moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rezerwujcie czas! Już niedługo wojskowa gala MMA

Kto zostanie mistrzem Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie? O tym przekonamy się 31 marca. Wówczas odbędzie się gala MMA „Walkę mamy we krwi”, podczas której wystąpią najlepsi zawodnicy w mundurach. – Emocji na pewno nie zabraknie – zapewnia organizator wydarzenia i zachęca do kibicowania żołnierzom, zarówno na hali sportowej, jak i przed telewizorami.

Już po raz trzeci żołnierze zapraszają na wielką galę MMA „Walkę mamy we krwi”. Podczas wydarzenia, będącego także finałem Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie, w oktagonie stawią się najlepsi zawodnicy w mundurach. Wcześniej każdy z nich przeszedł przez gęste sito eliminacji i pokonał wielu przeciwników. – Musiałem się naprawdę napracować, aby dotrzeć do tego etapu. Ale nie zwalniam tempa i nadal ciężko trenuję. Zrobię wszystko, aby zostać mistrzem Wojska Polskiego – mówi szer. Damian Ostęp z 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Po raz trzeci tytułu mistrzowskiego będzie bronił szer. Błażej Majdan z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. – Z roku na rok poziom tego wydarzenia jest coraz wyższy. Aby walczyć w finale, musiałem stoczyć trzy bardzo ciężkie pojedynki. To niesamowite, że można przyjechać na zawody wojskowe, a tak naprawdę mierzyć się z czołówką MMA w Polsce – powiedział w rozmowie z „Polską Zbrojną”.

Podczas gali kibice będą mogli zobaczyć kilkanaście walk o tytuły mistrzowskie, ale to nie wszystko. Organizator wydarzenia, czyli Ministerstwo Obrony Narodowej, włączył do programu gali także tzw. superfighty, czyli pojedynki, podczas których zawodnicy nie będą walczyć o tytuły mistrzowskie. Wówczas zmierzą się m.in. st. szer. Paweł Oleszczuk z 18 Batalionu Powietrznodesantowego i reprezentujący US Army Johan Mackie. Jedna z walk odbędzie się w formule bokserskiej. St. szer. Damian Durkacz, olimpijczyk z Tokio, skrzyżuje rękawice ze st. szer. Sylwestrem Millerem z 1 Brygady Pancernej i zawodnikiem MMA.

Zmagania wojskowych odbędą się 31 marca w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Wydarzenie ma być transmitowane przez TVP Sport. Start o godzinie o 20.00. Z kolei od 19.00 za pośrednictwem aplikacji będzie można obejrzeć pojedynki odbywające się w ramach karty wstępnej. Po raz pierwszy kibice dostaną szansę obejrzenia rywalizacji sportowców w mundurach także na żywo. Po bezpłatne wejściówki należy się zgłosić do CKiS lub Urzędu Miasta Pruszkowa.

Dlaczego resort obrony zdecydował się na organizację takiego wydarzenia? – Dzięki gali „Walkę mamy we krwi” możemy pokazać, że żołnierze są silni, zdecydowani i gotowi do walki. Jest to też doskonała okazja do tego, aby udowodnić, że w wojsku można rozwijać swoje pasje i odnosić sukcesy w wielu dziedzinach – mówi mjr Michał Tomczyk z Centrum Operacyjnego MON, który odpowiada za organizację tej sportowej imprezy. – Jestem przekonany, że gala sportów walki zgromadzi liczną widownię zarówno na terenie obiektu, jak i przed telewizorami. Zachęcam do spędzenia tego piątkowego wieczoru z nami. Gwarantuję, że emocji nie zabraknie – zapewnia oficer.

Gali MMA będzie towarzyszył piknik wojskowy, zorganizowany na terenach przylegających do hali CKiS. Od godziny 13.00 będzie można zobaczyć nie tylko sprzęt, którym żołnierze posługują się podczas służby, czy skosztować wojskowej grochówki, lecz także potrenować sporty walki pod okiem podchorążych z Akademii Wojsk Lądowych. Z kolei dzień wcześniej, o godz. 17.30, nastąpi uroczystość ważenia zawodników. Tuż po niej eksperci z Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej wezmą udział w debacie dotyczącej sportu w Wojsku Polskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Magdalena Miernicka

dodaj komentarz

komentarze


Kleszcze dla wojska
 
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Po Hucie Pieniackiej nie został ślad
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Wojenny bohater na szubienicy
Leopardy jadą na poligon
Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Priorytety dla armii
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Nowy szef CWCR
Offset dla „Wisły”
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Telefon zaufania dla żołnierzy
Nowoczesna łączność dla armii
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Którą drogą do armii?
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Podwójny Półmaraton Komandosa
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Dobrowolsi – czas start!
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Eurofightery znowu w Polsce
Palmiry – miejsce kaźni
Lista trupich główek
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Tajna misja polskiej agentki
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Air Show ’25 – do zobaczenia
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Wojna o porządek świata
Zachód przeciwko „korsarzom”
Zimowy sprawdzian podchorążych
Będzie za co kupić koreańską broń
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Bruksela przed szczytem
Polska przystań brytyjskich jeńców
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Szwecja kolejnym członkiem NATO
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Zamiana po włosku
Mocny sygnał od NATO
Nowoczesny system IBCS dla Wojska Polskiego
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Wielki test w West Point coraz bliżej
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Abramsy pod dobrą opieką
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO