moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiany w dowództwie Błękitnej Brygady

Dotychczasowy zastępca dowódcy pułkownik Rafał Ostrowski został wyznaczony na stanowisko dowódcy 7 Brygady Obrony Wybrzeża, natomiast pułkownik Artur Blicharski objął obowiązki zastępcy dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej.

Na podstawie decyzji ministra obrony narodowej nr 3561 z dniem 1 grudnia br. dotychczasowy zastępca dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej pułkownik Rafał Ostrowski został wyznaczony na stanowisko dowódcy 7 Brygady Obrony Wybrzeża, a dotychczasowy szef pionu szkolenia podpułkownik Artur Blicharski objął obowiązki zastępcy dowódcy 12 BZ.

6 grudnia w sali tradycji Błękitnej Brygady żołnierze i pracownicy wojska pożegnali pułkownika Rafała Ostrowskiego. Generał brygady Dariusz Górniak podziękował pułkownikowi Ostrowskiemu za wieloletnią i wspólną realizację zadań dla dobra 12 Brygady Zmechanizowanej i pogratulował nowego stanowiska służbowego.

Pułkownik Rafał Ostrowski w kilku ciepłych słowach podziękował wszystkim obecnym za wsparcie, na jakie przez wiele lat służby w strukturach brygady mógł liczyć w swojej codziennej działalności zarówno jako dowódca batalionu oraz jako zastępca dowódcy Błękitnej Brygady.

Jednocześnie generał brygady Dariusz Górniak przedstawił nowego zastępcę pułkownika Artura Blicharskiego, który od wielu lat był szefem pionu szkolenia 12 Brygady Zmechanizowanej oraz pogratulował pułkownikowi Blicharskiemu wyznaczenia na nowe stanowisko służbowe.

Wpis do Księgi Pamiątkowej, podziękowania od żołnierzy i pracowników wojska oraz pamiątkowe zdjęcia zakończyły uroczyste pożegnanie pułkownika Ostrowskiego, który natychmiast po nim wyjechał do Słupska, by tam rozpocząć dowodzenie jednostką, która jest mu bardzo dobrze znana. Dzień wcześniej (5 grudnia) na porannym rozprowadzeniu szczecińskich pododdziałów, po odczytaniu decyzji MON w sprawie wyznaczenia na nowe stanowiska służbowe, generał Dariusz Górniak oficjalnie wręczył pułkownikowi Blicharskiemu mianowanie na wyższy stopień wojskowy.

Pułkownik Rafał Ostrowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, którą ukończył w 1991roku. Pierwsze stanowisko służbowe - dowódcy plutonu zmechanizowanego objął w 6 pułku zmechanizowanym w Wałczu. W 1992roku został wyznaczony na dowódcę kompanii zmechanizowanej w 2Brygadzie Zmechanizowanej. Kolejne stanowiska w tej brygadzie to dowódca kompanii rozpoznawczej w latach 1995-1996, oraz zastępca dowódcy – szef sztabu batalionu szkolnego. W latach 1997-2000 był słuchaczem Akademii Obrony Narodowej, po ukończeniu której został wyznaczony na stanowisko dowódcy 3 batalionu czołgów w 6 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Stargardzie Szczecińskim. W latach 2005-2006 pełnił obowiązki szefa sekcji rozpoznania wydziału G-2 w sztabie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Od 2006roku dowodził 1batalionem piechoty zmotoryzowanej w 12Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie, następnie 2batalionem piechoty zmotoryzowanej Błękitnej Brygady w Stargardzie Szczecińskim. W tym czasie był dowódcą zgrupowania bojowego w ramach X zmiany PKW w Iraku. Z dniem 1 lipca 2014 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej pułkownik Rafał Ostrowski objął obowiązki na stanowisku zastępcy dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej.

Tekst: kpt. Janusz Błaszczak

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Błaszczak

dodaj komentarz

komentarze


Mielec wraca do odrzutowców
 
Legioniści wkraczają do Warszawy
Afganistan. Czas wracać do domu
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
Siły NATO ćwiczą w Kłajpedzie
35 medali wojskowych pływaków
Uczniowie powalczą o tytuł mistrza
O Polskę walczyli u boku Napoleona
„Murem za polskim mundurem”
Harduny dla strażaków?
Wyścig zbrojeń nie ustaje
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
SOMA dla specjalsów
W Sejmie o kondycji PGZ
Wojsko wobec wyzwań przyszłości
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Terytorialsi wybrali najlepszych pracodawców
Czy będą zmiany wojskowych reprezentantów?
Marynarz najlepszy na trasie Maratonu Komandosa
Tarcza Polski coraz bliżej. Umowy w sprawie „Wisły” i „Narwi”
Niespokojna granica
„Tumak ’21” na finiszu
Sojusznicze wsparcie na granicy
W BBN o sytuacji na granicy
Święto żołnierzy artylerii
W jedynym słusznym kierunku
Dodatek specjalny za ochronę granicy
Pentagon: oko na Chiny, Europa z tyłu głowy
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
Bryza na południowej flance
Zespół NATO na bojowo
Śladem „białych kurierów”
Aktywność migrantów powoli spada
Wojskowi studenci medycyny pomagają na Okęciu
Oczy na wschodnią flankę
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Komandos z Lublińca na czele korpusu podoficerskiego WOT
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
Paczki świąteczne od PGZ
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
Reforma administracji wojskowej
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Niemiec z Goździkiem
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle
Nastał dzień krwi i chwały…
Hybrydowa agresja ze Wschodu
Orlik po raz dziesiąty
16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
Czy będzie koniec służby kontraktowej?
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
F-16 lecą na Litwę
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
Nauka kruszenia lodu
Lekcja wojska od górali

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO