moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków dowódcy 10 Brygady Logistycznej

W koszarach 10 Brygady Logistycznej pożegnano dotychczasowego dowódcę pułkownika Adama Słodczyka. Obowiązki czasowo przyjął zastępca pułkownik Mariusz Skulimowski.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez szefa sztabu 10BLog podpułkownika Zbigniewa Łukasiewicza pułkownikowi Sławomirowi Łachowi, który reprezentował szefa Inspektoratu Sił Zbrojnych. Po przeglądzie pododdziałów, przy dźwiękach hymnu narodowego, podniesiono na maszt flagę państwową. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pożegnanie się ubywającego dowódcy ze sztandarem 10 Brygady Logistycznej i symboliczne przekazanie go obejmującemu obowiązki pułkownikowi Mariuszowi Skulimowskiemu. Następnie podpisano protokół przekazania obowiązków.

- Dobiegł końca kolejny etap mojej służby wojskowej. Decyzją ministra obrony narodowej wyznaczony zostałem na stanowisko szefa Szefostwa Transportu i Ruchu Wojsk – Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk – tymi słowami dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Adam Słodczyk rozpoczął swoje przemówienie do zebranych na placu apelowym gości oraz żołnierzy i pracowników wojska. Jak podkreślił - Odczuwam radość i dumę, że miałem zaszczyt być dowódcą 10 Brygady Logistycznej. Jednostki, która dzięki wysiłkowi oficerów, podoficerów, szeregowych żołnierzy i pracowników wojska zapracowała na szacunek Polaków, mieszkańców Opolszczyzny i sojuszniczą wiarygodność. Pułkownik Adam Słodczyk podziękował zaproszonym gościom, wśród których byli przedstawiciele Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, władz krajowych oraz samorządowych, dowódcy instytucji i jednostek wojskowych, komendanci służb mundurowych, weterani i kombatanci, delegacje z uczelni wyższych i szkół województwa opolskiego, harcerze i członkowie organizacji pozarządowych i partnerów społecznych, za wieloletnią współpracę z 10 Brygadę Logistyczną. Na zakończenie pułkownik Adam Słodczyk złożył zebranym serdeczne życzenia - Przekazując wyrazy szacunku oraz słowa podziękowania życzę dumy i satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć. Życzę powodzenia w służbie i pracy, uznania przełożonych oraz szacunku podwładnych. Życzę także osobistego szczęścia i pogody ducha.

Z dotychczasową działalność ubywającemu dowódcy podziękował pułkownik Sławomir Łach słowami - Panie Pułkowniku, w imieniu Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, swoim własnym i wszystkich podwładnych w logistyce chciałem serdecznie podziękować Panu Pułkownikowi za czas służby, szczególnie za dowodzenie 10 Brygadą Logistyczną, gdzie znacznie został podniesiony poziom wyszkolenia i realizacji zadań. Dzisiaj są to oceny wyjątkowo wysokie i za to serdecznie Panu Pułkownikowi dziękuję.

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów 10 Brygady Logistycznej, po której uczestnicy spotkali się na stołówce żołnierskiej, zaproszeni na skromny żołnierski poczęstunek.

Pułkownik Adam Słodczyk urodził się w 1965 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych (1988), Uniwersytetu Opolskiego (1996), WKDO dla dowódców batalionów czołgów (1992). Po ukończeniu Szkoły Oficerskiej w Poznaniu rozpoczął służbę w garnizonie opolskim w 25 Pułku Zmechanizowanym jako dowódca plutonu, a później jako dowódca kompanii czołgów. Następnie pełnił obowiązki oficera operacyjnego w 10 Brygadzie Zmechanizowanej, a później w sztabie 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. W latach 1999 - 2005 służył w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej jako oficer operacyjny, a w 2001 został wyznaczony na stanowisko dowódcy Tyłowej Grupy Wsparcia Logistycznego opolskiej jednostki. W 2005 roku objął obowiązki zastępcy dowódcy Rejonowej Bazy Materiałowej w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Od 2005 pełnił przez trzy lata służbę w Europejskiej Agencji Obrony w Brukseli, gdzie odpowiadał za zdolności Unii Europejskiej w zakresie logistyki.

Po powrocie do kraju objął stanowisko Szefa Oddziału Organizacyjno - Koordynacyjnego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. W 2009 został skierowany na Studia Polityki Obronnej Akademii Wojennej Sił Lądowych w Carlisle USA. Po ukończeniu studiów, w dniu 08.12.2010 roku pułkownik Adam Słodczyk został wyznaczony na stanowisko dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Pułkownik Adam Słodczyk czterokrotnie pełnił służbę poza granicami kraju w Polskich Kontyngentach Wojskowych. W okresie 1999 - 2000 służył w Kosowie w ramach KFOR na stanowisku oficera operacyjnego. Następną misją, na przełomie lat 2002 - 2003, była misja „Enduring Freedom” w Afganistanie, gdzie dowodził kontyngentem. Za zaangażowanie i profesjonalizm pułkownik Adam Słodczyk został wyróżniony, jako pierwszy w historii Polak „Brązową Gwiazdą” - odznaczeniem Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. W latach 2003 - 2004 służył w ramach pierwszej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku na stanowisku dowódcy batalionu logistycznego. W 2014 roku pułkownik Adam Słodczyk był Dowódcą XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Afganistanu, która kończyła misję ISAF w Afganistanie.

Tekst: por. Piotr Płuciennik/ 10 BLog

red. PZ

autor zdjęć: por. Piotr Płuciennik/ 10 BLog

dodaj komentarz

komentarze


16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
 
35 medali wojskowych pływaków
Terytorialsi wybrali najlepszych pracodawców
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
Siły NATO ćwiczą w Kłajpedzie
Aktywność migrantów powoli spada
Nastał dzień krwi i chwały…
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
Niemiec z Goździkiem
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
W Sejmie o kondycji PGZ
„Tumak ’21” na finiszu
Hybrydowa agresja ze Wschodu
Święto żołnierzy artylerii
Wojsko wobec wyzwań przyszłości
F-16 lecą na Litwę
Paczki świąteczne od PGZ
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
Reforma administracji wojskowej
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
Dodatek specjalny za ochronę granicy
Orlik po raz dziesiąty
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
W BBN o sytuacji na granicy
Lekcja wojska od górali
Mielec wraca do odrzutowców
O Polskę walczyli u boku Napoleona
SOMA dla specjalsów
Pentagon: oko na Chiny, Europa z tyłu głowy
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Śladem „białych kurierów”
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Bryza na południowej flance
Tarcza Polski coraz bliżej. Umowy w sprawie „Wisły” i „Narwi”
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!
W jedynym słusznym kierunku
Uczniowie powalczą o tytuł mistrza
Zespół NATO na bojowo
Wojskowi studenci medycyny pomagają na Okęciu
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
Komandos z Lublińca na czele korpusu podoficerskiego WOT
Niespokojna granica
Oczy na wschodnią flankę
„Murem za polskim mundurem”
Czy będzie koniec służby kontraktowej?
Nauka kruszenia lodu
Sojusznicze wsparcie na granicy
Marynarz najlepszy na trasie Maratonu Komandosa
Legioniści wkraczają do Warszawy
Czy będą zmiany wojskowych reprezentantów?
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle
Harduny dla strażaków?
Afganistan. Czas wracać do domu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO