moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cyberkonkurs MON-u

Ministerstwo Obrony Narodowej szuka wśród badaczy cyberprzestrzeni prawdziwych talentów i zachęca do udziału w konkursie o nagrodę im. Mariana Rejewskiego. Swoje prace licencjackie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii można zgłaszać do 12 sierpnia. Do wygrania jest łącznie 50 tys. zł.

Od czterech lat Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje konkurs o nagrodę imienia Mariana Rejewskiego, wybitnego matematyka, kryptologa, który w 1932 roku rozszyfrował kod Enigmy. Przedsięwzięcie cieszy się dużą popularnością wśród studentów i doktorantów zajmujących się tematem cyberbezpieczeństwa i kryptologii. – Od pierwszej edycji na konkurs nadesłano ponad 120 prac. Jak na tak specjalistyczną dziedzinę wiedzy to bardzo dużo – mówi płk Grzegorz Wielosz, szef Oddziału Współpracy Międzynarodowej Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu WOC.

Za przeprowadzenie konkursu i nadzór merytoryczny jest odpowiedzialny Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Dyrektor Departamentu jest także przewodniczącym Kapituły, w której skład wchodzą specjaliści pełniący najwyższe funkcje w strukturach Sił Zbrojnych RP – m.in. dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, przedstawiciel Służby Kontrwywiadu Wojskowego czy dyrektor Wojskowego Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego. - Taki skład Kapituły daje szansę młodym naukowcom na bycie zauważonymi, a w przyszłości zaproszonymi do współpracy z wojskiem czy innymi instytucjami obronnymi Polski – mówi płk Sławomir Pepłoński, czasowo pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa.  Podkreśla, że ocena merytoryczna prac konkursowych dokonana będzie przez ekspertów współpracujących z Departamentem Cyberbezpieczeństwa MON. Decydować będzie suma punktów za wartość merytoryczną pracy, samodzielność badawczą, innowacyjność tematu czy znaczenie pracy naukowej dla obronności kraju.       

Zasady udziału w konkursie są proste. Wystarczy zgłosić swoje prace naukowe na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii. W tym roku na prace jury czeka do 12 sierpnia. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które obroniły prace inżynierskie, licencjackie i magisterskie nie wcześniej niż 1 października 2019 roku, natomiast pracę doktorską – 1 października 2018 roku. Po raz pierwszy dopuszczono możliwość nadsyłania prac napisanych w języku angielskim, choć muszą być one obronione na uczelni znajdującej się na terenie Polski. – Pracę należy wysłać w wersji elektronicznej w formacie PDF – dodaje płk Wielosz. Trzeba również wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie cyber.mil.pl oraz złożyć zaświadczenie z uczelni o obronie przesłanej pracy.

REKLAMA

W konkursie można wygrać nawet 14 tys. zł, a pula wszystkich nagród to 50 tys. zł. Organizatorzy podkreślają, że przedsięwzięcie to sposób na odkrywanie zdolnych naukowców, których osiągnięcia mogą być dopiero początkiem większych badań. – Mają wiele do powiedzenia i warto pokazywać ich światu – podkreśla płk Wielosz. Jednocześnie konkurs ma przypomnieć, że Wojsko Polskie jest atrakcyjnym miejscem pracy i rozwoju zawodowego dla specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa i kryptologii, zarówno żołnierzy, jak i cywilów.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Pixabay

dodaj komentarz

komentarze


System zwalczania BSL
 
Pięć medali żołnierzy w zapasach i strzelectwie
MSPO. Poznajcie prawdopodobnego następcę Erawy
Rakietnicy, czyli pod ostrzałem z rac
Z Leopardów strzela się celniej
MSPO. Rodzina dronów pionowego startu
Raptory już w Polsce
Manewry 18 Dywizji w Nowej Dębie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polsko-amerykańskie braterstwo broni
Wyjaśniona sprawa rekompensat dla rezerwistów
Powstał Komponent Ochrony Pogranicza
16 Dywizja świętuje, kolejna się rodzi
Raptory lecą do Polski
Od Chersonia po Krym
Ile Polska straciła podczas II wojny
Strategiczne partnerstwo polsko-brytyjskie
Śladem profesjonalistów
Wioślarz i pięcioboista mistrzami świata!
Czynnik ludzki kluczem odporności państwa oraz jego sił zbrojnych
Desant czeka na nowych żołnierzy
Medalowy weekend w Monachium
„Rekin” grasuje na Bałtyku
Desant pod Arnhem
Brunatny najazd
Rekordowy limit dla przyszłych oficerów
Przygotowani na kryzys
Sportowe zmagania weteranów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zostań stypendystą MON-u
16 medali szermierzy na wojskowym czempionacie
Collective Defense is Priority
Putin sięga po rezerwy
„Z miłości do Ojczyzny”. Wanda Thun „Wandzia”
Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną otwarty
Dublet pięciobojowych sztafet
Z miłości do Ojczyzny”. Stanisław Rusowicz „Góral”
Znamy najlepsze Wydarzenie Historyczne Roku
Mieć oko na Libię, uważać na Rosję
WAT z myślą o przyszłości
Ukraińska kontrofensywa
Jastrzębie nad Słowacją
Alianci z AK
„Tygrys ’22”, czyli oczy na Ukrainę
Palili się do zwycięstwa i wygrali
Powrót do korzeni
Ukraina świętuje, Rosja spowalnia
Półmaratończycy na medal
Drony w WOT
Jakie dodatki dla żołnierzy niezawodowych?
Sukces ukraińskiej kontrofensywy
Włoscy lotnicy w Malborku
NATO stawia na drony
Dezinformacja jako współczesne narzędzie walki
Czerwona agresja
GROM Challenge po raz dziesiąty
Konsekwencje wojny
Premier w Żelaznej Dywizji
Żołnierze NSZ dla wolnej Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO