moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Święto Wojska Polskiego – relacja

Oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się mszą świętą za ojczyznę. Później m.in. złożenie wieńców przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, defilada w Alejach Ujazdowskich w Warszawie oraz piknik historyczno-militarny w parku Agrykola. Zapraszamy na relację z obchodów wojskowego święta.

fot. mjr Robert Siemaszko / CO MON

godz. 17.10

W Radzyminie rozpoczęły się uroczystości patriotyczno-religijne z udziałem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Trwa msza św. z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Fot. MON

Po nabożeństwie odbędzie się uroczysty Apel Pamięci połączony ze złożeniem wieńców przed „Bratnią mogiłą bohaterów Kaniowczyków poległych za Ojczyznę w roku 1920” (Cmentarz żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.).godz. 14.30

Festyn wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego jak co roku cieszy się ogromną popularnością. Na szczęście, przestało padać i wszyscy miłośnicy naszej armii mogą wziąć udział w przygotowanych atrakcjach. A jest w czym wybierać: pokaz sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, koncerty, grupy rekonstrukcji historycznych, kuchnie polowe, gry i zabawy dla najmłodszych. Zapraszamy!


fot. Piotr Jaszczukgodz. 13.30

Przed nami ostatni punkt dzisiejszego programu obchodów Święta Wojska Polskiego – piknik na warszawskiej Agrykoli. W programie m.in.:

PARK AGRYKOLA - godz. 13.00 - 18.00
- koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego – godz. 16.00 - 18.00;
- koncert artystów klubów wojskowych – godz. 13.00 - 14.00;
- koncert orkiestry wojskowej – godz. 14.00 - 15.30;
- stanowiska informacyjno-promocyjne jednostek i instytucji wojskowych (CO MON, DG RSZ, DO RSZ, WCEO, CBW, ŻW, DGW, WIW, uczelnie wojskowe, muzea wojskowe, wydawnictwo Bellona, Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe, Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A.);
- wystawy okolicznościowe;
- kuchnia polowa;
- punkty: informacyjny, czerpania wody pitnej, zabezpieczenia przeciwpożarowego, doraźnej pomocy medycznej;
- namiot recepcyjny VIP;


ULICA MYŚLIWIECKA I SZWOLEŻERÓW - godz. 10.00 - 18.00
- stacjonarny pokaz współczesnego sprzętu i uzbrojenia wojskowego;
- stanowisko Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (ambulans do poboru krwi im. Jana Pawła II);
- projekcje filmów edukacyjnych i promocyjnych;
- piekarnia i kuchnia polowa;
- punkty: informacyjny, czerpania wody pitnej, zabezpieczenia przeciwpożarowego, doraźnej pomocy medycznej;

MUZEUM – ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE - godz. 13.00 - 18.00

AMFITEATR (Teatr na Wodzie)
- koncert laureatów Festiwalu Piosenki i Tańca organizowanego w ramach
„Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego 2016”;
- patrol ratowniczy;

ULICA AGRYKOLA ORAZ ALEJA WZDŁUŻ STAWU ŁAZIENKOWSKIEGO (OD UL. AGRYKOLA DO STAREJ KORDEGARDY)
- stanowiska informacyjno-promocyjne oraz wystawy muzeów wojskowych;
- pokaz sprzętu grup rekonstrukcji historycznej i wybranych muzealiów;
- kuchnia polowa;

BOISKO SPORTOWE PARKU MUZEUM – ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE - godz. 13.00 - 18.00
- miasteczko militarne – gry i zabawy dla dzieci;
- pokazy dynamiczne wyszkolenia żołnierzy;
- prezentacja elementów szpitala polowego zakaźnego wraz z wyposażeniem;
- saperski tor przeszkód dla dzieci;
- kuchnia polowa;
- punkt czerpania wody pitnej;

DZIEŃ OTWARTY MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO (Al. Jerozolimskie 3) WSTĘP WOLNY
- godz. 9.00 - 18.00 – ekspozycja plenerowa;
- godz. 12.00 - 18.00 – ekspozycje stałe;

MUZEUM KATYŃSKIE godz. 12.00 - 18.00

MUZEUM POLSKIEJ TECHNIKI WOJSKOWEJ – IX FORT CZERNIAKOWSKI (ul. Powsińska 13)
- godz. 11.00 - 17.00 - ekspozycja plenerowa.

Zapraszamy do udziału w festynie. Wstęp wolny.godz. 13.10

– „Oto dziś dzień krwi i chwały, oby dniem wskrzeszenia był” – śpiewali polscy żołnierze 96 lat temu idąc do walki. Jakże autentycznie brzmiały słowa „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”. Bo przecież wielu z nich wiedziało, że idą na bój, z którego mogą już nie wrócić. Szli jednak, bo wiedzieli, że to niezbędne „dla ojczyzny ratowania” – mówił prezydent Andrzej Duda wspominając 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej.


Prezydent wspominał męstwo, jakim wykazali się żołnierze, którzy w 1920 roku walczyli o niepodległość Polski. Państwa, które dopiero odzyskało suwerenność, po 123 latach zaborów. – To dzięki nim możemy być dumni z polskiego żołnierza, możemy być dumni ze zwycięstwa w bitwie, która zatrzymała nawałę komunizmu. Groziła ona nie tylko Polsce, ale całej Europie i światu. To właśnie tu, nad Wisłą ta nawała została zatrzymana. To wielka zasługa naszego narodu i naszego państwa – podkreślał zwierzchnik sił zbrojnych.

Andrzej Duda nawiązał do obchodzonego dziś święta Wojska Polskiego. – Dziś Polska też ma swoją armię i żołnierzy, z których jesteśmy dumni, którzy zdobywają doświadczenia na misjach, w miejscach niebezpiecznych, ale w których wspieramy sojuszników. Cały naród patrzy z dumą na swoich żołnierzy i wierzy w ich męstwo – podkreślał prezydent.

Składając życzenia żołnierzom i ich rodzinom, prezydent Duda podziękował także za ich dotychczasową służbę, szczególnie za przygotowanie dwóch wydarzeń jakie miały miejsce w Polsce w tym roku. Chodzi o lipcowy szczyt NATO w Warszawie oraz Światowe Dni Młodzieży, jakie odbyły się pod koniec lipca w Krakowie. – Świat zobaczył, że Polska jest państwem pięknym, silnym i potrafi zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom i gościom. Państwem, które jest bezpieczne dzięki męstwu, roztropności i mądrej służbie żołnierzy i innych służb mundurowych. Chylę przed wami czoła, dziękuje za wierną służbę! – mówił Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że zwyczaj organizowania defilady w Warszawie, z okazji święta Wojska Polskiego, przywrócił prezydent Lech Kaczyński. – To święto, i ta defilada, służą nie tylko pokazaniu naszego potencjału militarnego ale budowaniu wspólnoty między żołnierzami a nami, polskim społeczeństwem. Jesteśmy tu razem – zakończył prezydent Duda.godz. 13.00

Ciekawy sposób na uczczenie Święta Wojska Polskiego wymyślili podchorążowie Marcin Helak, Michał Tomczak i Karol Lewandowski z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Postanowili zdobyć Mont Blanc.


„Mont Blanc zdobyty! W przeddzień Święta Wojska Polskiego o godz. 08:40 stanęliśmy na wierzchołku najwyższej góry w Europie – 4810 m n.p.m. Pogoda nam niewątpliwie sprzyjała, choć i tak nie było łatwo. Dziękujemy, że trzymaliście za nas kciuki!” – napisali chwilę po zdobyciu szczytu.godz. 12.50

Trwa defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. Jako pierwsze zaprezentowały się samoloty i śmigłowce. W sumie 53 statki powietrzne.

 

 fot. Ewa Korsakgodz. 12.30

W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego minister Antoni Macierewicz kilka dni temu odwiedził polskie kontyngenty wojskowe w Afganistanie i Kuwejcie. – Jesteście częścią narodowego i żołnierskiego wysiłku na rzecz bezpieczeństwa Polski. I za to, w imieniu Rzeczpospolitej, gratulując awansów i nagród, gratulując odwagi, serdecznie Wam dziękuję. Spełniacie dobrze żołnierski i polski obowiązek – powiedział minister podczas spotkania z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego Operation Ingerent Resolve.

fot. mjr Robert Siemaszkogodz. 12.20

Armia: siła młodych

Młodzi, dumni, ambitni. Odważnie patrzą w przyszłość. Kim są najmłodsi żołnierze polskiej armii i dlaczego postanowili własnie z wojskiem związać swoje życie? Zobaczcie wyjątkową galerię zdjęć, autorstwa Michała Niwicza.

 
     
 

 godz. 11.55

– Gratuluję i serdecznie dziękuję panom generałom, którzy dziś odebrali awanse. Gratuluję wszystkim wyróżnionym oficerom Wojska Polskiego. Dziękuję za dotychczasową służbę tym, którzy z niej już odchodzą. Gratuluję, ale też podkreślam, że otrzymanie nominacji oznacza jeszcze większą odpowiedzialność. Zaszczyt służby na wysokim stanowisku dowódczym oznacza odpowiedzialność za Rzeczpospolitą, za jej bezpieczeństwo, za bezpieczeństwo obywateli i naszych sojuszników. To także odpowiedzialność za dobrą służbę waszych podopiecznych, żołnierzy, którzy dziś obchodzą swoje wielkie święto – mówił prezydent Duda.

fot. Kancelaria Prezydenta

Zwierzchnik sił zbrojnych przypomniał, że uroczystość odbywa się w historycznej siedzibie naczelnika państwa, marszałka Józefa Piłsudskiego. – To miejsce jest szczególne bo właśnie tu była siedziba Józefa Piłsudskiego, wielkiego sprawcy odzyskania niepodległości. Twórcy nie tylko odzyskania ale także obronienia niepodległości Polski w jednym z najtrudniejszych momentów naszej historii. Józef Piłsudski był uwielbiany przez żołnierzy, bo zawsze był z żołnierzami, bo był charyzmatycznym, odpowiedzialnym i dbającym o swoich ludzi dowódcą. Chciałbym, aby był dla was wzorem żołnierza, patrioty i wielkiego człowieka – mówił, zwracając się do wojskowych, którzy otrzymali nominacje generalskie.
 
Prezydent zaapelował do generałów, nie tylko o „mądre kierowanie żołnierzami”, ale także o „wzięcie udziału w modernizacji, unowocześnianiu polskiej armii”. – Służcie ku chwale ojczyzny! – zaapelował na koniec uroczystości.Godz. 11.45

Za kwadrans rozpocznie się defilada wojskowa. W Alejach Ujazdowskich są już oczywiście żołnierze i ich maszyny. Część sprzętu jak na przykład Rosomaki z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej na miejsce zgrupowania do 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej pod Warszawą dotarła na kołach. W bezpiecznej podróży mechanikom i kierowcom pomagali żołnierze regulacji ruchu, żandarmi i policja.


Fot. DGRSZ

Sprzęt ciężki szczególnie gąsienicowy, w rejon przygotowania do defilady i pokazów dojechał transportami kolejowymi. Tylko z województwa lubuskiego, gdzie stacjonuje 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej jechały trzy takie transporty. Jednym przewieziono czołgi Leopard 2 A5 z 34 Brygady Kawalerii Pancernej, drugim nieco starsze Leopardy 2A4 z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, a trzecim do stolicy przyjechali ze swoim sprzętem żołnierze ze Stanów Zjednoczonych.godz. 11.25

Na dziedzińcu Belwederu prezydent wręczył nominacje generalskie i odznaczenia państwowe. Zwierzchnik sił zbrojnych pożegnał także odchodzących ze służby generałów.

Fot. Kancelaria Prezydenta

Uroczystość przed Belwederem (dawnej siedziby prezydentów Polski) rozpoczęło podniesienie proporca prezydenckiego oraz odegranie hymnu narodowego. Prezydent wręcza nominacje generalskie, a szef MON – buzdygany honorowe. Odchodzący ze służby żołnierze otrzymali pamiątkowe ryngrafy.godz. 11.10

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Prezydentowi towarzyszył szef MON Antoni Macierewicz.godz. 11.00

Za godzinę rozpocznie się defilada wojskowa w Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Sprawozdawcą będzie Joanna Dzieniszewska z wydziału prasowego Dowództwa Garnizonu Warszawa. Pomagał jej będzie sierż. pchor. Marcin Bełdyga z Wojskowej Akademii Technicznej. Transmisję telewizyjną przeprowadzi TVP Info. Wszystkich tych, którzy nie mogą na żywo podziwiać Wojska Polskiego zapraszamy przed telewizory!godz. 10.50

Prezydent Andrzej Duda odsłonił tablicę pamiątkową ku czci żołnierzy wyklętych. Tablica została umieszczona na kolumnie Grobu Nieznanego Żołnierza.

– Jestem dumny i szczęśliwy, że w tym tak ważnym dla Polaków dniu, w dniu rocznicy wielkiego zwycięstwa nad bolszewicką inwazją, w dniu 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej stoję wraz z Państwem w miejscu świętym dla Polaków – przed Grobem Nieznanego Żołnierza, na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, wielkiego twórcy tego oszałamiającego zwycięstwa. W tym dniu odsłaniamy tablicę upamiętniającą żołnierzy niezłomnych, żołnierzy wyklętych. Tablicę upamiętniającą ich niezłomną postawę w obronie ojczyzny. Dla nich II wojna światowa nie zakończyła się w 1945 roku, dla nich zmieniło się tylko tyle ze zamiast okupantów niemieckich, przyszli okupanci sowieccy. Żołnierze wyklęci walczyli aż do 1963 roku, gdy w walce zginął ostatni z nich sierżant „Lalek” – mówił prezydent Andrzej Duda. - Cześć i chwała bohaterom!

Prezydent Andrzej Duda wspomniał także o zaangażowaniu szefa MON, dzięki któremu odsłonięcie tablicy mogło nastąpić w dniu Święta Wojska Polskiego. – Chciałbym podziękować ministrowi obrony Antoniemu Macierewiczowi i wiceministrowi Wojciechowi Fałkowskiemu za zaangażowanie w tę inicjatywę i za to, że możemy odsłonić tablicę w tak ważnym dniu dla polskiego narodu – dodał prezydent Duda.godz. 10.45

W uroczystościach na pl. Piłsudskiego biorą udział Marek Franczak, syn ostatniego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego – sierż. Józefa Franczaka ps. Lalek oraz Adam Broński – syn Zdzisława Brońskiego ps. Uskok.

fot. MON

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza są również: Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, Maria Anders, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, gen. Mieczysław Gocuł,  szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej – z Antonim Macierewiczem na czele.godz. 10.35

Intensywne prace w związku ze świętem w Dowództwie Garnizonu Warszawa rozpoczęły się wiele tygodni temu. – Od 5 sierpnia przygotowaliśmy i zabezpieczyliśmy logistycznie zgrupowanie wojskowe, na terenie lotniska Warszawa-Babice. W związku z obchodami święta w Warszawie zakwaterowanych i żywionych jest ponad 500 żołnierzy – mówi ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzeczniczka prasowa DGW.

szer. Natalia Wawrzyniak

DGW musiało zawrzeć umowę użyczenia części terenu lotniska, stworzyć tam zaplecze sanitarne, zamówić usługi sprzątania oraz zorganizować zabezpieczenie medyczne i  przeciwpożarowe. Specjaliści z DGW musieli także zadbać, aby w każdym miejscu gdzie planowane są uroczystości, zainstalowane zostało odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie, aby ustawione zostały trybuny i podesty dla mediów transmitujących uroczystość.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że ogrom pracy jaki włożyliśmy w przygotowania, a także wielkie zaangażowanie żołnierzy DGW i podległych jednostek zaowocują sprawnym przeprowadzeniem wszystkich uroczystości planowanych w dniach 14-15 sierpnia – zapewnia płk Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa.godz. 10.30

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się w Warszawie już wczoraj. Ponad 200 osób otrzymało odznaczenia państwowe, resortowe oraz nominacje na wyższe stopnie wojskowe. Wyróżnienia wręczał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki. Po raz pierwszy uroczystość odbyła się przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wszystkim odznaczonym i awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w służbie.

fot. DGRSZgodz. 10.20

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza rozpoczynają się uroczystości państwowe z okazji Święta Wojska Polskiego. Na pl. Piłsudskiego w Warszawie obecni są przedstawiciele rządu i wojska. Prezydent Andrzej Duda odsłoni na filarze monumentu tablicę poświęconą Żołnierzom Wyklętym.


fot. Jarosław Wiśniewskigodz. 10.10

To oni dzisiaj świętują – żołnierze Wojska Polskiego, nasza duma.


Sto tysięcy doskonale wyszkolonych i doświadczonych w misjach żołnierzy, do tego nowoczesny sprzęt, taki jak: czołgi 2A5 Leopard, transportery opancerzone Rosomak, wielozadaniowe F-16, a niedługo samoloty szkolenia zaawansowanego M-346 Master – to siła polskiej armii.godz. 9.55

Żołnierze nie zapominają o tych, którzy oddali życie stojąc na straży bezpieczeństwa ojczyzny. W ramach akcji „Żołnierska Pamięć” odwiedzają groby wojskowych, którzy polegli podczas służby. W przededniu Święta Wojska Polskiego przedstawiciele Dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na mogiłach kolegów, którzy zginęli w Iraku – ś.p. sierż. Tomasza Murkowskiego, kpr. Krystiana Andrzejczaka oraz kpr. Andrzeja Zielke. Podobne akcje odbyły się w całym kraju.

fot. 16PDZgodz. 9.45

W samo południe w Alejach Ujazdowskich (i nad nimi) odbędzie się uroczysta defilada wojskowa. Będzie można zobaczyć 1,5 tysiąca żołnierzy, w powietrzu pojawi się 50 samolotów i śmigłowców, w kolumnach przejedzie 60 czołgów i transporterów opancerzonych. Transmisję telewizyjną z przemarszu wojska przeprowadzi TVP Info.


Po raz pierwszy pokażą się amerykańskie czołgi Abrams. Razem z Polakami świętować będzie 200 żołnierzy sojuszniczych armii. Przeglądu wojsk dokona prezydent Andrzej Duda.


godz. 9.35

Wybieracie się na piknik z okazji Święta Wojska Polskiego? My już jesteśmy. Czekamy na Was na Agrykoli, przy alei Tomasza Hopfera, na wprost sceny. Zapraszamy od 13, zaraz po zakończeniu defilady. Będzie można otrzymać nasze wydawnictwa, z Polską Zbrojną na czele, upominki (gadżety) oraz kupić album ze zdjęciami z pokazów lotniczych.godz. 9.25

Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione 15 sierpnia na pamiątkę wielkiego zwycięstwa nad bolszewicką Rosją. Decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej rozegrała się na przedpolach Warszawy 13-16 sierpnia 1920 roku. Polskie wojska 96 lat temu zatrzymały ofensywę Armii Czerwonej i zmusiły ją do odwrotu. Zwycięska batalia nazywana „cudem nad Wisłą” jest uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata, a symbolem ofiarności Polaków była śmierć ks. Ignacego Skorupki.


fot. Narodowe Archiwum Cyfrowegodz. 9.20

Co jeszcze dzisiaj w programie obchodów Święta Wojska Polskiego?

godz. 10.15 – uroczystość odsłonięcia tablicy na kolumnie Grobu Nieznanego Żołnierza poświęconej „Żołnierzom Wyklętym” oraz złożenie wieńców na płycie GNŻ (plac Marszałka Józefa Piłsudskiego).

godz. 10.45 – uroczystość złożenia wieńca przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (skwer przy ul. gen. Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza).

godz. 11.00 – uroczystość wręczenia nominacji generalskich, medali i odznaczeń państwowych oraz pożegnanie generałów kończących zawodową służbę wojskową (dziedziniec przed Belwederem).

godz. 12.00 – centralna uroczystość państwowa Święta Wojska Polskiego połączona z defiladą wojskową (Al. Ujazdowskie, plac obok Belwederu).

godz. 17.00 – uroczystość patriotyczno-religijna w Radzyminie – msza św. z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz uroczysty Apel Pamięci połączony ze złożeniem wieńców  przed „Bratnią mogiłą bohaterów Kaniowczyków poległych za Ojczyznę w roku 1920” (Cmentarz żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.).godz. 9.00

W katedrze polowej Wojska Polskiego trwa msza święta za Ojczyznę. Nabożeństwo celebruje biskup polowy WP gen. Józef Guzdek. W nabożeństwie biorą udział m.in. prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik sił zbrojnych, premier Beata Szydło, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz najwyżsi dowódcy wojskowi i żołnierze.

MC, BP, JT

dodaj komentarz

komentarze


Serwis K9 w Polsce
 
Podróż po AWACS-ie
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
„Grand Quadriga ‘24”
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Mobilne dowodzenie
Flota Bayraktarów w komplecie
Wszystkie misje AWACS-a
Nowe zadania szefa SKW
AGM-158B JASSM-ER dla lotnictwa
Cień atomowej zagłady
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
They Will Check The Training Results in Combat
Pokazali bojowego ducha
Bezkonkurencyjni kierowcy z DGW
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
WAT-owskie eksperymenty na ISS
„Pierwsza Drużyna” na start
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierz ranny na granicy z Białorusią
Broń Hitlera w rękach AK
Polki pobiegły po srebro!
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Centrum Szkolenia WOT świętuje
Przysięga w Limanowej
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Piedimonte – samobójcza misja
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Nie szpital, a instytut
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
NATO on Northern Track
Po śladach polskich bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Honor weteranom misji!
Ameryka daje wsparcie
WAM wraca po latach
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Pociski artyleryjskie dla Ukrainy
By Polska była bezpieczna
„Ryś” z laserem
Ratownicy na medal
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Dodatkowe siły do ochrony granicy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Ostatnia droga Pileckiego
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Wojna w świętym mieście, epilog

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO