moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Porażka Twardego i Kawalerii

W 28. kolejce spotkań w jeleniogórskiej klasie okręgowej drużyna Twardego Świętoszów przegrała 1:2 z Piastem Wykroty. Wojskowi stracili tym samym szansę na zajęcie miejsca na podium. Rozgrywki zakończyły się już dla drugiej wojskowej jedenastki – tomaszowskiej Kawalerii. Kawalerzyści zajęli trzynaste miejsce i wypadli z klasy okręgowej.Wojskowi ze Świętoszowa zeszli z boiska pokonani po raz pierwszy od 19 kwietnia, kiedy to przegrali 2:3 z Victorią Ruszów. Piłkarze Piasta Wykroty objęli prowadzenie w 20. minucie, gdy gola zdobył Grzegorz Roman. Trzy minuty później, silnym strzałem z blisko 30 m, wyrównał st. szer. Daniel Szkarapat. W 42. min bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Piasta Paweł Urbaniak. – Remis byłby najbardziej sprawiedliwy w tym meczu. Niestety, nie udało nam się wykorzystać kilku dogodnych sytuacji do strzelenia gola – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Piłkarskiego Klubu Sportowego Twardy Świętoszów. – W naszej drużynie bardzo widoczny był brak na boisku mł. chor. Sławomira Iskrzaka i st. szer. Krystiana Chruścickiego. W czwartek z powodu wykluczenia przez żółte kartki nie będą mogli zagrać z Hutnikiem Pieńsk bracia Szkarapatowie oraz st. szer. Łukasz Iwaniak – dodaje prezes.

Stawką pojedynku Twardego z Piastem była trzecia pozycja w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej. Wojskowi stracili szansę na zajęcie miejsca na podium na zakończenie rozgrywek. W czwartek świętoszowianie podejmować będą na boisku w Parowej jedenastkę Hutnika Pieńsk, a w niedzielę – w ostatnim meczu sezonu 2013/14 – zespół Łużyc Lubań.


Na trzynastym miejscu zakończyła rozgrywki w piotrkowskiej klasie okręgowej drużyna Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria Tomaszów Mazowiecki. O tej lokacie, która nie może zapewnić wojskowym gry w nowym sezonie w okręgówce, zadecydowała rekordowa ilość remisów – trzynaście.

Na oficjalne rozstrzygnięcia w sprawie drużyn spadających z klasy okręgowej do klasy A trzeba jeszcze poczekać do zakończenia sezonu w łódzkiej IV lidze (22 czerwca). Nie wiadomo też, czy działacze jakiegoś zespołu nie podejmą decyzji o wycofaniu się z rozgrywek. Pamiętać należy, że lider piotrkowskiej klasy A (grupy I) w sezonie 2011/12 – Leśnik Sitowa – zrezygnował z gry w klasie okręgowej i tym samym w jego miejsce awans do okręgówki z czwartej pozycji otrzymali kawalerzyści z tomaszowskiego WKS. W debiucie w klasie okręgowej wojskowi zdobyli 37 punktów i zajęli dziewiąte miejsce. W tym sezonie kawalerzyści również wywalczyli 37 oczek, ale zapewniło im to jednak dopiero trzynastą lokatę.

Sierż. Piotr Mostowski, prezes WKS Kawaleria, przyznaje, że piłkarze już się pogodzili z tym, że od nowego sezonu zagrają w klasie A. – Jeszcze nie wiadomo, czy zgłosimy się do rozgrywek. Decyzja zapadnie na spotkaniu z wszystkimi piłkarzami, które zaplanowaliśmy pod koniec czerwca – mówi prezes.

W sezonie 2013/14 tomaszowianie odnieśli osiem zwycięstw, w tym pięć na wyjazdach, trzynaście spotkań zremisowali, a dziewięć przegrali. Zdobyli 40 bramek (w tym trzy „na papierze”, gdyż w ostatniej kolejce wojskowi wygrali mecz ze Skalnikiem walkowerem 3:0), a 45 stracili. Gole dla Kawalerii strzelili: Kamil Węgliński – 5; szer. Tomasz Stańczyk i Aleksander Wojewódzki – po 4; Dominik Grabowski, Michał Lis i Daniel Żygalski – po 3; por. Mariusz Jaśkowski, st. szer. Wojciech Bogusz i st. szer. Norbert Duła – po 2; kpr. Adam Nowicki, st. szer. Tomasz Morawski, Jakub Bogusz, Patryk Dziuba, Łukasz Fangrat, Piotr Jaszczyk, Bartłomiej Kawecki, Sebastian Kawecki i Sebastian Nowak – po 1.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Dwie dekady ulepszania Sojuszu
 
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Ostatnia droga Pileckiego
Serwis K9 w Polsce
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
They Will Check The Training Results in Combat
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
„Ryś” z laserem
Zawsze gotowi do pomocy
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Przysięga w Limanowej
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Po śladach polskich bohaterów
WAM wraca po latach
Piedimonte – samobójcza misja
NATO on Northern Track
By Polska była bezpieczna
Flota Bayraktarów w komplecie
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Układ nerwowy Mieczników
Pływacy i maratończycy na medal
„Pierwsza Drużyna” na start
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Wszystkie misje AWACS-a
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Broń Hitlera w rękach AK
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Pokazali bojowego ducha
Polki pobiegły po srebro!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nie szpital, a instytut
Cień atomowej zagłady
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Mobilne dowodzenie
Wojna w świętym mieście, epilog
„Grand Quadriga ‘24”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Nowe zadania szefa SKW
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Polska wiktoria na Monte Cassino
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Podróż po AWACS-ie
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Ameryka daje wsparcie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO