moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dołącz do świątecznej akcji „Paczka dla Bohatera”

Kiedyś walczyli dla nas, dziś my zawalczmy dla nich – tymi słowami Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” zachęca do wspierania inicjatywy, dzięki której weterani walk o niepodległość otrzymują świąteczne upominki. W tym roku wolontariusze chcą ich zaprosić także do wspólnego świętowania Nowego Roku. Tym razem Stowarzyszenie uhonoruje również żołnierzy strzegących granic.

Akcja Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”, dzięki której kombatanci i weterani walk o niepodległość otrzymują świąteczne paczki, stała się już tradycją. Wolontariusze po raz jedenasty będą przygotowywali upominki dla swoich podopiecznych. Zamierzają obdarować dwa tysiące osób. Wśród kombatantów, do których chce dotrzeć Stowarzyszenie, są uczestnicy II wojny światowej, żołnierze wyklęci, a także opozycjoniści. Jednak, aby było to możliwe, konieczne jest zgromadzenie różnego rodzaju produktów. Ich zbiórka właśnie się rozpoczęła.

– Zbiórka darów dla weteranów walk o niepodległość odbywa się na terenie całego kraju, a także w Niemczech i Holandii. Lista miejsc, gdzie można przekazać dary, wydłuża się z każdym dniem. Można ją znaleźć na facebookowej stronie naszego Stowarzyszenia – mówi ppor. rez. Tomasz Sawicki, prezes „Paczki dla Bohatera”. Dodaje, że szczególnie przydatne będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: kawa, herbata, słodycze, owoce i warzywa w puszce, konfitury, konserwy, płatki śniadaniowe, cukier, olej, syropy, witaminy, kasze, bakalie, soki, makarony, sery. – Ale kombatanci ucieszą się także z kosmetyków, takich jak: szampony, płyny do kąpieli, środki chemiczne czy z koców i ręczników – zaznacza.

Wolontariusze Stowarzyszenia namawiają, aby do akcji włączyły się również szkoły i przedszkola. – Zachęcamy do tego, aby dzieci i młodzież przygotowali laurki, kartki świąteczne lub napisali listy, które moglibyśmy dołączyć do paczek. Taki gest, który świadczący o osobistym zaangażowaniu, jest dla kombatantów bardzo ważny – mówi Sawicki. Dodaje, że w tym roku jest to szczególnie istotne, bo część z przekazanych Stowarzyszeniu prac wolontariusze chcieliby przekazać żołnierzom i funkcjonariuszom, którzy strzegą bezpieczeństwa polskich granic. – Prosili nas o to sami kombatanci, którzy są bardzo przejęci panującą na terenach przygranicznych sytuacją. Jeśli będziemy mieli taką możliwość, dołączymy do tych przesyłek trochę słodyczy. To będzie takie symboliczne podziękowanie za to, co robią dla ojczyzny – wyjaśnia prezes.

W tym roku wolontariusze chcą nie tylko wręczyć swoim podopiecznym upominki, lecz także zaprosić ich do wspólnego świętowania Nowego Roku. – Wielu kombatantów spędza Sylwestra samotnie, dlatego postanowiliśmy zaprosić ich w tym terminie do ośrodka wypoczynkowego w Ryni. Zorganizowalibyśmy dla nich poczęstunek i wieczorek taneczny – zapowiada Sawicki. – Byłaby to dla nich także okazja, aby skorzystali z zabiegów rehabilitacyjnych i masaży. Ale wszystko zależy od tego, czy uda nam się zgromadzić odpowiednie środki – zaznacza.

Każdy, kto chciałby wesprzeć wolontariuszy Stowarzyszenia przy realizacji akcji charytatywnych, może przekazać czy podarować coś w ramach zbiórki lub po prostu zrobić zakupy na internetowym bazarku Stowarzyszenia, gdzie w ofercie znajdują się książki, militaria czy kosmetyki, które na ten cel przekazali darczyńcy. – Wszystkie zgromadzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na realizację naszych projektów. Żadna z osób w nie zaangażowanych nie pobiera wynagrodzenia – zaznacza prezes. – Zachęcam do wspierania naszych akcji. Kiedyś oni walczyli dla nas, dziś my zawalczmy dla nich – podkreśla ppor. rez. Tomasz Sawicki.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Paczka dla Bohatera

dodaj komentarz

komentarze


Ocalały z transportu do Katynia
 
Odstraszanie i obrona
Psiakrew, harmata!
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Zapomniana Legia Cudzoziemska
Przygotowania czas zacząć
Prawda o zbrodni katyńskiej
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Wojna w świętym mieście, część pierwsza
Szpej na miarę potrzeb
Hiszpański palimpsest
Weterani i bokser „Master”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Choć odeszli, trwają w naszych myślach
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prezydent Andrzej Duda w Forcie Stewart
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Jak wyszkolić pilota F-16?
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
NATO na północnym szlaku
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Mundury w linii... produkcyjnej
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Cena wolności
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Wojsko inwestuje w Limanowej
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rakiety dla Jastrzębi
Głos z katyńskich mogił
Byk i lew, czyli hiszpańsko-brytyjska światowa corrida
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
Na straży wschodniej flanki NATO
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Święto wojskowego sportu
Zbrodnia made in ZSRS
Wojna w świętym mieście, część druga
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Jeśli nie Jastrząb, to…
Ramię w ramię z aliantami
Wojna w świętym mieście, epilog
25 lat w NATO – serwis specjalny
Sprawa katyńska à la española
Animus Fortis, czyli mężny duch
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Kurs z dzwonem
Optyka dla żołnierzy
V Korpus z nowym dowódcą
Ogień w podziemiu
Zmiany w dodatkach stażowych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO