moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiany kadrowe w 3 Flotylli Okrętów

Kadra kierownicza i pracownicy wojska 3 Flotylli Okrętów w Gdyni pożegnali oficera wyznaczonego na nowe stanowisko służbowe. Uroczysta zbiórka była okazją do przedstawienia oficerów i podoficera, którzy zostali wyznaczeni na stanowiska w 3 FO.

Podczas zbiórki dowódca 3 Flotylli Okrętów kmdr Krzysztof Jaworski podziękował kmdr. ppor. Wojciechowi Krysiakowi za dotychczasową służbę i pracę. Wyraził przekonanie, że wyszkolenie, wiedza i doświadczenie, które zdobył przez lata służby w Marynarce Wojennej, będą procentować na nowym stanowisku służbowym – szefa Sztabu Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach.

Kmdr Krzysztof Jaworski przedstawił także kadrze i pracownikom wojska nowego dowódcę Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej kmdr. Marka Czarneckiego. Powitał też kpt. mar. Mariusza Bednarza i por. mar. Mariusza Stańca, którzy zostali wyznaczeni na stanowiska służbowe w 3 Flotylli Okrętów. Na zakończenie wręczył st. mar. Jarosławowi Babińskiemu akt mianowania na kolejny stopień wojskowy.

Podczas uroczystości został odczytany rozkaz dowódcy generalnego RSZ, na mocy którego za szczególne osiągnięcia w służbie szef szkolenia 3 Flotylli Okrętów kmdr Kazimierz Pulkowski został wyróżniony Odznaką Honorową Marynarki Wojennej.

Komandor podporucznik Wojciech Krysiak urodził się 4 lipca 1972 roku w Białymstoku. Służbę wojskową rozpoczął w 1992 roku wstępując do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Po jej ukończeniu został skierowany do 1 Morskiego Pułku Strzelców, gdzie pełnił służbę kolejno na stanowiskach dowódcy plutonu i dowódcy kompanii. Od 2003 roku pełnił obowiązki na stanowisku oficera sekcji operacyjnej w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni. Następnie w 2008 roku został skierowany do Dowództwa 3. Flotylli Okrętów i wyznaczony na stanowisko szefa sekcji gotowości bojowej i mobilizacyjnej. Z dniem 4 maja 2016 roku został wyznaczony na stanowisko szefa sztabu Morskiej Jednostki Rakietowej.

Kapitan marynarki Mariusz Badnarz urodził się 28 maja 1979 roku w Lubaczowie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, którą ukończył w 2004 roku. Po ukończeniu studiów pełnił służbę w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni na stanowiskach dowódcy plutonu i oficera wychowawczego. W 2010 roku został skierowany do Dowództwa 3. Flotylli Okrętów i wyznaczony na stanowisko oficera - wydziału wychowawczego. Od 2013 roku pełnił obowiązki pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych w Dywizjonie Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Z dniem 16 maja został wyznaczony na stanowisko szefa sekcji ochrony obiektów Dowództwa 3. Flotylli Okrętów.

Porucznik marynarki Mariusz Staniec urodził się 14 stycznia 1983 roku w Kraśniku. Do Marynarki Wojennej wstąpił w 2003 roku rozpoczynając studia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na wydziale Mechaniczno - Elektrycznym. Po uzyskaniu w 2008 roku dyplomu magistra inżyniera mechanika okrętowego został skierowany do 13. Dywizjonu Trałowców i wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe - asystenta okrętowego, a trzy lata później awansował na dowódcę działu. W 2013 został skierowany do sztabu dywizjonu gdzie pełnił służbę na stanowisku oficera sekcji operacyjnej. 9 maja 2016 roku został wyznaczony na stanowisko młodszego specjalisty w wydziale planowania logistycznego Dowództwa 3. Flotylli Okrętów.

Mat Jarosław Babiński urodził się 15 sierpnia 1987 roku w Człuchowie. Służbę wojskową rozpoczął w 2006 roku w 9. Dywizjonie Przeciwlotniczym na stanowisku celowniczego, którą pełnił tam przez cztery lata. W 2010 roku został skierowany do Dowództwa 3. Flotylli Okrętów i wyznaczony na stanowisko planszecisty. Po czterech latach wzorowej i nienagannej służby został skierowany do Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce. Po jej ukończeniu został wyznaczony z dniem 16 maja 2016 roku na stanowisko technika w Dowództwie 3. Flotylli Okrętów i awansowany do stopnia mat.

 

red. PZ

autor zdjęć: Marian Kluczyński

dodaj komentarz

komentarze


Jubileuszowy i rekordowy Maraton Komandosa
 
Szef MON-u o planach obrony kraju
Uwolnić zakładników
IPN zidentyfikował kolejne 20 ofiar totalitaryzmów
Jak chronić granicę? Polacy podpowiedzą Finom
Narodziny polskich sił morskich
Ostre strzelanie w Świętoszowie
Z okazji urodzin wielkiego Polaka
Ostatni lot płk Skarżyńskiego
Panczenistka i szpadzistka na podium Pucharu Świata
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jest nowy rząd, ale bez zmian w MON-ie
Polka najlepsza w finale Pucharu Świata
Sportowcy CWZS-u czekają na wasze głosy
Operacja NATO przy granicy z Rosją
Wszystkie Pilice w wojsku
Pierwszy polski Homar
„Sokół” wylądował
Fiński debiut w Sojuszu
Out of the Shadow
Misja: obronić Finlandię
PKW Orlik gotowy na misję
Terytorials na etacie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sokół czuwa w Tatrach
O 200 OPW więcej na nowy rok szkolny
Realia, a nie teoria
Zanim wyruszą do Bagdadu
Zwycięstwo bez zwycięstwa
Polsko-koreańskie rozmowy
Wyższe diety dla przeciwlotników i radiotechników
Futsal na zakończenie rywalizacji
Ekspresowa pomoc
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Kolejne zakupy dla wojska
PKW Orlik już w Estonii
Unijna pomoc dla Ukrainy
Abramsy jadą na ukraiński front
Orka po koreańsku
Wojsko Polskie ma nowych oficerów
Dodatkowe świadczenie dla przyszłych kierowców wojskowych
Saperzy na wschodzie Polski
„Pług” idzie na śmierć
Zawiszacy na manewrach u sąsiadów
Porozumienie Sikorski-Stalin
Kolejna dostawa FA-50 dla wojska
Podchorążowie świętują
Żołnierze wojsk rakietowych i artylerii świętują
Ferie z WOT? Zapisy już trwają
Zielony talizman Polaków
32 krążki pływaków-żołnierzy
Najdłuższa noc
Wojska specjalne dostały kolejne Black Hawki
PGZ rośnie w siłę
W WIM-ie otwarto nowoczesną klinikę urologii
Polski dzień strzelania w Rumunii
Więcej pieniędzy na wojskowe mundury
JEF, czyli odpowiedź dla Rosji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO