moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„W Twoich rękach” – daj się zainspirować z AMW

Sięgnij z nami po militarny wymiar przygody, znajdź najlepszą lokalizację dla swojego biznesu, daj drugie życie wojskowym sprzętom… AMW po raz kolejny, w ciekawy sposób zachęca do zakupów powojskowego mienia. Uruchomiona kilka dni temu internetowa podstrona to przewodnik dla wszystkich zainteresowanych kupnem asortymentu wycofanego z armii.

Agencja Mienia Wojskowego jest instytucją nadzorowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zajmuje się sprzedażą nieruchomości i mienia wycofanego z armii. W ofercie są działki, budynki, forty, ale też samochody, maszyny, narzędzia, elementy umundurowania i wyposażenia żołnierzy oraz sprzęt wojskowy. Sprzedaż odbywa się w drodze przetargów oraz poprzez dziesięć stacjonarnych punktów sprzedaży i jeden sklep internetowy. Ten ostatni został uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku. W ciągu ośmiu miesięcy klienci złożyli niemal 10 tys. zamówień, a przychód wyniósł ponad 1 mln zł.

 – E-sklep okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego postanowiliśmy pójść za ciosem i wymyśliliśmy kolejny, nowy i oryginalny, sposób na przyciągnięcie klientów. Tym bardziej, że nieruchomości nam ubywa – część z nich  może trafić  do programu „Mieszkanie +”, inne – w związku z rozwojem sił zbrojnych – wrócą do wojska. Musimy zatem w większym stopniu skupić się właśnie na sprzedaży powojskowego sprzętu i wyposażenia – mówi Małgorzata Weber, rzecznik prasowy Agencji.

Kupno krok po kroku

I właśnie w celu zdobycia nowych klientów powstała internetowa podstrona „W Twoich rękach”. Została uruchomiona kilka dni temu. – Chcieliśmy przełamać nieco nasz oficjalny, urzędowy wizerunek wojskowej instytucji i pokazać, że jesteśmy otwarci na ludzi, a w naszej ofercie każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego i użytecznego – dodaje rzecznik AMW.


Film: www.wtwoichrekach.amw.com.pl

Podstrona w odróżnieniu od oficjalnej strony internetowej AMW nie zawiera urzędowych komunikatów czy suchych informacji związanych z przetargami. Jest „lekka”, nowoczesna, adresowana do szerokiego grona odbiorców. W założeniu ma być vademecum dla wszystkich tych, którzy chcieliby wybrać dla siebie coś z bogatej oferty AMW, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Zaglądając na stronę, można więc krok po kroku dowiedzieć się, jak wydzierżawić lub kupić nieruchomość, jak wziąć udział w przetargu oraz w jaki sposób stać się właścicielem autentycznego i często unikatowego towaru pochodzącego z wojskowych magazynów.  To m.in. umundurowanie różnego typu, menażki, torby, berety i hełmy.

Na stronie zostały zamieszczone też videoblogi, na których pracownicy AMW opowiadają o kanałach sprzedaży i procedurach związanych z tradycyjnymi formami sprzedaży, tj. przetargami czy licytacjami nieruchomości oraz mienia ruchomego.

Zainspiruj się z AMW

Poza charakterem czysto informacyjnym, nowa podstrona ma być też inspiracją dla klientów Agencji. Na stronie pokazane są trzy filmowe historie przedstawiające „drugie życie” powojskowego mienia. W pierwszym projektantka Lena, z kupionego w Agencji wojskowego umundurowania, szyje kolekcję ubrań i toreb. Drugi film to opowieść o zakochanym Adamie, który dla swojej dziewczyny Majki odnawia terenowy samochód. Filip, będący bohaterem trzeciego filmu, kupuje nieruchomość nad rzeką i otwiera bar na plaży.


Film: www.wtwoichrekach.amw.com.pl

– Nasz towar nie jest przeznaczony jedynie dla pasjonatów militariów, którzy  uwielbiają biegać po lesie z latarką i zasobnikiem. Nasi klienci mają bowiem wiele kreatywnych pomysłów na wykorzystanie naszego asortymentu – mówi Małgorzata Weber. Kupione w AMW przedmioty stają się więc oryginalnymi strojami do sesji zdjęciowej, ozdobami do ogrodu, odrestaurowaną skrzynią na drobiazgi czy stylową lampą naftową do domu.

Rzecznik AMW dodaje, że większość  oferowanych przez Agencję rzeczy nigdy nie była używana, choć część z nich dość długo leżała w wojskowych magazynach. – Naszym atutem jest jednak unikatowość i oryginalność towaru.  Jesteśmy jedyną instytucją, gdzie można kupić powojskowy sprzęt i wyposażenie. Dlatego wysyłając towar do klientów dołączamy stylizowany certyfikat autentyczności albo naklejkę „wydano z magazynu” i pakujemy w paczki, oklejone specjalną, firmową taśmą – mówi Małgorzata Weber.

AMW sprzedaje dwa rodzaje mienia zbędnego armii. Pierwszy to mienie koncesjonowane, czyli m.in.: samoloty, sprzęt artyleryjski i broń palna, amunicja, czołgi i pojazdy opancerzone (wymagana jest koncesja wydana przez MSWiA). Drugi zaś to mienie niekoncesjonowane, które może nabyć każdy. Sprzęt o wyższej wartości, jak samochody czy maszyny sprzedawany jest na przetargach, które organizują oddziały regionalne AMW. W takich przetargach, po wpłaceniu wadium, każdy może wziąć udział.


Film: www.wtwoichrekach.amw.com.pl

Zyski ze sprzedaży nieruchomości AMW przeznacza na nowe inwestycje mieszkaniowe dla żołnierzy, a środki uzyskane ze sprzedaży powojskowego mienia ruchomego trafiają na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Od początku funkcjonowania Agencji przekazano na ten cel już blisko 2 mld zł.

Paulina Glińska

autor zdjęć: wtwoichrekach.amw.com.pl

dodaj komentarz

komentarze


Wojna na detale
 
W Italii, za wolność waszą i naszą
Przygotowania czas zacząć
Kadisz za bohaterów
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Sprawa katyńska à la española
Kolejne FlyEle dla wojska
Gunner, nie runner
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Sandhurst: końcowe odliczanie
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Święto stołecznego garnizonu
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Strażacy ruszają do akcji
Ramię w ramię z aliantami
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Na straży wschodniej flanki NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Szpej na miarę potrzeb
Wojna w świętym mieście, część trzecia
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Pod skrzydłami Kormoranów
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Wojna w świętym mieście, część druga
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
Zachować właściwą kolejność działań
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
SOR w Legionowie
Wojna w świętym mieście, epilog
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
NATO on Northern Track
NATO na północnym szlaku
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Barwy walki
25 lat w NATO – serwis specjalny
Front przy biurku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Charge of Dragon
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Zmiany w dodatkach stażowych
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO