moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie z brygadą

29 października 2015 roku szeregi 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10 BKPanc) opuścił pułkownik Dariusz Nawrocki, zastępca dowódcy brygady.

Odchodzący na kolejne stanowisko służbowe pułkownik Nawrocki w czwartkowe popołudnie spotkał się z całym stanem osobowym brygady. W jego trakcie dowódca 10 BKPanc generał brygady Maciej Jabłoński dziękował swojemu zastępcy za służbę: - Dziękuję za trzykrotne dowodzenia brygadą, w trakcie kiedy część pododdziałów jednostki realizowała zadania Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Zawsze było to dowodzenie na najwyższym poziomie. To, że możemy wysoko podnieść głowę, my czołgiści, zmechanizowani, artylerzyści, przeciwlotnicy, logistycy, zwiadowcy, wszyscy my z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, to zasługa także mojego zastępcy, który zawsze wyrażał swoje działanie pełną inicjatywą, aktywnością, dalekosiężnym myśleniem, przewidywaniem. Dziękuję Pani Pułkowniku za służbę w 10 BKPanc i życzę powodzenia oraz sukcesów na kolejnych stanowiskach służbowych.

- 2 listopada 2005 roku rozpocząłem służbę w 10 BKPanc jako szef sztabu. Teraz 2 listopada, 10 lat później, kończę służbę w świętoszowskiej jednostce. Prawie cały ten czas służyłem w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej – powiedział następnie pułkownik Nawrocki. – Serdecznie dziękuję dowódcy brygady, a także dowódcy dywizji za dobre dowodzenie. Dziękuję tym wszystkim, dzięki którym brygada może tak sprawnie funkcjonować. 10 Brygada nie jest sama. Wspiera ją administracja lokalna, Wojskowy Oddział Gospodarczy, szpital wojskowy i wielu innych. Bez tych przyjaciół nie rozwijałaby się tak prężnie i nie funkcjonowała tak sprawnie. Dziękuję żołnierzom, we wszystkich korpusach osobowych za te 10 lat wspólnej służby. Nie była to łatwa służba, ilość zadań jest duża, a jednak potrafiliście je zrealizować. Dziękuję, bo to było najpiękniejsze 10 lat mojego życia. Im człowiek dłużej służy w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej, tym bardziej szanuje tych, którzy służą tu wraz z nim, tych którzy codzienną, wytrwałą służbą podnoszą poziom i prestiż tej jednostki. Życzę Panu Generałowi, żołnierzom, brygadzie, aby w kolejnych latach 10 Brygada osiągała jeszcze większe sukcesy. Jesteście najlepsi.

Dzień później zgodnie z ceremoniałem wojskowym miało miejsce pożegnanie w Sali Tradycji, gdzie stawili się dowódcy pododdziałów oraz przedstawiciele wszystkich pionów 10BKPanc. Na wstępie uroczystości wprowadzono sztandar brygady, a szef sekcji personalnej odczytał przebieg służby żegnanego żołnierza. Następnie generał brygady Maciej Jabłoński, dowódca świętoszowskiej jednostki, uścisnął rękę swojego zastępcy i wyraził wdzięczność za lata służby dla 10BKPanc, wręczając mu miniaturę sztandaru oraz drobne upominki. – Jeszcze raz dziękuję Ci za lata oddanej służby. Zawsze ufałem, że pod moją nieobecność, kiedy realizuję zadania poza brygadą, moi żołnierze tu, na miejscu, są pod dobrą opieką. Dziękuję za znajomość ludzi, znajomość pododdziałów, przez te wszystkie lata poznałeś jednostkę od podszewki i aktywnie swoją wiedzę wykorzystywałeś. Dziękuję. I życzę powodzenia na przyszłość.

Podziękowania oraz życzenia powodzenia na nowym stanowisku służbowym złożyły także przedstawicielki pracowników wojska: Anna Józefiak i Wiesława Smętek. Dowódca 1 batalionu czołgów, podpułkownik Paweł Michalski wręczył ustępującemu zastępcy dowódcy brygady szablę oficerską. Serdeczne życzenia złożyli także pułkownikowi Nawrockiemu przedstawiciele sekcji operacyjnej, sekcji logistyki brygady, sekcja BHP i innych.

- Bardzo wszystkim dziękuję za obecność tutaj, dzisiaj. Zawsze powtarzam, że kiedy ci, z którymi się współpracowało przychodzą nas żegnać, to jest to bardzo miłe. – powiedział na zakończenie bohater uroczystości – Dziękuję dowódcy, oficerom sztabu, pracownikom wojska. To Wy tworzycie tę brygadę, Wasze zaangażowanie, siła woli, charakter sprawiają, że ta brygada jest jaka jest. Te lata zostaną w moim sercu. Dziękuję oficerom sztabu, pionu szkolenia i ochrony informacji niejawnych, z którymi pracuje się codziennie. Ilość zadań, które każdego dnia wykonujecie jest ogromna i imponująca, tym bardziej dziękuję, za to że podołaliście tym niełatwym wyzwaniom. Dziękuję dowódcom pododdziałów. Na nich zawsze można było polegać, to oni kreują sytuację szkoleniową w brygadzie. Nie mam żadnych zastrzeżeń do ich pracy. To była prawdziwa przyjemność z nimi służyć. Dziękuję wreszcie niezawodnym pracownikom wojska. To żołnierze, tylko w cywilnych ubraniach. Pewni, dyspozycyjni i oddani brygadzie. Dziękuję Stowarzyszeniu Rodzina Wojskowa za ich czujność i opiekę nad rodzinami w Świętoszowie. Tymi, które mają tu już pewien staż i tymi nowymi, które potrzebują jeszcze pomocy i wskazówek. Służba z Wami wszystkimi to był zaszczyt i honor.

Krótką uroczystość zakończyło wykonanie wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Pułkownik Dariusz Nawrocki – jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1988 roku w 12 pułku zmechanizowanym jako dowódca plutonu piechoty zmotoryzowanej. Od października 1990 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy kompanii piechoty zmotoryzowanej w tejże jednostce. Stanowisko to piastował do 1997 roku, kiedy to został wyznaczony na stanowisko dowódcy batalionu zmechanizowanego w 17WBZ w Międzyrzeczu. Następnie od grudnia 1998 roku do końca 2000 roku był kierownikiem sekcji operacyjnej – zastępcy szefa sztabu brygady. W 2001 roku objął obowiązki szefa sekcji operacyjnej 17WBZ. Od sierpnia 2001 roku do czerwca 2004 roku pełnił obowiązki dowódcy batalionu szkolnego. W następnych latach służył w dowództwie 11LDKPanc, na stanowisku szefa szkolenia dywizji. W listopadzie 2005 roku rozpoczął służbę w 10BKPanc jako szef sztabu brygady. Od lutego 2010 roku był zastępcą dowódcy 34BKPanc. W lipcu 2011 roku objął obowiązki zastępcy dowódcy 10BKPanc, które pełnił do końca października 2015 roku. Z dniem 2 listopada 2015 roku obejmie obowiązki głównego specjalisty Zespołu ds. Nowego Systemu Kierowania i Dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP Ministerstwa Obrony Narodowej.

Tekst: Katarzyna Przepióra

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Adriana Wołyńska

dodaj komentarz

komentarze


Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
 
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Jeśli nie Jastrząb, to…
Strażacy ruszają do akcji
Wojna w świętym mieście, część druga
Ramię w ramię z aliantami
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Szpej na miarę potrzeb
NATO na północnym szlaku
Ocalały z transportu do Katynia
Barwy walki
Rakiety dla Jastrzębi
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Na straży wschodniej flanki NATO
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Zmiany w dodatkach stażowych
Szarża „Dragona”
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Święto wojskowego sportu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ogień w podziemiu
Prawda o zbrodni katyńskiej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Mundury w linii... produkcyjnej
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Zbrodnia made in ZSRS
Optyka dla żołnierzy
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Odstraszanie i obrona
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Wojna w świętym mieście, epilog
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
25 lat w NATO – serwis specjalny
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Głos z katyńskich mogił
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Sprawa katyńska à la española
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Wojna w Ukrainie oczami medyków
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Przygotowania czas zacząć
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
V Korpus z nowym dowódcą
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Kurs z dzwonem
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO