moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

HackYeah, czyli programiści na start!

Już jutro startuje HackYeah – hackathon, podczas którego programiści odpowiadają na wyzwania rzucone przez instytucje publiczne i prywatne firmy. Jedno z zadań dla uczestników przygotowało wojsko. – Chcemy, aby została opracowana apka dla weterana, która będzie zawierać informacje przydatne misjonarzom – poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.

„HackYeah” to festiwal programowania, w którym o nagrody rywalizują studenci kierunków informatycznych, eksperci, a także miłośnicy nowinek technologicznych. Jego organizatorem jest GovTech Polska, czyli międzyresortowy zespół działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który zajmuje się m. in. wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w sektorze publicznym.

Wydarzenie wyróżnia się tym, że jego uczestnicy muszą opracować oprogramowania, które rozwiązują konkretne problemy. Do wyboru będą mieli zadania przygotowane przez organizacje pozarządowe, prywatne firmy oraz instytucje państwowe. – Każdy uczestnik hackathonu może więc nie tylko wziąć udział w świetnej zabawie, w której stawką są wysokie nagrody pieniężne, lecz także zrobić coś dobrego dla społeczeństwa. To szczególnie ważne właśnie teraz, w czasie pandemii, by wspólnymi siłami wypracowywać optymalne rozwiązania cyfrowe służące nam wszystkim – mówi Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Zadania dla uczestników hackathonu przygotowali między innymi: fundacja Rak’n’Roll, WWF, ministerstwa Finansów oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rezerw Materiałowych, a także Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. NCBC chciałoby, żeby podczas maratonu programowania powstała aplikacja przyjazna weteranom. Przy opracowywaniu koncepcji NCBC współpracowało z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. – Celem aplikacji jest dostarczanie misjonarzom niezbędnych informacji, które ich dotyczą, takich jak prawa, dane kontaktowe do nas, radcy prawnego czy psychologa. Chciałbym, aby funkcjonowała w niej także interaktywna mapa, na której znalazłyby się wszystkie miejsca im przyjazne, tj. takie, w których za okazaniem legitymacji weterana mogą na przykład otrzymać zniżki na zakupy czy usługi – mówi płk Szczepan Głuszczak, dyrektor Centrum Weterana. Dodaje, że twórcy najlepszej aplikacji otrzymają nagrodę – czek na 15 tysięcy złotych.

Na stworzenie oprogramowania uczestnicy hackathonu będą mieli 40 godzin. Następnie ich prace zostaną ocenione przez komisję konkursową. Najlepsi mogą liczyć na nagrody, których łączna wartość to ponad 400 tysięcy złotych! Ale to nie wszystko. Zwycięskie zespoły dostaną szansę na dalszy rozwój swoich projektów i wdrażanie ich w życie.

Podczas „HackYeah” odbędzie się też Game Jam, czyli maraton programowania gier wideo. Pula nagród w tej kategorii to 60 tysięcy złotych. Zespół, który najlepiej poradzi sobie z zadaniem, będzie mógł zaprezentować swój produkt podczas Światowej Wystawy Expo w Dubaju. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych miłośnikach programowania i przygotowali dla uczniów szkół podstawowych – „HackJunior”. Ich zadaniem będzie przygotowanie narzędzia edukacyjnego, np. prezentacji, maty edukacyjnej, aplikacji lub innej pomocy dydaktycznej, które będzie służyło do nauki języka polskiego, matematyki, geografii lub przyrody. Opis opracowanego narzędzia (i wyniki pracy z nim) należy przesłać do organizatora drogą elektroniczną do piątku (27 listopada) do godziny 15. Autorzy najciekawszych rozwiązań otrzymają nagrody. Będą to m.in. tablety dla szkoły, w której uczy się laureat.

Rozpoczynający się jutro „HackYeah” to szósta edycja wydarzenia. Do tej pory rywalizacja odbywała się stacjonarnie, jednak teraz ze względu na pandemię koronawirusa festiwal przeniósł się do Internetu. Ci, którzy chcieliby się w nim sprawdzić, mogą jeszcze zgłaszać swoje kandydatury. Wystarczy przesłać zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Pixabay

dodaj komentarz

komentarze


Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
 
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Wojna w świętym mieście, część druga
Zachować właściwą kolejność działań
Odstraszanie i obrona
Na straży wschodniej flanki NATO
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Prawda o zbrodni katyńskiej
Ramię w ramię z aliantami
Zbrodnia made in ZSRS
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Głos z katyńskich mogił
Wojna w świętym mieście, epilog
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Zmiany w dodatkach stażowych
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Sandhurst: końcowe odliczanie
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Przygotowania czas zacząć
Charge of Dragon
Barwy walki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
NATO on Northern Track
25 lat w NATO – serwis specjalny
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Kolejne FlyEle dla wojska
Optyka dla żołnierzy
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
SOR w Legionowie
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Ocalały z transportu do Katynia
Kadisz za bohaterów
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Strażacy ruszają do akcji
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO na północnym szlaku
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Sprawa katyńska à la española
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Święto stołecznego garnizonu
V Korpus z nowym dowódcą
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Rakiety dla Jastrzębi
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Front przy biurku
Szarża „Dragona”
Mundury w linii... produkcyjnej
Szpej na miarę potrzeb
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO