moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie dowódcy 15 GBZ

15 listopada na terenie kompleksu koszarowego w Giżycku odbyło się uroczyste pożegnanie dowódcy 15 GBZ gen. bryg. Norberta Iwanowskiego.

W obecności Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego, posłów, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, dowódców i szefów jednostek i instytucji wojskowych, duchowieństwa, środowisk kombatanckich oraz przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych Giżycka, weteranów oraz żołnierzy i pracowników wojska, dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Norbert Iwanowski pożegnał się ze sztandarem 15 GBZ.

Meldunek o gotowości pododdziałów 15 GBZ, przyjął Dowódca 16 PDZ. Po przeglądzie pododdziałów, przywitaniu z żołnierzami, a następnie powitaniu przybyłych gości, nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitał gen. bryg. Norbert Iwanowski. Następnie odczytano Decyzję Ministra Obrony Narodowej, o wyznaczeniu na inne stanowisko służbowe.

Dowódca 16 PDZ gen. dyw. Krzysztof Radomski w swoim wystąpieniu scharakteryzował krótko okres dowodzenia brygadą przez gen. bryg. Iwanowskiego: „Mogę śmiało powiedzieć, że w przypadku Pana, również nie było inaczej. Okres dowodzenia przez Pana 15 Brygadą, to czas intensywnego szkolenia, połączonego z wieloma treningami i ćwiczeniami wymagających poświęcenia, oddania, ale i zaprezentowania najwyższych umiejętności i wojskowego profesjonalizmu. Tym zadaniom sprostaliście na wysokim poziomie. Wśród najważniejszych należy wymienić: ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. PUMA-19 a także ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomaganego komputerowo pk. ŁASICA-19. Słowa uznania, należą się za wzorowe wykonanie zadań podczas ćwiczenia wyższego przełożonego pk. DRAGON-19 w czerwcu bieżącego roku, w którym brali także udział nasi sojusznicy”.

Podziękował gen. bryg. Iwanowskiemu za dowodzenie brygadą, a także pogratulował nowego stanowiska: „W związku z zakończeniem służby na stanowisku Dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu za wzorową i przykładną służbę, życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Jednocześnie z całego serca gratuluję wyznaczenia na stanowisko szefa Zarządu P-2 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jestem przekonany, że z poczuciem należycie rozumianego obowiązku i profesjonalizmu wykonywał będzie Pan Generał zadania w nowym miejscu służby”.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie przez dowódcę sztandaru oraz proporca rozpoznawczego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zastępcy dowódcy 15 GBZ płk Bogdanowi Rycerskiemu, który czasowo przejął pełnienie obowiązków, a także podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy brygady.

Dowódca 15 GBZ w swoim przemówieniu podziękował żołnierzom 15 GBZ za ich służbę: „Zawiszacy!!! Dzień pożegnania jest najlepszą okazją, aby podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom brygady za waszą służbę i pracę, za wzorowe wypełnianie obowiązków, za starania i wysiłek, aby Nasza brygada cieszyła się społecznym zaufaniem i była traktowana przez przełożonych, jako najwyższej rangi partner. Przyjmijcie podziękowanie za Waszą postawę, wiedzę i zaangażowanie w służbę dla dobra 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Sił Zbrojnych”, „Panie, Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze dowodzenie Wami było dla mnie zaszczytem. Dziękuję!”.

Po odśpiewaniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego nastąpiła defilada pododdziałów wchodzących w skład naszej brygady.

Tekst: kpt. Martyna Kupis

red. PZ

autor zdjęć: plut. Bartek Grądkowski, szer. Adrian Staszewski

dodaj komentarz

komentarze


Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
 
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Gunner, nie runner
W Italii, za wolność waszą i naszą
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Wojna w świętym mieście, epilog
SOR w Legionowie
Wojna na detale
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
NATO na północnym szlaku
Front przy biurku
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
25 lat w NATO – serwis specjalny
Wypadek na szkoleniu wojsk specjalnych
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Sprawa katyńska à la española
Ukraińscy żołnierze w ferworze nauki
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Wytropić zagrożenie
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Na straży wschodniej flanki NATO
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Kadisz za bohaterów
Ramię w ramię z aliantami
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Sandhurst: końcowe odliczanie
Zachować właściwą kolejność działań
Szpej na miarę potrzeb
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Święto stołecznego garnizonu
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Posłowie dyskutowali o WOT
Szybki marsz, trudny odwrót
Kolejne FlyEye dla wojska
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Charge of Dragon
Zmiany w dodatkach stażowych
Pod skrzydłami Kormoranów
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
NATO on Northern Track
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Wojna w świętym mieście, część druga
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rekordziści z WAT
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO