moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Runmageddon zdobył Twierdzę Modlin

Twierdza Modlin pod Warszawą stała się areną ekstremalnej zabawy w biegu przeszkodowym Runmageddon. W dziennej rywalizacji Classic wystartowało aż 1600 zawodników, a w nocnym Rekrucie – 1300. Pokonywali pomieszczenia fortecy, takie jak: prochownia, areszt, tunele czy piwnice. Biegli też lasem wokół tych najdłuższych koszar w Europie i brodzili po pas w Wiśle.


Twierdza Modlin w swojej bogatej, ponad 200-letniej, historii widziała już wiele bitew. W sobotę po raz pierwszy jednak była świadkiem walki uczestników Runmageddonu ze swoimi słabościami i ograniczeniami.

Aby dotrzeć do mety dziennej edycji tego biegu, trzeba było się zmagać nie tylko z sobą samym, lecz także z ponad 50 przeszkodami ustawionymi na 12-kilometrowej trasie. Wiodła ona m.in. przez pomieszczenia fortecy, takie jak: prochownia i areszt, a także lasem wokół najdłuższych koszar w Europie. Do tego na drodze zawodników stanęły znane z Runmageddonu wysokie ściany, zasieki, kontener z lodem czy ogień. Po drodze trzeba było jeszcze wykazać się znajomością filmowych cytatów, aby uniknąć dodatkowej karnej rundki z betonowym klockiem na lince. Gdy meta była już praktycznie na wyciągnięcie ręki, na drodze uczestnikom stawały dziewczyny z Warsaw Sirens, czyli pierwszej w Polsce kobiecej drużyny futbolu amerykańskiego. Nie miały dla zawodników litości!

Najszybszym zawodnikiem w stawce 1600 uczestników Runmageddonu Classic był Mateusz Krawiecki, któremu pokonanie przeszkód i 12 kilometrów zajęło 01:52:04. Z kolei wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Szulecka – na mecie zameldowała się z czasem 02:10:17.

Jako 1394. zawodnik na metę dotarł znany showman Szymon Majewski, który spędził na trasie 04:45:52. Czas uzyskałby z pewnością lepszy, gdyby oprócz biegu i pokonywania przeszkód nie pozował do zdjęć z dziesiątkami napotkanych po drodze uczestników. Ale i z czterogodzinnego wysiłku był zadowolony. – Przeżyłem Runmageddon! Czas nie jest w tej zabawie najważniejszy! Dostałem w kość, biegłem, szedłem, czołgałem się, pomagałem i mnie pomagano. Twierdza Modlin zdobyta! Dzięki za dużo selfie po drodze, mogłem odetchnąć – mówił po biegu Szymon Majewski.

Szymon Majewski na trasie... biegu.

Gdy zapadł zmrok, do startu w nocnym Runmageddonie Rekrut szykowało się 1300 zawodników, wśród których znajdowała się aktorka Paulina Holtz. Dystans był o połowę krótszy, niż w dziennym biegu, ale trasa równie wymagająca. We znaki uczestnikom dały się szczególnie niezwykle strome podbiegi. Zejście z takiej górki w całkowitych ciemnościach też nie było sprawą łatwą. Zawodnicy mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić wnętrza Twierdzy Modlin – wbiegając kilka razy do środka, przemierzając tunele, piwnice i korytarze, w których nocą latały nietoperze.

– Twierdza Modlin i okoliczne tereny są wprost stworzone do organizacji takich biegów, jak Runmageddon. Jest tutaj niesamowity potencjał dla kolejnych edycji, a już otrzymaliśmy wiele głosów, żeby zorganizować w tym miejscu edycję Hardcore. Jak mówi chińskie przysłowie: „uważajcie o czym marzycie, bo to może się spełnić”! – nieco żartobliwie komentowała imprezę Patrycja Kuś, koordynator Runmageddonu Warszawa–Modlin. – Trasa była bardzo wymagająca, a jej pokonanie mocno dało w kość zawodnikom, którzy pokazali, że dewiza Runmageddonu: „Siła i charakter!” – nie jest im obca. Jesteśmy z Was dumni! Tak jak i z kilkuset dzieciaków, które z wielkim zaangażowaniem i przejęciem rywalizowały na trasie Runmageddonu KIDS, głośno dopingowane przez swoich rodziców. Kolorytu tej rywalizacji dodali rzymscy Spartanie, którzy prowadzili rozgrzewkę najmłodszych fanów ekstremalnego biegania i towarzyszyli maluchom na trasie – dodała.

Nocną edycję Runmageddonu Rekrut wygrał Jacek Konewka z czasem 00:57:03. Najszybsza wśród kobiet Agnieszka Burnus-Rychlewska osiągnęła czas 01:11:53. Paulina Holtz zajęła 561. miejsce z czasem 01:50:02.

Runmageddon przenosi się teraz na Mazury. 25 czerwca w Ełku odbędzie się bieg w formule Rekrut. Zapisy trwają na stronie www.runmageddon.pl.


Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnicy, prąc naprzód, wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i 15 przeszkód), Rekrut (6 km i 30 przeszkód), Classic (12 km i 50 przeszkód) oraz Hardcore (21 km i 70 przeszkód). Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych, jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy. W maju 2016 roku przygotował Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego odbył się po raz pierwszy na świecie bieg w formule ULTRA na dystansie ponad 44 km, na którym było przeszło 140 przeszkód.

Patronem medialnym biegów jest m.in. „Polska Zbrojna”.

PZ , Runmageddon

autor zdjęć: Igor Kohutnicki / ADHD Foto

dodaj komentarz

komentarze


Kolejne FlyEle dla wojska
 
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Głos z katyńskich mogił
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
25 lat w NATO – serwis specjalny
Optyka dla żołnierzy
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Kadisz za bohaterów
SOR w Legionowie
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Wojna w świętym mieście, epilog
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Mundury w linii... produkcyjnej
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
W Italii, za wolność waszą i naszą
Szarża „Dragona”
Zachować właściwą kolejność działań
Odstraszanie i obrona
Sandhurst: końcowe odliczanie
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Szpej na miarę potrzeb
Wojna w Ukrainie oczami medyków
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Barwy walki
Ocalały z transportu do Katynia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Strażacy ruszają do akcji
Przygotowania czas zacząć
V Korpus z nowym dowódcą
Sprawa katyńska à la española
Charge of Dragon
Zbrodnia made in ZSRS
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Wojna w świętym mieście, część druga
Święto stołecznego garnizonu
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Ramię w ramię z aliantami
NATO na północnym szlaku
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Na straży wschodniej flanki NATO
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Front przy biurku
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Prawda o zbrodni katyńskiej
Zmiany w dodatkach stażowych
Rakiety dla Jastrzębi
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
NATO on Northern Track
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO