moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Agencja Mienia Wojskowego on-line

W drugiej połowie roku Agencja Mienia Wojskowego uruchomi sklep internetowy. Na początek w ofercie znajdą się elementy umundurowania, wyposażenie gastronomiczne, sprzęt sportowy oraz odzież. Do końca roku AMW planuje też uruchomienie portalu aukcyjnego. W drodze licytacji będzie można stać się właścicielem np. powojskowych pojazdów.

– Takie były oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych, którzy mieszkają w miastach, gdzie nie prowadzimy sklepów stacjonarnych – mówi Małgorzata Weber, rzecznik prasowy Agencji.Miłośnicy militariów mogą robić zakupy w dziesięciu sklepach, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Gdyni i Warszawie. Można w nich kupić drobny sprzęt, przybory, elementy umundurowania czy wyposażenia wycofanego już z armii.

Uruchomienie sprzedaży on-line planowane jest na początku drugiej połowy roku. Każdy produkt, który znajdzie się w ofercie, zostanie sfotografowany i dokładnie opisany. – Nie będziemy włączali w sprzedaż internetową naszych sklepów stacjonarnych. Głównie dlatego, że gdyby na przykład klient zamówił produkty z różnych sklepów, koszty wysyłki z wielu miejsc mogłyby przewyższyć cenę zamawianego towaru. Dlatego cały asortyment przeznaczony do sprzedaży w Internecie zostanie umieszczony w jednym centralnym magazynie w Krakowie. Chcemy mieć wszystko w jednym miejscu, by wiedzieć, czym dysponujemy i kontrolować jakość wysyłanego towaru – tłumaczy Małgorzata Weber.

W ofercie znajdzie się przede wszystkim drobny sprzęt i wyposażenie, którego zakup nie wymaga koncesji. – To będą podobne produkty do tych, które znajdują się w naszych sklepach – mówi rzecznik AMW. Do sieci trafią np. elementy wyposażenia gastronomii (talerze, topory rzeźnicze itp.), pojedyncze egzemplarze sprzętu sportowego (m.in. łapa trenerska Daniken, mała tarcza treningowa), latarki kieszonkowe, śpiwory, kanistry stalowe, różnego rodzaju zasobniki, plecaki czy brezentowe torby polowe. Znajdą się również elementy umundurowania, czyli to, co miłośnicy militariów kupują najczęściej – czapki, rogatywki, berety, kapelusze polowe tropikalne w kamuflażu pustynnym, furażerki, hełmy stalowe i szalo-kominiarki. Na chętnych będą też czekały lotnicze kombinezony i rękawiczki. – Lista produktów będzie się oczywiście wydłużać. Cen na razie nie podajemy, ale zapewniam, że tak jak i w naszych sklepach, tak i w sieci będą atrakcyjne – mówi Małgorzata Weber.

W dalszej kolejności AMW planuje uruchomić platformę aukcyjną. Oferowany na niej będzie sprzęt, na posiadanie którego nie jest wymagana koncesja i wyposażenie będące przedmiotem przetargów prowadzonych przez oddziały terenowe AMW. – W pierwszej kolejności planujemy wystawiać do sprzedaży te towary, na które jest największy popyt. W drodze licytacji będzie można stać się właścicielem powojskowych pojazdów, przyczep, sprzętu inżynieryjnego, urządzeń warsztatowych – mówi Małgorzata Weber.

Pieniądze ze sprzedaży powojskowego mienia Agencja Mienia Wojskowego przekazuje na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. W 2017 roku ze sprzedaży m.in. amunicji i środków bojowych, samochodów (głównie starów i honkerów), pojazdów specjalnych (wywrotki, dźwigi i żurawie), przyczep transportowych, sprzętu inżynieryjnego, urządzeń warsztatowych, sprzętu przeładunkowego i złomu metalowego AMW uzyskała 64,5 mln zł. Zgodnie z tegorocznymi planami sprzedaż powojskowego uzbrojenia i sprzętu ma przynieść Agencji ok. 54 mln zł.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Agencja Mienia Wojskowego

dodaj komentarz

komentarze


Morze Czarne pod rakietowym parasolem
 
Głos z katyńskich mogił
NATO on Northern Track
Zachować właściwą kolejność działań
Przygotowania czas zacząć
Święto stołecznego garnizonu
Barwy walki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
SOR w Legionowie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
W Italii, za wolność waszą i naszą
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Na straży wschodniej flanki NATO
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Ramię w ramię z aliantami
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Zmiany w dodatkach stażowych
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Kadisz za bohaterów
25 lat w NATO – serwis specjalny
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Sprawa katyńska à la española
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Szarża „Dragona”
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Sandhurst: końcowe odliczanie
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szpej na miarę potrzeb
Wojna na detale
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Front przy biurku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
NATO na północnym szlaku
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Wojna w świętym mieście, epilog
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Charge of Dragon
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Wojna w świętym mieście, część druga
Kolejne FlyEle dla wojska
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Strażacy ruszają do akcji
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO