moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Trzy medale żołnierzy na czempionacie zapaśników

Z trzema medalami wróciła z Zagrzebia reprezentacja Polski w zapasach, która startowała w mistrzostwach Europy. Wszystkie krążki wywalczyli żołnierze. Na trzecim stopniu podium stanęli: kpr. Katarzyna Krawczyk, szer. Sebastian Jezierzański i szer. rez. Kamil Czarnecki. Blisko medalu były też szer. Jowita Wrzesień i szer. rez. Anna Łukasiak, które zajęły piątą pozycję.

– Cieszymy się z trzech medali i wcale nie przejmujemy się tym, że przed rokiem na mistrzostwach Starego Kontynentu było ich więcej. Szczyt formy trenerzy szykują bowiem na wrześniowe mistrzostwa świata w Belgradzie, na których pięciu najlepszych zawodników w olimpijskich kategoriach wagowych zapewni sobie przepustki na igrzyska w Paryżu. Poza tym w naszej reprezentacji zabrakło dwóch czołowych zapaśników w stylu klasycznym: szer. Tadeusza Michalika i szer. Mateusza Bernatka – mówi kpt. Piotr Krajewski, trener reprezentacji Wojska Polskiego w zapasach.

Kpr. Katarzyna Krawczyk, podobnie jak szer. Sebastian Jezierzański, powtórzyła wynik z zeszłorocznych mistrzostw Europy w Budapeszcie. Zdobyła brązowy medal w kategorii 55 kg. Jedyną walkę przegrała w półfinale z broniącą tytułu mistrzowskiego sprzed roku Rumunką Andreeą Aną. Mistrzyni z Budapesztu była też najlepsza w Zagrzebiu. Krawczyk natomiast drugi z rzędu brąz europejskiego czempionatu, a w sumie czwarty w karierze, wywalczyła w walce z reprezentantką Armenii. Rywalką Polki była Elnura Mammadova. Zapaśniczka z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wygrała 9:0. Z kolei w drodze do półfinału Krawczyk pokonała Ukrainkę Mariję Wynnyk, a w ćwierćfinale w ostatniej sekundzie walki zapewniła sobie zwycięstwo nad Bedihą Gün z Turcji.

Szer. Sebastian Jezierzański z Batalionu Dowodzenia Wojsk Lądowych w Białobrzegach zdobył zaś brązowy medal w stylu wolnym w kategorii 86 kg. W walce o trzecie miejsce jego przeciwnikiem był Georgii Rubaev z Mołdawii. Walka o brąz była bardzo wyrównana. Zakończyła się remisem 1:1, ale to Polak był zawodnikiem, który ostatni punktował i tym samym mógł się cieszyć z drugiego z rzędu brązowego medalu mistrzostw Starego Kontynentu. W drodze do brązu Jezierzański pokonał 6:1 Niemca Larsa Schaeflego i 3:2 Gruzina Tariela Gaprindaszwilego. Reprezentant Wojska Polskiego przegrał tylko w półfinale, w którym jego rywalem był Myles Amine z San Marino – Polak uległ 2:3 brązowemu medaliście olimpijskiemu z Tokio i ubiegłorocznemu mistrzowi Europy.

Z kolei honor zapaśników w stylu klasycznym w ostatnim dniu czempionatu obronił szer. rez. Kamil Czarnecki. 22-letni reprezentant Unii Racibórz wywalczył brązowy medal w kategorii 72 kg, a miejsce na podium zapewnił sobie zwycięstwem 10:2 nad obecnym mistrzem świata Alim Arsalanem z Serbii. Walkę o brąz wygrał przez przewagę techniczną i podobnie było we wcześniejszych starciach – w repasażach z Czechem Jakubem Bieleszem oraz w pojedynku o awans do ćwierćfinału ze Szwajcarem Michaelem Portmannem.

Polak debiutujący w europejskim czempionacie jedyną walkę w turnieju przegrał w ćwierćfinale. Drogę do półfinału zamknął mu reprezentujący Francję Ibrahim Ghanem. Mimo porażki z późniejszym wicemistrzem Europy polski zapaśnik miał powody do zadowolenia, gdyż dopiero kilkanaście dni przed zawodami dowiedział się, że w ogóle wystartuje w Zagrzebiu. – Znakomicie wykorzystał szansę pokazania się na międzynarodowej arenie. Wygrał z mistrzem świata. Pokazał serce do walki – chwali młodego zawodnika trener Krajewski.

SZUS

autor zdjęć: Polski Związek Zapaśniczy, CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
 
WAM wraca po latach
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Broń Hitlera w rękach AK
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
„Grand Quadriga ‘24”
Hełmy – nowoczesne i na miarę
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Układ nerwowy Mieczników
„Pierwsza Drużyna” na start
Pokazali bojowego ducha
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Flota Bayraktarów w komplecie
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Piedimonte – samobójcza misja
Serwis K9 w Polsce
NATO on Northern Track
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Polki pobiegły po srebro!
By Polska była bezpieczna
They Will Check The Training Results in Combat
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Polska wiktoria na Monte Cassino
„Ryś” z laserem
Cień atomowej zagłady
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Wszystkie misje AWACS-a
Przysięga w Limanowej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Ostatnia droga Pileckiego
Mobilne dowodzenie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowe zadania szefa SKW
Podróż po AWACS-ie
Zawsze gotowi do pomocy
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Pływacy i maratończycy na medal
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Po śladach polskich bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nie szpital, a instytut
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Wojna w świętym mieście, epilog
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Ameryka daje wsparcie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO