moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zwycięstwo Kawalerii. Porażka Twardego

Drużyna Kawalerii Tomaszów Mazowiecki wygrała walkowerem 3:0 w Białaczowie z drużyną Ludowego Klubu Sportowego. Z kolei Twardy Świętoszów przegrał na własnym boisku 2:3 z Czarnymi Lwówek Śląski. Tomaszowianie umocnili się na pozycji wicelidera piotrkowskiej klasy A, a świętoszowianie stracili pierwsze miejsce w jeleniogórskiej okręgówce.


Tomaszowska Kawaleria w siódmej kolejce rundy wiosennej zdobyła trzy punkty zaledwie po 45 minutach spotkania z drużyną LKS Białaczów. Arbiter główny meczu nie mógł bowiem po przerwie wznowić gry, gdyż tylko sześciu piłkarzy z jedenastki gospodarzy wyszło na boisko. – Zespół z Białaczowa był zdekompletowany i sędzia mógł tylko zgodnie z regulaminem zakończyć spotkanie. Wygraliśmy mecz walkowerem 3:0. Ale mimo zwycięstwa po 45 minutach gry ponieśliśmy pewne straty. Żółtą kartką ukarany został Sebastian Nowak i nie będzie mógł wystąpić w następnym spotkaniu – mówi st. sierż. Piotr Mostowski, prezes Kawalerii.

Drużyna z Białaczowa od 35. minuty musiała grać w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został ich bramkarz. W jego miejsce na bramkę wszedł napastnik. Wojskowi szybko wykorzystali osłabienie w szeregach gospodarzy. W 40. minucie gola strzelił Bartłomiej Gonciarz, a w 45. st. szer. Wojciech Bogusz. Przed przerwą tomaszowianie prowadzili 3:0 – pierwsza bramka dla Kawalerii wpadła bowiem w 32. minucie, a zdobył ją Piotr Jaszczyk. W drugiej części gry zanosiło się więc na wysoką porażkę gospodarzy. Jednak wojskowym nie dane już było poprawić bramkowej statystyki.

– Po stracie pierwszej bramki kilku kibiców wtargnęło na boisko. Ponad stu przyszło na to spotkanie, ale nie wszyscy, aby dopingować swoją drużynę. Niektórzy z nich starali się bowiem okrzykami sprowokować naszych piłkarzy oraz osoby siedzące na naszej ławce rezerwowych – relacjonuje prezes Mostowski.

Drużyna Kawalerii po siódmej kolejce rundy wiosennej nadal zajmuje pozycję wicelidera. Podopieczni st. szer. Pawła Idzikowskiego na wiosnę wygrali sześć spotkań i jedno zremisowali. Strzelili aż 28 goli, tracąc zaledwie jednego. Niestety, wojskowym nie udało się zmniejszyć dystansu do prowadzącej jedenastki z Rzeczycy. Tomaszowianie tracą do lidera cztery punkty. W sobotę Kawaleria podejmować będzie na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim drużynę Kasztelana Żarnów, a 24 maja w Rzeczycy dojdzie do pojedynku dwóch najlepszych drużyn w piotrkowskiej klasie A.

Drugi wojskowy zespół – świętoszowskiego Twardego – w 24. kolejce spotkań jeleniogórskiej klasy okręgowej przegrał u siebie 2:3 z Czarnymi Lwówek Śląski. Strata trzech punktów spowodowała spadek świętoszowian z pozycji lidera. Wojskowi spadli na drugą lokatę i tracą do drużyny Lotnika Jeżów Sudecki jeden punkt. Na trzecią pozycję awansowali natomiast piłkarze Czarnych. Zespół z Lwówka Śląskiego ma pięć oczek straty do wojskowych.  

Pojedynek czołowych drużyn jeleniogórskiej okręgówki zakończył się szczęśliwie dla gości. – Czarni stworzyli cztery dogodne sytuacje do zdobycia bramki i trzy z nich wykorzystali. My mieliśmy ich kilkanaście. Niestety, strzeliliśmy tylko dwa gole. Zasłużyliśmy przynajmniej na remis – mówi mł. chor. Władysław Sadowski, kierownik drużyny Twardego. – Dawno nie oglądałem takiego spotkania, w którym byśmy zmarnowali tyle dogodnych okazji do zdobycia bramek – dodaje zmartwiony chorąży.

Do przerwy na boisku w Świętoszowie był remis 2:2. Goście zdobyli bramki w 21. i 44. minucie. Natomiast dwa gole dla wojskowych strzelił kpr. Dariusz Łojko – w 27. i 42. minucie. 20 minut przed końcem spotkania Czarni zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. – Po raz trzeci mógł się wpisać na listę strzelców kpr. Dariusz Łojko. Piłka po jego strzale wpadła do siatki jednak sędzia nie uznał gola. Jego zdaniem nasz zawodnik był bowiem na „spalonym”. Co innego o bramkowej akcji mówi starszy z braci Łojków – relacjonuje chorąży Sadowski.    

 

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
 
Polska wiktoria na Monte Cassino
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
W obronie wschodniej flanki NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyszkolenie sprawdzą w boju
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Abramsy w pętli
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Rajd ku czci saperów
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
„Ta ziemia do Polski należy…”
„Pierwsza Drużyna” na start
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Armia Andersa w operacji „Honker”
Mobilne dowodzenie
Po przeprawie ruszyli do walki
Orzeł dla bohaterów
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Zmiany w dodatkach stażowych
Pytania o europejską tarczę
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
Pływacy i maratończycy na medal
Układ nerwowy Mieczników
Więcej hełmów dla żołnierzy
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Gry wojenne w szkoleniu
Na straży nieba
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Serwis K9 w Polsce
I zdobyliśmy!
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Wojskowe Oscary przyznane!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Bohater odtrącony
Krwawa noc pośród puszczy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pierwsi na oceanie
Flota Bayraktarów w komplecie
Śladami ojca
Polki pobiegły po srebro!
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Wojna w świętym mieście, epilog
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ameryka daje wsparcie
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
NATO on Northern Track
Wioślarze i triatlonistka na podium

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO