moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

XXVII Targi Wydawców Katolickich

Już za miesiąc rozpocznie się kolejne Święto Dobrej Książki  XXVII Targi Wydawców Katolickich (29 września – 2 października). Po raz kolejny organizatorzy Targów: Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum zaproszą wszystkich miłośników książek do Arkad Kubickiego i Ogrodów Zamku Królewskiego (Plac Zamkowy 4, Warszawa).

Udział w tegorocznej edycji Targów zadeklarowało już blisko 140 wystawców. Swoją ofertę wydawniczą kulturalną i społeczną zaprezentują oficyny kościelne, zakonne i świeckie, religijne i branżowe stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe.

Organizatorzy szczególnie dumni są z obecności licznej reprezentacji gości zagranicznych. „Mimo przedłużającej się tragedii wojny, która dotknęła Ukrainę udało się doprowadzić do obecności podczas targów kilku wydawnictw religijnych z tego kraju. Cieszę się niezmiernie, że polscy i ukraińscy czytelnicy będą mogli spotkać się w jednym miejscu i wzajemnie poznając swoją kulturę, koncentrując się łączących nas więziach religijnych, kulturowych i społecznych” – komentuje ks. Roman Szpakowski.

To zresztą nie jedyny akcent zagraniczny tegorocznych Targów.  Jak zdradza na Targach będziemy mogli zapoznać się także z ofertą oficyn z Białorusi, a także tradycyjnie już nie zabraknie gości z Wydawnictwa Watykańskiego. Według intencji organizatorów TWK mają być spotkaniem ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym oraz ilustrowanym obrazem i dźwiękiem. Niezmiennie mają być okazją do niezwykłych spotkań czytelników z książkami i ich autorami. Program towarzyszący, na który złożą się aktywności przygotowane przez wystawców: debaty merytoryczne, spotkania autorskie w salach, namiotach i przy stoiskach wydawców będzie liczył blisko 200 wydarzeń.

Tradycyjnie wzbogaci go również oferta kilkunastu filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, ukazujące niezwykłe postaci i wydarzenia, z historii Polski drugiej połowy XX wieku.

Na program szkolenia złożą się cztery moduły tematyczne dedykowane zagadnieniom takim jak: „książka historyczna w ofercie wydawców religijnych”, „literatura dotycząca rozwoju duchowości”, „książki religijne dla dzieci i młodzieży” oraz „dlaczego warto i jak promować książki religijne w bibliotece”. Szkolenie ma na celu podniesienie kompetencji zawodowych bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych w zakresie wiedzy na temat współczesnej charakterystyki produkcji wydawnictw religijnych w Polsce. Jego uczestnicy otrzymają możliwość zdobycia praktycznej wiedzę na temat najpopularniejszych gatunków i najbardziej wartościowych pozycji dostępnych w obiegu wydawniczym.

Tegoroczne Targi to także szczególny moment w historii Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks – jubileusz 25-lecia jej istnienia. Konsekwentnie powiększające się przez ten czas grono laureatów: wydawców, autorów, tłumaczy, osób duchownych i świeckich pozwoliło stworzyć niezwykły panteon postaci zasłużonych dla Polski na rzecz promowania wartościowych treści religijnych poprzez książkę i przekaz medialny.

Do tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę FENIKS  zgłoszono ponad 250 publikacji, które ocenione zostaną w ramach kilkunastu konkursowych kategorii (m.in. „autorska”, „publicystyka religijna”, „książka dla dzieci”, „multimedia”).

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji odbędzie się podczas uroczystości otwarcia TWK (czwartek, 29 września, godz. 12) w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum Gala wręczenia Nagrody odbędzie się w sobotę,1 października o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Warszawa, ul. Długa 13/15).

Wszystkich przedstawicieli mediów już dziś zapraszamy na poprzedzającą Targi Wydawców Katolickich konferencję prasową (wtorek, 27 września, godz. 12 – Zamek Królewski w Warszawie), podczas której zaprezentujemy szczegółowy program towarzyszący Targów Wydawców Katolickich, a także ogłosimy laureatów Nagrody Mały FENIKS, którą otrzymują osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla promocji książki religijnej w mediach.

 „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Autor tekstu: SWK

red. PZ

autor zdjęć: Arch. SWK

dodaj komentarz

komentarze


Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
 
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Na straży wschodniej flanki NATO
Wojna w świętym mieście, epilog
Sprawa katyńska à la española
Jeśli nie Jastrząb, to…
Szarża „Dragona”
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Przygotowania czas zacząć
Mundury w linii... produkcyjnej
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Wojsko inwestuje w Limanowej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Odstraszanie i obrona
25 lat w NATO – serwis specjalny
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Kurs z dzwonem
Głos z katyńskich mogił
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zbrodnia made in ZSRS
Wojna w świętym mieście, część druga
Rakiety dla Jastrzębi
Zmiany w dodatkach stażowych
Optyka dla żołnierzy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ocalały z transportu do Katynia
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Święto wojskowego sportu
NATO na północnym szlaku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ramię w ramię z aliantami
Barwy walki
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Wojna w świętym mieście, część trzecia
V Korpus z nowym dowódcą
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
Ogień w podziemiu
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Szpej na miarę potrzeb
Prawda o zbrodni katyńskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO