moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Armia zagra z Owsiakiem

Skok ze spadochronem, przelot śmigłowcem, udział w akcji ratunkowej na Bałtyku – to wszystko można wylicytować na aukcjach, które dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowało wojsko. – Nie wyobrażam sobie, by mogło nas zabraknąć podczas któregokolwiek z finałów! – mówi gen. broni pilot Lech Majewski, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.


W tym roku Orkiestra zagra po raz dwudziesty drugi. – Pomoc WOŚP nie jest naszym obowiązkiem, ale chęć niesienia pomocy potrzebującym jest wpisana w naszą służbę – podkreśla gen. broni pilot Lech Majewski. – Tym razem wspieramy zakup specjalistycznego sprzętu przeznaczonego dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz do opieki medycznej seniorów. Zapraszam wszystkich do licytacji –  zachęca dowódca.

Wojskowe aukcje to okazje dla szukających ekstremalnych przygód. – Marynarka Wojenna zorganizuje udział w symulowanej akcji ratowniczej, która odbędzie się na Bałtyku – zapowiada ppłk Szczepan Głuszczak, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego RSZ. – Śmiałek, który wygra licytację, wcieli się w rolę rozbitka. Zostanie ewakuowany z tratwy ratunkowej przez śmigłowiec z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wcześniej weźmie udział w ćwiczeniu na pokładzie okrętu ratowniczego z 3 Flotylli Okrętów.

W marynarskich aukcjach można też wygrać udział w manewrach morskich na pokładzie okrętu transportowo-minowego.  Organizuje je 8 Flotylla Obrony Wybrzeża. – Zwycięzca tej aukcji pozna trudną służbę na morzu i przeżyje przygodę życia – zapewniają marynarze.

Ci, którzy marzą o spotkaniu ze specjalsami, mogą wziąć udział w aukcji Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Jest w czym wybierać. Można w tandemie skoczyć ze spadochronem w asyście komandosów. Skok odbędzie się z samolotu lub śmigłowca z wysokości 4 km, a spadochron zostanie otwarty na wysokości ok. 3800 m. W trakcie lotu skoczkowie będą szybować przez około 20 minut pokonując trasę blisko 10 kilometrów.

Zwycięzca kolejnej aukcji specjalsów zostanie zaproszony na wizytę w Lublińcu. – Pozna jednostkę, przejdzie trening strzelecki, taktyczny, wysokościowy oraz szkolenie z udzielania pierwszej pomocy na polu walki – mówi ppłk Szczepan Głuszczak. –  Na własnej skórze przekona się, z czym wiąże się służba w elitarnych formacjach wojska.

Z kolei fani polskiego lotnictwa mogą wylicytować dzień z życia pilota F-16. Aukcje organizuje 32 Baza Lotnictwa Taktycznego. Jej zwycięzca włoży lotniczy kombinezon, pozna możliwości samolotu F-16, a potem przeprowadzi misję na symulatorze lotów. Przejdzie też trening z katapultowania na ziemi.

– Opowiemy mu o  uzbrojeniu jastrzębi i systemach radioelektroniczno–nawigacyjnych – zapewniają piloci.  Dzień w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego zakończy się za sterami samolotu F-16. Zwycięzca aukcji wspólnie z pilotem wykołuje samolotem na pas startowy (bez podrywania się w powietrze).

Pasjonatów wojskowości na pewno zainteresuje ciupaga wystawiona na licytację przez 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich. Jest ona ważnym elementem symboliki jednostki i bywa wręczana podczas uroczystości objęcia obowiązków przez nowego dowódcę jednostki. Dostają ją także osoby szczególnie zasłużone dla brygady, które wyróżniono tytułem „Honorowego Podhalańczyka”. Licytacja odbędzie się na rynku w Rzeszowie.

Żołnierze, jak co roku, pomogą sztabom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Będą pomagać w kwestowaniu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zorganizują wydawanie ciepłych posiłków dla uczestników, pokazy sprzętu wojskowego, a także aukcje i licytacje pamiątek wojskowych – mówi ppłk Szczepan Głuszczak.

EK

autor zdjęć: Fot. PZ

dodaj komentarz

komentarze

~scooby
1389271620
Marian Świerczewski - 2 000 000 ludzi x miesięcznie 1000 euro = 8 mld złotych. x 12 = 96 mld zł czystej gotówki.
DB-A6-73-01
~scooby
1389258120
A kiedy zaczniecie "grać" dla Armii ?
DB-A6-73-01

Kadisz za bohaterów
 
Święto stołecznego garnizonu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
NATO na północnym szlaku
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Wojna w świętym mieście, epilog
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ocalały z transportu do Katynia
Front przy biurku
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Głos z katyńskich mogił
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Wojna na detale
Szarża „Dragona”
Sprawa katyńska à la española
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zachować właściwą kolejność działań
NATO on Northern Track
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Strażacy ruszają do akcji
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Na straży wschodniej flanki NATO
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Przygotowania czas zacząć
Zmiany w dodatkach stażowych
Kolejne FlyEle dla wojska
25 lat w NATO – serwis specjalny
Sandhurst: końcowe odliczanie
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Szpej na miarę potrzeb
Ramię w ramię z aliantami
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Barwy walki
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
SOR w Legionowie
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Charge of Dragon
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Wojna w świętym mieście, część trzecia
W Italii, za wolność waszą i naszą
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Wojna w świętym mieście, część druga

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO