moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Inspektorat Wsparcia pierwszym liderem rankingu

Mistrzostwami Wojska Polskiego w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej rozpoczęła się rywalizacja o zwycięstwo w tegorocznym  współzawodnictwie w sporcie powszechnym w naszej armii. Klasyfikację zespołową czempionatu, który odbył się w Bydgoszczy, wygrali reprezentanci Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i zostali pierwszym liderem rankingu.


O pierwsze punkty do współzawodnictwa na strzelnicy Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza rywalizowało dziesięć reprezentacji. W każdej mogło wystąpić ośmiu zawodników, po czterech w konkurencji karabinka pneumatycznego i pistoletu pneumatycznego.

Dziewięć reprezentacji wystawiło pełne składy, a jedna – Instytucji Centralnych Ministerstwa Obrony Narodowej – czteroosobowy. Strzelcy walczyli o medale w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Po zsumowaniu wyników drużynowych obu konkurencji utworzono klasyfikację zespołową. Jej zwycięzcami została reprezentacja Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych / Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 6, gospodarzy mistrzostw. Do rocznego rankingu triumfatorzy zdobyli 12 oczek. O dwa mniej wywieźli z Bydgoszczy zeszłoroczni zwycięzcy współzawodnictwa – ekipa, za której przygotowanie odpowiada 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej. Natomiast osiem  punktów za trzecie miejsce zdobyli marynarze.

W rywalizacji indywidualnej, wspólnej dla mężczyzn i kobiet, triumfowali kpt. mar. Tomasz Królik – w konkurencji pistoletu pneumatycznego i st. szer. Alicja Ziaja – w konkurencji karabinu pneumatycznego. Oboje reprezentowali Wojsko Polskie na V Letniej Olimpiadzie Wojskowej w Rio de Janeiro w 2011 roku.

Oficer z Jednostki Wojskowej Formoza na tegoroczne mistrzostwa został włączony do składu reprezentacji Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6. Do ośmioosobowego finału awansował z najlepszym rezultatem, a w finałowej rozgrywce pokonał między innymi trzech kolegów ze swojej drużyny. Cztery pierwsze miejsca zajeli zresztą strzelcy broniący barw Inspektoratu Wsparcia. W klasyfikacji drużynowej gospodarze więc bez problemów wyprzedzili pozostałe ekipy pistoleciarzy. Drugie miejsce, ze stratą 70 punktów zajęli marynarze, a trzecie reprezentanci Dowództwa Garnizonu Warszawa.

St. szer. Alicja Ziaja z 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór (w wojskowym współzawodnictwie w reprezentacji 11 Dywizji Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1) zakwalifikowała się do finału z drugim wynikiem. O 12,1 pkt. miała gorszy wynik od st. szer. Damiana Komolki (również z ekipy 11 DKPanc – DG RS 1). W finale oboje uzyskali taki sam rezultat – 196,1 pkt. O złotym medalu musiał więc rozstrzygnąć dodatkowy strzał. Emocjonujaca dogrywka przyniosła zwycięstwo zawodniczce z 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego.  Uzyskała wynik 10,5 pkt., a jej kolega z reprezentacji 9,8 pkt. W klasyfikacji drużynowej zespół, który miał w swoim składzie dwoje najlepszych strzelców o 62,1 pkt. wyprzedził reprezentantów gospodarzy, a trzecie miejsce wywalczyli marynarze.


Medale i puchary najlepszym zawodnikom i druzynom wręczali płk Jarosław Tomaszewski, zastępca szefa sztabu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i płk Wojciech Duchiński, szef Pionu Szkolenia IWSZ.

Zdaniem mjr. Andrzeja Cebulaka z Oddziału Sportu i Wychowania Fizycznego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy uzyskali lepsze wyniki, niż przed rokiem. – Trudno porównywać rezultaty drużynowe, gdyż po wprowadzeniu zmian w podziale na reprezentacje biorące udział we współzawodnictwie w sporcie powszechnym, doszło do pewnych roszad w składach. Średnio w rywalizacji w pistolecie wyniki drużynowe poprawiły się o 8–10 punktów – podkreśla major i chwali gospodarzy za świetna organizację imprezy.

– Cieszę się, że dobrze oceniono poziom organizacyjny mistrzostw. Poza tym mam powody do radości, gdyż nasza reprezentacja wygrała klasyfikację zespołową zawodów. W pistolecie nasi reprezentanci zajęli cztery pierwsze miejsca. Drużynowo triumfowaliśmy w pistolecie i zajęliśmy drugą lokatę w karabinie – mówi ppłk Jan Murach, szef Wydziału WF i Sportu IWSZ. – Udanie rozpoczęliśmy tegoroczne Mistrzostwa Wojska Polskiego. Jesteśmy pierwszym liderem współzawodnictwa w sporcie powszechnym i postaramy się bronić tej pozycji do końca rywalizacji – dodaje podpułkownik.

Zawody strzeleckie w Bydgoszczy zainaugurowały tegoroczną rywalizację o medale mistrzostw Wojska Polskiego w kilkunastu dyscyplinach sportu. Były też pierwszymi, których wyniki będą zaliczane do współzawodnictwa w sporcie powszechnym w 2014 roku. W tym roku o miano najlepszej reprezentacji w naszej armii walczyć będzie dziesięć drużyn. Sześć reprezentować będzie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (trzy Wojska Lądowe oraz Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną i Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych) oraz po jednej Dowództwo Garnizonu Warszawa, Żandarmerię Wojskową, Instytucje Centralne Ministerstwa Obrony Narodowej oraz uczelnie wojskowe.

Do punktacji końcowej współzawodnictwa wliczane będą wyniki jedenastu mistrzostw. Poza czempionatem w strzelaniu z broni pneumatycznej przedstawiciele 10 reprezentacji walczyć będą o punkty w następujących dyscyplinach: piłce siatkowej, pływaniu, biegach na orientację, futsalu, pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej, strzelaniu z broni etatowej (kbk AK / beryl i pistolet wojskowy), biegu patrolowym, biegach przełajowych i maratonie.

Wyniki
pistolet pneumatyczny – 60 strzałów, open, indywidualnie
1. kpt. mar. Tomasz Królik (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6) 579 punktów w kwalifikacjach i 197,6 w finale
2. sierż. Paweł Borowicki (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6) 577 i 194,2
3. chor. Tomasz Białek (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6) 564 i 175,1
4. mł. chor. Mirosław Kasprzak (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6) 566 i 152,0
5. mł. chor. Jan Ostrowski (16 Dywizja Zmechanizowana – DG RSZ 3) 557 i 133,2
6. kpt. mar. Radosław Kowalczyk (Marynarka Wojenna – DG RSZ 5) 563 i 112,4.

pistolet pneumatyczny – 60 strzałów, open, drużynowo
1. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6 – 2286 punktów
2. Marynarka Wojenna – DG RSZ 5 – 2218
3. Dowództwo Garnizonu Warszawa – 2179
4. 11 Dywizja Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1 – 2179
5. 16 Dywizja Zmechanizowana – DG RSZ 3 – 2165
6. Dowództwo Generalne RSZ 1/ Siły Powietrzne – 2155.

karabin pneumatyczny – 60 strzałów, open, indywidualnie
1. st. szer. Alicja Ziaja (11 Dywizja Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1) 601,4 punktów w kwalifikacjach i 196,1 w finale
2. st. szer. Damian Komolka (11 Dywizja Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1) 613,5 i 196,1
3. por. mar. Krystian Ptach (Marynarka Wojenna – DG RSZ 5) 594,9 i 173,6
4. st. szer. Tomasz Blum (Dowództwo Garnizonu Warszawa) 584,5 i 154,9
5. kpr. Katarzyna Ostapczuk (11 Dywizja Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1) 595,9 i 132,0
6. mł. chor. Tadeusz Czerwiński (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6) 581,4 i 112,7.

karabin pneumatyczny – 60 strzałów, open, drużynowo
1. 11 Dywizja Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1 – 2363,8 punktów
2. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6 – 2301,7
3. Marynarka Wojenna – DG RSZ 5 – 2274,8
4. Reprezentacja Szkolnictwa Wojskowego – 2233,9
5. Dowództwo Garnizonu Warszawa – 2212,5
6. 12 Dywizja Zmechanizowana – DG RSZ 2 – 2192,8.

klasyfikacja zespołowa mistrzostw
1. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6 – 4587,7 punktów (12 pkt. do współzawodnictwa w sporcie powszechnym)
2. 11 Dywizja Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1 – 4528,8 (10)
3. Marynarka Wojenna – DG RSZ 5 – 4492,8 (8)
4. Dowództwo Garnizonu Warszawa – 4391,5 (7)
5. Reprezentacja Szkolnictwa Wojskowego – 4335,9 (6)
6. 12 Dywizja Zmechanizowana – DG RSZ 2 – 4305,8 (5)
7. Siły Powietrzne – DG RSZ 4 – 4284 (4)
8. 16 Dywizja Zmechanizowana – DG RSZ 3 – 4181,8 (3)
9. Żandarmeria Wojskowa – 2753 (2)
10. Instytucje Centralne MON – 2059,2 (1).

szus

autor zdjęć: chor. Sławomir Mrowiński

dodaj komentarz

komentarze


Wojna w świętym mieście, epilog
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Pierwsi na oceanie
Pytania o europejską tarczę
„Ta ziemia do Polski należy…”
Wioślarze i triatlonistka na podium
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Gry wojenne w szkoleniu
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Pływacy i maratończycy na medal
Abramsy w pętli
Zmiany w dodatkach stażowych
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Rajd ku czci saperów
Flota Bayraktarów w komplecie
Krwawa noc pośród puszczy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Na straży nieba
Polki pobiegły po srebro!
„Pierwsza Drużyna” na start
Orzeł dla bohaterów
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Po przeprawie ruszyli do walki
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Ameryka daje wsparcie
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Serwis K9 w Polsce
Śladami ojca
Wojskowe Oscary przyznane!
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Więcej hełmów dla żołnierzy
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Polska wiktoria na Monte Cassino
Układ nerwowy Mieczników
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Mobilne dowodzenie
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Bohater odtrącony
I zdobyliśmy!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W obronie wschodniej flanki NATO
Armia Andersa w operacji „Honker”
NATO on Northern Track
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO