moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wybory podoficera roku w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

W koszalińskim Centrum Szkolenia Sił Powietrznych 20 listopada przeprowadzone zostały wybory najlepszego podoficera. Do rywalizacji o to miano stanęli podoficerowie wybrani z grona ponad 170 żołnierzy CS SP. Komisja Kwalifikacyjna spośród zgłoszonych kandydatur dokonała wyboru i do finału stanęło czterech wyjątkowych podoficerów.


Zgodnie z „Regulaminem wyboru Podoficera Roku w Siłach Powietrznych” kandydaci musieli spełniać określone kryteria. Żołnierze ci wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i profesjonalizmem oraz osiągają dobre i bardzo dobre wyniki z kontroli, egzaminów, ćwiczeń, szkoleń i strzelań. Istotnym kryterium wyboru jest kierowanie się przez kandydata zasadami godności i honoru żołnierza polskiego. Jak wielkim honorem jest noszenie munduru oraz do jakich postaw przywilej noszenia munduru zobowiązuje dla naszych podoficerów jest sprawą oczywistą.

Kandydatami do miana Podoficera Roku 2013 zostali: chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk – dowódca stacji-instruktor w dywizjonie zabezpieczenia, chorąży Tomasz Składowski – podoficer specjalista Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu, młodszy chorąży Norbert Górny – instruktor Cyklu Sprzętu Obrony Przeciwlotniczej, młodszy chorąży Marcin Dorsz – kierownik kancelarii.

W obecności zastępcy komendanta Centrum podpułkownika Włodzimierza Pigonia pomocnik komendanta do spraw podoficerów starszy chorąży sztabowy Wojciech Dończyk dokonał prezentacji sylwetek wszystkich kandydatów uczestniczących w tegorocznej rywalizacji. Każdy z uczestniczących w spotkaniu podoficerów Centrum oddał swój głos do urny.

Po komisyjnym podliczeniu oddanych głosów przewodniczący Komisji Skrutacyjnej przedstawił wynik. Podoficerem Roku 2013 w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych został chor. szt. Sławomir Benedysiuk.

– Takie chwile napawają mnie satysfakcją. Mając takich wspaniałych żołnierzy, można być dumny z tego, że jesteście w naszych szeregach – po wyborach powiedział pułkownik Włodzimierz Pigoń.

*****
Chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk służbę wojskową pełni od 1985 roku. Jest absolwentem Szkoły Chorążych Wojsk Radiotechnicznych w Jeleniej Górze. Jest obowiązkowy, zdyscyplinowany oraz dyspozycyjny. Z powierzonych obowiązków służbowych zawsze wywiązuje się bardzo dobrze, a stawiane zadania wykonuje sumiennie i terminowo. Posiada wysokie umiejętności organizacyjne oraz zdolność podejmowania właściwych decyzji w rozwiązywaniu wymagających zadań. Posiadając rzadką umiejętność przekazywania swojej imponującej wiedzy technicznej i specjalistycznej chętnie udziela kolegom pomocy. Czyni to w sposób prosty i interesujący, co sprzyja podnoszeniu kwalifikacji osób z nim współpracujących, jak i kształtowaniu dobrej atmosfery w pracy. W działalności służbowej nieocenione są prezentowane przez pana chorążego umiejętności analitycznego myślenia i stosowania odpowiednich narzędzi do rozwiązania stawianych przed nim zadań.

Pan chorąży Benedysiuk jest wysokiej klasy specjalistą w zakresie przeciwlotniczego zestawu rakietowego NEWA SC. W strzelaniach bojowych realizuje zadania oficera naprowadzania oraz operatora stacji naprowadzania kierowanych pocisków rakietowych ziemia-powietrze.
Jest żołnierzem o wysokiej kulturze osobistej; jest odpowiedzialny, spokojny i opanowany. Wobec przełożonych i podwładnych lojalny, uczciwy i taktowny. Jest pasjonatem historii, interesuje się elektroniką i fotografowaniem. Pan chorąży Benedysiuk jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów.

Tekst: kpt. Jarosław Barczewski

red. PZ

autor zdjęć: archiwum CS SP

dodaj komentarz

komentarze


Nauka kruszenia lodu
 
Uczniowie powalczą o tytuł mistrza
Pentagon: oko na Chiny, Europa z tyłu głowy
Święto żołnierzy artylerii
Niemiec z Goździkiem
Afganistan. Czas wracać do domu
Bryza na południowej flance
Czy będą zmiany wojskowych reprezentantów?
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
Harduny dla strażaków?
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Lekcja wojska od górali
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
W jedynym słusznym kierunku
Aktywność migrantów powoli spada
Terytorialsi wybrali najlepszych pracodawców
Hybrydowa agresja ze Wschodu
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
SOMA dla specjalsów
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Orlik po raz dziesiąty
Czy będzie koniec służby kontraktowej?
Nastał dzień krwi i chwały…
„Murem za polskim mundurem”
Marynarz najlepszy na trasie Maratonu Komandosa
Oczy na wschodnią flankę
Mielec wraca do odrzutowców
Niespokojna granica
16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
F-16 lecą na Litwę
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
O Polskę walczyli u boku Napoleona
Komandos z Lublińca na czele korpusu podoficerskiego WOT
Sojusznicze wsparcie na granicy
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
Reforma administracji wojskowej
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
„Tumak ’21” na finiszu
Siły NATO ćwiczą w Kłajpedzie
35 medali wojskowych pływaków
Legioniści wkraczają do Warszawy
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Śladem „białych kurierów”
Wojskowi studenci medycyny pomagają na Okęciu
W Sejmie o kondycji PGZ
Paczki świąteczne od PGZ
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
Zespół NATO na bojowo
Tarcza Polski coraz bliżej. Umowy w sprawie „Wisły” i „Narwi”
Wojsko wobec wyzwań przyszłości
W BBN o sytuacji na granicy
Dodatek specjalny za ochronę granicy
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO