moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Niezłomna z Auschwitz

W Auschwitz Alinie Dąbrowskiej, młodej konspiratorce ZWZ z Pabianic, wytatuowano numer 44165. Od tej chwili starano się jej udowodnić, że jest jedynie „podczłowiekiem”, któremu przeznaczono powolną śmierć w niewyobrażalnym piekle. Alinie Dąbrowskiej było jednak dane przeżyć Auschwitz i kolejne cztery obozy koncentracyjne. Nie złamał jej również marsz śmierci. Po ucieczce z niego wraz z koleżankami natknęła się szczęśliwie na polskich żołnierzy. Tak o tym opowiada w filmie, a o Jej przeżyciach obozowych przeczytacie w książce „Jedno z moich imion brzmi życie”.

Redakcja: Piotr Korczyński
Zdjęcia i montaż: Paweł Sobkowicz
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO