moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie oficerów

Generał broni Marek Tomaszycki Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych pożegnał oficerów kończących służbę w Dowództwie.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez pełniącego obowiązki szefa Sztabu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych pułkownika Macieja Nelke, generałowi broni Markowi Tomaszyckiemu – Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

W obecności sztandaru wojskowego, kierowniczej kadry żołnierzy i pracowników wojska Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych pożegnał pułkownika Szymona Koziatka - oficera skierowanego na Podyplomowe Studia Polityka Obronnej w szkole Sił Zbrojnych w Kanadzie oraz majora Zbigniewa Smykowskiego - oficera odchodzącego do rezerwy po kilkudziesięciu latach służby.

Dziękuję za tę służbę, gratuluję wyróżnienia i skierowania na kurs generalski w Kanadzie. Mam nadzieję, że będziesz pielęgnował, kultywował, propagował tradycje Dowództwa Operacyjnego, tam gdzie będziesz pełnił służbę. Dziękuję raz jeszcze za służbę i pamiętaj, że zawsze jesteśmy dla Ciebie otwarci. Życzę powodzenia i licznych sukcesów na nowej ścieżce życia – powiedział generał Tomaszycki odchodzącemu płk. Koziatkowi.

Dowódca Operacyjny RSZ podziękował majorowi Smykowskiemu za lata służby. Dziękuję Panu za te lata służby spędzone w innych jednostkach wojskowych RP, jak również w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Życzę Panu, aby na nowej ścieżce życia układało się jak najlepiej i aby wszystkie marzenia i cele, które Pan sobie postawił do osiągnięcia się spełniły. Serdecznie dziękuję.


Przebieg służby żegnanych oficerów przedstawił pełniący obowiązki Szefa Zarządu Operacyjnego płk Ireneusz Zygmunt. Odchodzącemu na kurs życzył, aby osiągnął założone cele, a kończącemu służbę życzył pomyślności i dużo zdrowia. W imieniu swoim i kolegów przekazał również drobny upominek.

Odchodzący oficerowie podziękowali swoim przełożonym współpracownikom oraz podwładnym - zarówno kadrze jak i pracownikom wojska - za wspólny trud i poświęcenie wkładane w codzienną służbę i pracę.

Pułkownik Koziatek powiedział: Ja ze swojej strony chciałbym podziękować za służbę w Dowództwie Operacyjnym szczególnie płk. Maciejowi Nelce - mojemu pierwszemu przełożonemu, moim podwładnym kolegom z Oddziału Operacji Lądowej, bo spędziłem tam trzy lata i zawsze było wzorowo z ich strony. Chciałbym podziękować płk. Markowi Matyni, który jest nieobecny przebywa na urlopie. Dziękuję za czas spędzony w Centrum Dowodzenia. Szczególnie dziękuję moim kolegom i podwładnym z Połączonego Centrum Operacyjnego za te ostatnie 18 miesięcy, bo był to jeden z najtrudniejszych okresów w moim życiu i gdyby nie ich praca to na pewno nie byłoby tak prosto. Na koniec chciałbym podziękować Panu Generałowi za to, że zauważył pracę nie tylko moją ale i mojego zespołu. Bo to, że idę na studia to nie tylko moja zasługa, ale przede wszystkim moich podwładnych bo ich pracę było widać i podlegała ona ocenie. Dziękuję Wszystkim, z którymi współpracowałem w Dowództwie.

Kończący służbę w szeregach armii mjr Smykowski, żegnając się powiedział, że nie jest to łatwa decyzja. Podziękował swoim przełożonym płk. Adamowi Trociowi oraz płk. Ireneuszowi Zygmuntowi: Chciałbym podziękować również swoim kolegom, z którymi miałem okazję współpracować. Myślę, że jest to odpowiedni czas żeby skupić się na swoim życiu, które zamierzam poświęcić rodzinie. Na koniec mjr Smykowski złożył również podziękowania na ręce generała Tomaszyckiego.

Dowódca Operacyjny dziękując za lata nienagannej służby oraz za trud i poświęcenie z jakim wykonywali swoje zadania, wręczył oficerom pamiątkowe ryngrafy i życzenia. Uroczystość zakończyła się wpisem do Księgi Pamiątkowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wspólnym zdjęciem.

***

Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 czerwca 2015r. płk Szymon Koziatek – dotychczas pełniący obowiązki na stanowisku Szefa Połączonego Centrum Operacyjnego Zarządu Operacyjnego – J3 został zwolniony z zajmowanego stanowiska służbowego i z dniem 2 sierpnia 2015 r. skierowany został na Podyplomowe Studia Polityka Obronnej w szkole Sił Zbrojnych w Toronto, jednocześnie z dniem 2 sierpnia 2015 r. przeniesiony został do rezerwy kadrowej MON.
Rozkazem Dyrektora Departamentu Kadr MON z dnia 10 czerwca 2014 r. mjr Zbigniew Smykowski specjalista Oddziału Planowania Kryzysowego Zarządu Operacyjnego – J3 został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i z dniem 31 lipca 2015 r. przeniesiony do rezerwy.

Źródło: Jolanta Maciaszek

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. Adam Roik

dodaj komentarz

komentarze


Ramię w ramię z aliantami
 
Święto wojskowego sportu
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Mundury w linii... produkcyjnej
Ocalały z transportu do Katynia
Zbrodnia made in ZSRS
Wojna w świętym mieście, część druga
V Korpus z nowym dowódcą
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Jeśli nie Jastrząb, to…
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Odstraszanie i obrona
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Wojsko inwestuje w Limanowej
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
Prawda o zbrodni katyńskiej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Optyka dla żołnierzy
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Kurs z dzwonem
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Zmiany w dodatkach stażowych
Ogień w podziemiu
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Sprawa katyńska à la española
Przygotowania czas zacząć
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Barwy walki
25 lat w NATO – serwis specjalny
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Wojna w świętym mieście, epilog
Szarża „Dragona”
NATO na północnym szlaku
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Głos z katyńskich mogił
Rakiety dla Jastrzębi
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Na straży wschodniej flanki NATO
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Szpej na miarę potrzeb
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO