moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sukcesy żołnierzy w świątecznych biegach

Dla uczczenia Święta Niepodległości w całym kraju zorganizowano kilkadziesiąt biegów ulicznych. Biegali również żołnierze w bazie w Ghazni w Afganistanie. W Polsce ich koledzy z powodzeniem rywalizowali o czołowe lokaty w różnych biegach. Ten największy w Warszawie wygrali st. szer. Arkadiusz Gardzielewski i szer. Olga Kalendarova-Ochal.

W Ghazni 11 listopada o godz. 11.11 czasu lokalnego na trasę Biegu Niepodległości wyruszyło 121 zawodników.

W stolicy Bieg Niepodległości zorganizowano już po raz 25. Dystans 10 kilometrów pokonało ponad 10 tysięcy biegaczy z premierem Donaldem Tuskiem na czele, który wynikiem poniżej 50 minut poprawił swój rekord życiowy. Warszawski bieg wygrał po raz drugi st. szer. Arkadiusz Gardzielewski z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu. Po raz pierwszy triumfował w 2011 roku. W tym roku z czasem 30 min 3 s wyprzedził o minutę i 3 s Jakuba Nowaka oraz o minutę 20 s Pawła Ochala. Z kolei żona trzeciego na mecie zawodnika szer. Olga Kalendarova-Ochal była najlepsza w rywalizacji pań. Reprezentantka poznańskiego WZS z czasem 33 min 26 s wyprzedziła o 20 s Agnieszkę Gortel i o 2 min 35 s Łotyszkę Anitę Kazemaka.

W Goleniowie również po raz 25. zorganizowano imprezę biegową dla uczczenia narodowego święta. XXV Milę Niepodległości wygrał szer. Marcin Lewandowski. Reprezentant bydgoskiego WZS triumfował z czasem 4 min 18 s. Na mecie wyprzedził o 1 s Krzysztofa Żebrowskiego (UOLKA Ostrów Mazowiecka) i o 4 s Witalija Marynicza (Finisz Kalisz). Przy okazji tradycyjnego biegu na jedną milę w Goleniowie zorganizowano również bieg na dystansie 10 km. Najszybszy z 847 zawodników był Artur Kozłowski, który pokonał trasę w 29 min 4 s.

W Słupskim Biegu Niepodległości dystans 10 km pokonało mniej biegaczy niż w Goleniowie – 244. Triumfował policjant – rekordzista trasy Maratonu Komandosa – Paweł Piotraschke. Reprezentant Szkoły Policji w Słupsku z czasem 31 min 25 s wyprzedził Dawida Klaybora z Chojnic (jego wynik: 32 min 18 s) i sierżanta Mariusza Borychowskiego z 7 Brygady Obrony Wybrzeża (32,35).

Sporym sukcesem szer. Tomasza Grycko – zwycięzcy tegorocznego Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa – zakończył się XVI Bieg Niepodległości w Gdyni. W rywalizacji na trasie o długości 10 km reprezentant 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego pokonał aż 5593 konkurentów. Na metę wbiegł po 30 min 25 s od startu na skwerze Kościuszki, gdzie rozpoczął się bieg tuż po wystrzale armatnim z ORP „Błyskawica”. Grycko wyprzedził o pół minuty Bartosza Mazerskiego (Zantyr Sztum) i o 35 s Daniela Formelę (Trek Gdynia). 108. miejsce w rywalizacji open i drugie w kategorii sześćdziesięciolatków zajął por. mar. w st. spocz. Antoni Cichończuk. Biegacz Wojskowego Klubu Sportowego Flota Gdynia uzyskał czas 37 min 51 s, a w swojej kategorii wiekowej przegrał tylko o 54 s z młodszym o trzy lata Andrzejem Krzyszkowskim z Gdyni.

Podwójnym zwycięstwem żołnierzy zakończył się bieg na dystansie 11 km w Łubiance. W stawce 723 zawodników triumfował szer. Błażej Brzeziński. Reprezentant wrocławskiego WZS i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław przebiegł trasę w 32 min 33 s. 12 sekund za nim wbiegł na metę szer. elew Damian Kabat z bydgoskiego Zawiszy. Trzecie miejsce – z czasem 33,33 min – zajął Krzysztof Gosiewski z LKS Ostromecko.

Żołnierz wygrał również bieg na dystansie 10 km w Luboniu. Zwycięzcą III Lubońskiego Biegu Niepodległości został st. szer. Paweł Tarasiuk z 31 Bazy Lotnictwa Transportowego w Poznaniu-Krzesinach. Triumfator uzyskał czas 32 min 18 s. Na finiszu wyprzedził o 4 s Marcina Zagórnego i o 25 s Macieja Muślewskiego. Bieg ukończyło 825 mężczyzn i 295 kobiet. Wśród pań triumfowała Karolina Górna.

325 zawodników ukończyło XX Ogólnopolski Bieg Niepodległości w Górze. W rywalizacji panów na dystansie 10 km najlepszy wynik – 30 min 25 s – zanotował Ukrainiec Wołodymir Jurczuk. Wśród pań – na tej samej trasie – triumfowała Ukrainka Żana Rybak (36,35), a czwarta była st. szer. pchor. Jolanta Szwarnóg z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (39,37).

Już po raz ósmy Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec zorganizował Bieg Niepodległości. Tym razem działacze tego klubu postanowili udowodnić, że na sportowo narodowe święto uczci około tysiąca osób. I tysiąc zgłosiło się do biegu. Na mecie sklasyfikowano wprawdzie 930 osób, ale lubliniecki klub po raz kolejny odniósł wielki sukces organizacyjny. Przy okazji też i sportowy, gdyż dystans 1,7 km najszybciej pokonali reprezentanci Mety. Wśród panów triumfował Marcin Błaziński (4,47 min), a w rywalizacji pań Karolina Pilarska (5,37). W biegu wzięło udział wielu żołnierzy z Jednostki Wojskowej Komandosów.

szus

autor zdjęć: PKW Afganistan

dodaj komentarz

komentarze


Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Śladami ojca
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
I zdobyliśmy!
Flota Bayraktarów w komplecie
Armia Andersa w operacji „Honker”
Układ nerwowy Mieczników
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Pływacy i maratończycy na medal
They Will Check The Training Results in Combat
Ameryka daje wsparcie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Gry wojenne w szkoleniu
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Krwawa noc pośród puszczy
Więcej hełmów dla żołnierzy
Pytania o europejską tarczę
Serwis K9 w Polsce
NATO on Northern Track
Pierwsi na oceanie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, epilog
Polska wiktoria na Monte Cassino
Po przeprawie ruszyli do walki
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Na straży nieba
Wioślarze i triatlonistka na podium
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Orzeł dla bohaterów
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Abramsy w pętli
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Zmiany w dodatkach stażowych
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Polki pobiegły po srebro!
W obronie wschodniej flanki NATO
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
„Ta ziemia do Polski należy…”
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Bohater odtrącony
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Broń Hitlera w rękach AK
Mobilne dowodzenie
„Pierwsza Drużyna” na start

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO