moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnania i powitania w szczecińskiej „dwunastce”

Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Marek Mecherzyński pożegnał 10 stycznia odchodzącego z jednostki szefa Wydziału G-1 ppłk. Tomasza Długosza. W tym samym dniu w gronie 12 DZ powitano też nowych żołnierzy.


Licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy dowództwa 12 SDZ podziękowali żegnającemu się z „dwunastką” oficerowi za wspólną służbę i życzyli sukcesów na kolejnych stanowiskach służbowych.

Pułkownik Tomasz Długosz swoją żołnierską drogę rozpoczął w 1984 roku jako kadet Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Uzbrojenia i Elektroniki. W 1987 roku, po ukończeniu Szkoły Chorążych, rozpoczął służbę na stanowisku dowódcy plutonu, a następnie chorążego ewidencyjnego w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Uzbrojenia i Elektroniki. W 1998 roku Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską im. Tadeusza Kościuszki i po promocji kontynuował służbę w Centrum Szkolenia Uzbrojenia i Elektroniki na stanowisku dowódcy plutonu i starszego oficera wydziału organizacyjno-kadrowego. W latach 2003–2006 pełnił służbę w 9 Pułku Rozpoznawczym na stanowiskach: oficera sekcji operacyjnej, oficera mobilizacji i uzupełnień i zastępcy dowódcy grupy rozpoznania osobowego. W 2006 roku skierowany został na podyplomowe studia operacyjno-taktyczne w Akademii Obrony Narodowej, po ukończeniu których objął stanowisko specjalisty w Dowództwie Wojsk Lądowych. Od 2012 roku pełnił służbę w 12 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku szefa wydziału.
Pułkownik Tomasz Długosz odznaczony został złotym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz złotym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.
Z dniem 02.01.2014 roku wyznaczony został na stanowisko szefa Wydziału Postępowań Administracyjnych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

10 stycznia powitaliśmy też w naszym gronie nowych żołnierzy 12 Dywizji Zmechanizowanej.
 
Major Rafał Molis służbę rozpoczął w 1990 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii. Po promocji w 1994 roku rozpoczął służbę w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej na stanowisku dowódcy plutonu, a następnie dowódcy kompanii. W 1999 roku trafił do 12 Brygady Zmechanizowanej, gdzie pełnił służbę na stanowiskach: dowódcy plutonu, zastępcy dowódcy kompanii, dowódcy kompanii, dowódcy kompanii i zastępcy dowódcy batalionu. W 2013 roku pełnił służbę w 2 Brygadzie Zmechanizowanej na stanowisku zastępcy dowódcy batalionu.
Major Rafał Molis uczestniczył w misji stabilizacyjnej w Islamskiej Republice Afganistanu. Odznaczony został Gwiazdą Afganistanu oraz brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.
Major Molis objął obowiązki szefa sekcji oficerów kierunkowych i tłumaczy.

Major Włodzimierz Czyżewski służbę rozpoczął w 1980 roku jako radiotelefonista w 41 Dywizjonie Artylerii. W 1981 roku rozpoczął naukę w Wyższej szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, po ukończeniu której pełnił służbę w 19 Dywizjonie Artylerii, 18 Polowej Technicznej Bazie Rakietowej i 2 Pułku Artylerii. W latach 1993–2002 pełnił służbę w Dowództwie 12 Dywizji Zmechanizowanej, a następnie w Dowództwie Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód. Od 01.06.2009 do 17.11.2013 roku przebywał w rezerwie. Major Włodzimierz Czyżewski uczestniczył w misji w misji stabilizacyjnej w Islamskiej Republice Afganistanu. Odznaczony został Gwiazdą Afganistanu, srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.
Major Czyżewski objął obowiązki zastępcy szefa wojsk rakietowych i artylerii.

Kapitan Tomasz Piosik służbę rozpoczął w 1993 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej. Po promocji w 1997 roku rozpoczął służbę w 11 Brygadzie Zmechanizowanej, a następnie w 55 Pułku Przeciwlotniczym i 12 Batalionie Dowodzenia. W 2003 roku rozpoczął służbę w 12 Brygadzie Zmechanizowanej pełniąc ją na kolejnych stanowiskach: oficera sekcji operacyjnej, szefa sekcji „S” i dowódcy kompanii. W ubiegłym roku rozpoczął służbę w Dowództwie 12 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku oficera łącznikowego naziemnej komórki łącznikowej. Kapitan  Tomasz Piosik uczestniczył w misji w misji stabilizacyjnej w Islamskiej Republice Afganistanu. Odznaczony został Gwiazdą Afganistanu.
 
Kapitan Marcel Podhorodecki służbę rozpoczął w 2000 roku jako podchorąży Szkoły Podchorążych Rezerwy w Wyższej Szkole Oficerskiej im. Stefana Czarnieckiego. Po promocji rozpoczął służbę w 2 Batalionie Dowodzenia, a następnie w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej na stanowisku oficera do spraw społeczno-wychowawczych, a następnie dowódcy plutonu artylerii przeciwlotniczej. W 2006 roku rozpoczął służbę w 3 Pułku Przeciwlotniczym na stanowisku szefa sekcji personalno-wychowawczej w sztabie dywizjonu przeciwlotniczego. W 2008 roku rozpoczyna służbę w Dowództwie 12 Dywizji Zmechanizowanej w sekcji prasowej. W 2010 roku objął stanowisko młodszego specjalisty w Dowództwie Wojsk Lądowych. Kapitan  Marcel Podhorodecki uczestniczył w misji  stabilizacyjnej w Islamskiej Republice Afganistanu. Odznaczony został Gwiazdą Afganistanu, brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.
Kapitan Podhorodecki objął obowiązki oficera wychowawczego w Wydziale Wychowawczym Dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Kapitan Łukasz Machna służbę rozpoczął w 2000 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Po promocji w 2004 roku rozpoczął służbę w 2 Brygadzie Zmechanizowanej na kolejnych stanowiskach: dowódcy plutonu, szefa sekcji „S”, oraz dowódcy kompanii. Kapitan Machna uczestniczył w misji w Bośni i Hercegowinie. Odznaczony został brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.
Kapitan Łukasz Machna objął obowiązki oficera-tłumacza Wydziału Współpracy Cywilno-Wojskowej Dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Porucznik Błażej Łukaszewski służbę rozpoczął w 2007 roku jako podchorąży kursu szkolenia rezerw, a następnie ukończył studium oficerskie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Po promocji w 2009 roku objął stanowisko dowódcy plutonu w 12 Batalionie Dowodzenia. W ubiegłym roku objął stanowisko szefa sekcji wychowawczej w 2 Batalionie Saperów.
Porucznik Błażej Łukaszewski wyznaczony został na stanowisko młodszego oficera sekcji prasowej Dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Nowo przybyłych serdecznie witamy w naszej dywizji i życzymy samych sukcesów w pracy i wszelkiej pomyślności.

Źródło: 12 DZ

red. PZ

autor zdjęć: 12 DZ

dodaj komentarz

komentarze


Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
 
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Przygotowania czas zacząć
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto wojskowego sportu
Wojsko inwestuje w Limanowej
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Kurs z dzwonem
Zbrodnia made in ZSRS
Głos z katyńskich mogił
Optyka dla żołnierzy
Sprawa katyńska à la española
Ogień w podziemiu
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Jeśli nie Jastrząb, to…
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wojna w świętym mieście, część druga
Szarża „Dragona”
Ocalały z transportu do Katynia
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Rakiety dla Jastrzębi
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Barwy walki
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
V Korpus z nowym dowódcą
Zmiany w dodatkach stażowych
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Mundury w linii... produkcyjnej
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
25 lat w NATO – serwis specjalny
NATO na północnym szlaku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Szpej na miarę potrzeb
Wojna w świętym mieście, epilog
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Odstraszanie i obrona
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Prawda o zbrodni katyńskiej
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Na straży wschodniej flanki NATO
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Ramię w ramię z aliantami
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO