrznych. Powtarza się więc historia sprzed roku. Wtedy to przed kończącymi współzawodnictwo mistrzostwami w futsalu (w tym roku turniej piłki halowej został odwołany) pewna zwycięstwa była drużyna Wojsk Lądowych 1, a o srebro i brąz walczyły te same ekipy: WL 2, IWSZ i SP.

– W Bydgoszczy czeka nas zacięta rywalizacja o miejsca od drugiego do czwartego. Różnice punktowe są niewielkie i jeszcze wszystko może się zdarzyć – mówi mjr Tomasz Bartkowiak z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Sił Powietrznych. – Tak jak przed rokiem, ostatnie zawody zadecydują o tym, czy wywalczymy miejsce na podium.

Ostatnie mistrzostwa w maratonie potwierdziły, że świetnych biegaczy ma drużyna Wojsk Lądowych 2 (12 DZ). W Warszawie dwa czołowe miejsca wśród mężczyzn zajęli zawodnicy z tej drużyny, ale drużynowo więcej punktów zdobyli reprezentanci 11 LDKPanc. – Mogliśmy wygrać klasyfikację drużynową w maratonie, ale kontuzje wyeliminowały ze startu trzech zawodników, a w ich miejsce nie mogliśmy już nikogo wstawić – mówi mjr Mirosław Langner, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 Dywizji Zmechanizowanej. – W biegach przełajowych na pewno mamy szanse na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. To zwycięstwo da nam srebrny medal w punktacji ogólnej pod warunkiem, że zespół Inspektoratu Wsparcia zawali biegi i nie zmieści się w czołowej piątce. A na to się raczej nie zanosi. Patrząc realnie na nasze szanse, uważam, że w Bydgoszczy powalczymy o trzecie miejsce – dodaje major.

Drużyna z 12 Dywizji Zmechanizowanej ma mocną ekipę biegaczy. W rywalizacji indywidualnej jej reprezentanci powinni walczyć o miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej. – Siły Powietrzne ostatnio się wzmocniły o czworo mocnych zawodników, dwóch biegaczy i dwie biegaczki. Lotnicy też mają szanse powalczyć o podium – twierdzi szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 DZ. Na trasie w Myślęcinku, na której w tym roku odbyły się cywilne mistrzostwa kraju oraz mistrzostwa świata, zapowiada się więc interesująca walka.

REKLAMA

szus

autor zdjęć: archiwum mjr. Tomasza Bartkowiaka

dodaj komentarz

komentarze


Prawdziwi wojownicy
 
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Co z tegorocznym MSPO?
Polskie porty bardziej otwarte
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Na zakupy do sklepu AMW
„Harpun” do walki
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Ćwiczenia z torpedą
Białe noce podhalańczyków
Widzieć i nie być widzianym
„Spartan” znów na Mazurach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Podchorążowie za sterami Bielików
Sukcesy sportowców w mundurach
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Gotowi na „Defendera”
Rubiny w walce z epidemią
Patrioty z polskimi przyczepami
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Przeciwlotnicza Sona
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
F-16 kończą misję w Estonii
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Amerykanie odmładzają F-16
Nowy wiceminister w MON
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Wojsko przeciw wirusowi
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
MON nie wycofuje się z MSPO
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
Święto żołnierzy służących na misjach
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
Na misjach święta inne niż zwykle
Pracowity tydzień flotylli
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Nowa strategia z podpisem prezydenta
„Ratownik” od nowa
Obradowała Rada Gabinetowa
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Terytorialsi nie stracą dodatku
Agent w generalskich szlifach
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Online z mistrzami sportu
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Partyzanci rozgromili ubeków
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Specjalsi świętują
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
NATO walczy z koronawirusem
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Army of Medics

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO