moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zakończenie służby i pracy w 8 FOW

29 stycznia w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża miało miejsce uroczyste pożegnanie pięciu odchodzących do rezerwy żołnierzy zawodowych oraz przechodzącego na emeryturę pracownika ze świnoujskiej flotylli. Służbę zakończyli: kmdr Jarosław Grochowina, kmdr por. Zbigniew Majewski, kmdr por. Piotr Zawora, kmdr por. Artur Kiryluk oraz mł. chor. mar. Mirosław Heberlej. Na emeryturę przeszła pani Jolanta Teterycz.

Uroczystość pożegnania odchodzących do rezerwy żołnierzy oraz przechodzącego
na emeryturę pracownika miała miejsce w Sali Tradycji Klubu 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.
W obecności kadry oraz pracowników wojska żołnierzy pożegnał kontradmirał Jarosław Zygmunt. Dowódca świnoujskiej flotylli złożył odchodzącym podziękowania za rzetelne wykonywanie powierzonych zadań oraz życzenia zdrowia i wszelkich powodów do satysfakcji w realizacji dalszych zamierzeń życiowych. Na pamiątkę odchodzący ze służby i pracy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Komandor Jarosław Grochowina po opuszczeniu murów Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej (1983r.) został skierowany do służby w 2 Brygadzie Okrętów Desantowych oraz w 12 Dywizjonie Trałowców. W 1989 roku rozpoczął służbę w Dowództwie Marynarki Wojennej w Gdyni na stanowisku starszego instruktora. W latach 1990 - 1992 zajmował stanowiska służbowe w Dywizjonie Pomocniczych Jednostek Pływających Komendy Poru Wojennego w Świnoujściu. Następnie przez okres sześciu lat pełnił obowiązki starszego oficera w Terenowym Aparacie Mobilizacyjnym w Świnoujściu. W 1998 roku wyznaczono go na stanowisko zastępcy szefa sztabu, a następnie, wyznaczony został na szefa sztabu - zastępcę komendanta Komendy Portu Wojennego. Od 1 lipca 2007 roku do dziś był Komendantem Portu Wojennego.

Komandor porucznik Zbigniew Majewski z wojskiem związał się w 1983 roku, rozpoczynając studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. W 1987 roku powołany został do zawodowej służby wojskowej i wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe - asystenta okrętowego w WSMW w Gdyni. W 1989 roku przeniesiony został do 12 Dywizjonu Trałowców w Świnoujściu, gdzie pełnił obowiązki na różnych stanowiskach, zarówno na okrętach, jak i w sztabie. Od 1998 roku pełnił służbę w Dowództwie 8 FOW, kolejno na stanowiskach oficera flagowego, dyżurnego oficera operacyjnego, specjalisty i szefa sekcji w pionie szkolenia, kończąc służbę na stanowisku szefa Wydziału Organizacyjno-Szkoleniowego.

Komandor porucznik Piotr Zawora w 1984 roku rozpoczął studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Po ich ukończeniu, w 1989 roku, wyznaczony został na stanowisko asystenta okrętowego w 2 Brygadzie Okrętów Desantowych w Świnoujściu. W jednostce tej pełnił obowiązki dowódcy działu na okręcie ORP „Gniezno”, zastępcy dowódcy okrętu na okrętach ORP „Pilica”, ORP „Lublin” oraz ORP „Kraków”. Następnie, przez osiem lat, dowodził okrętem ORP „Kraków”. W międzyczasie uczestniczył, jako oficer operacyjny, w Polskim Kontyngencie Wojskowym na pokładzie ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki” a także służył w sztabie 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. W 2006 roku rozpoczął służbę w dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W latach 2012-2013 uczestniczył w Misji Wsparcia ONZ w Afganistanie. Karierę wojskową zakończył na stanowisku szefa Wydziału Oficerów Flagowych w Dowództwie 8 FOW.

Komandor porucznik Artur Kiryluk z wojskiem związał się w 1983 roku rozpoczynając studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Po ich ukończeniu w 1989 roku powołany został na pierwsze stanowisko służbowe w 115 Szpitalu Marynarki Wojennej
w Helu. W 1990 roku przeniesiony został do Międzyzdrojów, gdzie został lekarzem
w 8 Dywizjonie Artylerii Przeciwlotniczej. W 1997 roku skierowano go do służby
w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu na starszego lekarza, a następnie Szefa Służby Zdrowia. W 2006 roku został przeniesiony do Dowództwa 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, gdzie służył nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, pełniąc obowiązki na stanowisku Szefa Wydziału Służby Zdrowia.

Młodszy chorąży marynarki Mirosław Heberlej służbę w wojsku rozpoczął w 1982 roku. Pełnił obowiązki na stanowisku kierowcy w 1 Składnicy Paliw Rakietowych w Jarominie po czym w 1984 roku został zwolniony z zasadniczej służby wojskowej. Po dwóch latach, w 1986 roku, powołany został do zawodowej służby wojskowej obejmując stanowisko starszego drukarza-fotografa w dowództwie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Z jednostką tą związany był przez cały okres zawodowej służby. Pełnił obowiązki operatora sprzętu, fotolaboranta, kinooperatora i instruktora kończąc służbę na stanowisku podoficera sztabowego w Pionie Szkolenia Dowództwa 8.FOW.

Pani Jolanta Teterycz z Marynarką Wojenną związała się w 1976 roku. Początkowo pracowała w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu, a następnie, od 1984 roku, w Dowództwie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Była pracownikiem na różnych stanowiskach służbowych, kończąc pracę na stanowisku samodzielnego referenta w Kancelarii Tajnej Międzynarodowej Pionu Ochrony Informacji Niejawnych.

red. PZ

autor zdjęć: Marcin Purman

dodaj komentarz

komentarze


Gunner, nie runner
 
Sandhurst: końcowe odliczanie
Sprawa katyńska à la española
25 lat w NATO – serwis specjalny
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Święto stołecznego garnizonu
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
Szpej na miarę potrzeb
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej koreańskich wyrzutni dla wojska
Na straży wschodniej flanki NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Ramię w ramię z aliantami
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Posłowie dyskutowali o WOT
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wojna na detale
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Priorytety polityki zagranicznej Polski w 2024 roku
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Rekordziści z WAT
NATO na północnym szlaku
Pod skrzydłami Kormoranów
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Front przy biurku
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Kolejne FlyEye dla wojska
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Wytropić zagrożenie
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Charge of Dragon
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Zachować właściwą kolejność działań
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Szybki marsz, trudny odwrót
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Wypadek na szkoleniu wojsk specjalnych
NATO on Northern Track
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
SOR w Legionowie
Wojna w świętym mieście, epilog
Zmiany w dodatkach stażowych
Wojna w świętym mieście, część druga
Ameryka daje wsparcie
Metoda małych kroków
W Italii, za wolność waszą i naszą
Ukraińscy żołnierze w ferworze nauki
Kadisz za bohaterów
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO