moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Poczta Polska docenia służbę w WOT

Dodatkowe dwa dni urlopu, darmowe szkolenia i zniżki na wakacje – to tylko niektóre z benefitów, które Poczta Polska przygotowała dla tych swoich poracowników, którzy służą w szeregach wojsk obrony terytorialnej. Szczegóły programu „Ramię w ramię z WOT” zaprezentowano w piątek w Warszawie.

– Poczta Polska, jako jeden z największych pracodawców w kraju, stwarza swoim pracownikom atrakcyjne warunki do łączenia pracy ze służbą na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Na wiele sposobów wspiera wysiłek Sił Zbrojnych RP, a w szczególności popiera i propaguje ideę służby w wojskach obrony terytorialnej – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej. Od teraz ten wspomniany pakiet zachęt będzie miał charakter systemowy. Od maja w Poczcie Polskiej będzie funkcjonował program „Ramię w ramię z WOT”.

– Każdemu pracownikowi, który przejdzie szkolenie wojskowe oraz złoży przysięgę w wojskach obrony terytorialnej, oferujemy dodatkowe dwa dni płatnego urlopu w każdym kolejnym roku kalendarzowym, a nieobecności w pracy bezpośrednio związane z pełnieniem terytorialnej służby wojskowej nie będą miały wpływu na wysokość premii – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Dzięki programowi „Ramię w ramię z WOT” pocztowcy-terytorialsi będą mogli wziąć udział w szkoleniach organizowanych przez pracodawcę, m.in. strzeleckich, udzielania pierwszej pomocy czy z zakresu cyberbezpieczeństwa. Poczta dofinansuje im również zajęcia sportowe, otrzymają też preferencyjne warunki wykupienia ubezpieczenia na życie oraz zniżki na pobyt w ośrodkach wypoczynkowych Poczty Polskiej. Prócz tych bonusów pocztowcy skorzystają z przywilejów, które standardowo zapewnia WOT, jest to m.in. zwrot kosztów dojazdu na szkolenia wojskowe, ulgi przy przejazdach środkami publicznego transportu kolejowego i bezpłatny urlop. – Nasz program nie jest zamknięty, będziemy go rozszerzać o kolejne benefity – zapowiedział Tomasz Zdzikot. Program „Ramię w ramię z WOT” obejmie nie tylko osoby, które wstąpią w szeregi WOT po 1 maja, lecz również tych, którzy już są w służbie.

Na dzisiejszej konferencji obecny był również gen. broni Wiesław Kukuła, dowódca terytorialsów. – 90% naszych żołnierzy pracuje lub się uczy. Styk pracodawca – siły zbrojne jest więc dla nas absolutnie krytyczny – zaznaczył oficer. – Pracownicy, którzy zakładają mundur żołnierza WOT, pozyskują zdolności podwójnego zastosowania. Z jednej strony są żołnierzami, z drugiej większość tych kwalifikacji są w stanie wykorzystać w swoim miejscu pracy – powiedział gen. Kukuła.

Dowódca WOT zauważył również, że WOT i Poczta Polska mają jedną bardzo ważną cechę wspólną, czyli terytorialność. – Chyba nie ma w Polsce miejscowości, w której nie ma Poczty Polskiej lub jej przedstawiciela. I to jest idealny model również dla WOT, bo naszą ideą jest to, by być wszędzie – powiedział generał. – Dlatego uważam, że Poczta to dla nas wymarzony partner do współpracy – dodał.

W zatrudniającej blisko 70 tysięcy osób Poczcie Polskiej pracuje 225 terytorialsów. Jednym z nich jest st. szer. Marcin Gallo który w Poczcie Polskiej zajmuje się nadzorem i analizą transportu przesyłek paletowych i paczek w centrum logistycznym Poczty Polskiej w Poznaniu. – Jestem terytorialsem od dwóch lat, a znalazłem się w szeregach WOT-u, bo chciałem realnie pomagać ludziom – mówi Gallo. – Udało się. Za mną praca w szpitalu tymczasowym podczas pandemii, a teraz przy przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy – przyznaje terytorials. Nie narzeka na brak zrozumienia ze strony pracodawcy. – Takie inicjatywy są wspierane przez naszych przełożonych. Możemy liczyć na zrozumienie i wsparcie – powiedział st. szer. Marcin Gallo.

Proobronne podejście Poczty Polskiej do służby jej pracowników w szeregach WOT zostało już wcześniej docenione przez terytorialsów. W ubiegłym roku firma została uhonorowana tytułem „Pracodawcy przyjaznego WOT”. – To wyróżnienie przyznają żołnierze-pracownicy, którzy sami zgłaszają swoich kandydatów. Kiedy zobaczyliśmy, ile zgłoszeń dotyczy Poczty Polskiej, byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni – przyznał gen. broni Wiesław Kukuła. Prezes Tomasz Zdzikot powiedział natomiast, że ten tytuł zobowiązał firmę do kolejnych działań na rzecz terytorialsów. – W naszej firmie zwracamy uwagę na to, jak ważna jest rola terytorialnej służby wojskowej. Nie wyobrażamy sobie, by nie włączyć się w działania zachęcające do wstąpienia do WOT – wyjaśniał Zdzikot.

KE

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Wojna w świętym mieście, epilog
Kadisz za bohaterów
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
25 lat w NATO – serwis specjalny
Szpej na miarę potrzeb
NATO on Northern Track
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Charge of Dragon
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Szarża „Dragona”
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Zachować właściwą kolejność działań
Barwy walki
Głos z katyńskich mogił
Ramię w ramię z aliantami
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Zmiany w dodatkach stażowych
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
NATO na północnym szlaku
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Wojna na detale
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Ocalały z transportu do Katynia
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Sprawa katyńska à la española
Front przy biurku
SOR w Legionowie
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Kolejne FlyEle dla wojska
W Italii, za wolność waszą i naszą
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Sandhurst: końcowe odliczanie
Święto stołecznego garnizonu
Wojna w świętym mieście, część druga
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Strażacy ruszają do akcji
Przygotowania czas zacząć
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Na straży wschodniej flanki NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO