moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wszystkiego, co najlepsze!

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku prezydent Andrzej Duda, minister Władysław Kosiniak-Kamysz, dowódcy i kapelani wojskowi życzą żołnierzom i pracownikom Wojska Polskiego zdrowia, pomyślności i żołnierskiego szczęścia! Niech nadchodzące święta będą dla Was czasem wytchnienia w wymagającej służbie dla ojczyzny.

 

 

Żołnierze Rzeczypospolitej!
Pracownicy Cywilni Sił Zbrojnych!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim służącym w Wojsku Polskim składam najlepsze życzenia. Niech ten świąteczny czas i cały 2024 rok wypełnią się radością i pomyślnością.

Składam Państwu wyrazy najwyższego uznania za codzienny trud, poświęcenie i zaangażowanie na rzecz naszej Ojczyzny. Dziękuję za profesjonalizm w przeciwdziałaniu zagrożeniom oraz za pokój i bezpieczeństwo, które zapewnia współobywatelom Państwa służba.

Wesołych, rodzinnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! 

Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, zwierzchnik Sił Zbrojnych RP

 

 

Szanowni Państwo,

zbliża się czas Bożego Narodzenia, najbardziej rodzinnego święta w naszej tradycji. To niezwykłe doświadczenie tworzą spotkania z bliskimi, ciepło domowego ogniska, świąteczny stół. W tym czasie żołnierze Wojska Polskiego służący w całej Polsce, ale także za granicą w polskich kontyngentach wojskowych pozostają w pełnej gotowości. Chciałbym im serdecznie podziękować, wyrażając uznanie i wdzięczność, życząc spokoju i pokoju na te święta. Gdy w naszych domach przełamiemy się opłatkiem, będziemy o nich szczególnie pamiętać.

Wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego, ich rodzinom, pracownikom cywilnym, kombatantom i weteranom chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia błogosławionych świąt, poczucia wspólnoty, radości i miłości. Bądźcie pewni, że w ten czas rodzi się tak potrzebna nam Nadzieja. Wszystkiego dobrego na święta Bożego Narodzenia. Wszystkiego dobrego dla Wojska Polskiego. 

Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier, minister obrony narodowej

 

 

Wszystkim żołnierzom i pracownikom Wojska Polskiego życzę, aby święta Bożego Narodzenia były okresem wytchnienia od codziennych obowiązków, spędzonym w atmosferze rodzinnego ciepła i spokoju.

Szczególne słowa uznania kieruję do żołnierzy, którzy w ramach misji sojuszniczych i międzynarodowych zobowiązań wykonują zadania poza granicami Polski, pełnią także dyżury bojowe, służby i warty w kraju, strzegą naszego bezpieczeństwa na granicy. Sercem i myślami jesteśmy z Wami. Dziękuję za wzorowe wypełnianie obowiązków, a Waszym rodzinom za cierpliwość, oddanie i wsparcie.

Do naszych poprzedników, kombatantów, weteranów i żołnierzy rezerwy kieruję przede wszystkim słowa podziękowania za nieustającą aktywność oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech święta Bożego Narodzenia będą dla nas i naszych bliskich czasem spokoju, radości i wolności.

W tym szczególnym dniu pamiętajmy, że łączą nas ponadczasowe wartości – Bóg, Honor i Ojczyzna. W Nowym 2024 Roku życzę wszystkim żołnierzom i pracownikom nieustającego zdrowia, sukcesów, wytrwałości w dążeniu do założonych celów, a Polakom dumy z polskiego żołnierza!

generał Wiesław Kukuła, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
st. chor. sztab. Piotr Smuga, starszy podoficer SGWP

 

 

Żołnierze i Pracownicy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i jednostek podległych,
Szanowni Państwo!

Każdego dnia Wojsko Polskie jest wszędzie tam, gdzie jest potrzebne. Dziękuję wszystkim za ten rok, za realizację kluczowych przedsięwzięć, bo dzięki temu daliśmy jasny sygnał, że jesteśmy gotowi wykonać zadania w każdych warunkach. Dziękuję za Waszą służbę i pracę, zaangażowanie i wysiłek.

Szczególne podziękowania kieruję do żołnierzy, którzy podczas świąt Bożego Narodzenia będą stać na straży granic Rzeczypospolitej Polskiej. Składam wyrazy ogromnej wdzięczności za tę niezwykle ważną, pełną poświęcenia i oddania służbę.

Życzę wszystkim żołnierzom, weteranom, kombatantom, rezerwistom oraz pracownikom resortu obrony narodowej i ich rodzinom zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz świątecznych chwil w spokoju i wzajemnej bliskości.

Niech te święta będą czasem pełnym radości, życzliwości, pozytywnej energii oraz wytchnienia od trudów codziennej służby. Życzę wesołych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!

cz.p.o. gen. broni Marek Sokołowski, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych
st. chor. sztab. Waldemar Malinowski, starszy podoficer dowództwa

 

 

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i oczekiwania przeżywany w gronie najbliższych, czas pielęgnowania tradycji i budowania nadziei na lepsze jutro. Jednak wielu żołnierzy spędzi ten czas na służbie, strzegąc pokoju w kraju i poza jego granicami.

Z okazji świąt życzę wszystkim żołnierzom, pracownikom, weteranom, kombatantom oraz sympatykom Sił Zbrojnych RP zdrowia, rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole i odpoczynku po trudach służby wojskowej.

To zaszczyt i honor pełnić z Wami służbę.

Z żołnierskim pozdrowieniem,
gen. dyw. Maciej Klisz, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych
st. chor. Grzegorz Kamiński, starszy podoficer dowództwa

 

 

 

Panie i Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze,
Pracownicy Dowództwa Garnizonu Warszawa i jednostek podległych!

Już niebawem, zgodnie z bożonarodzeniową tradycją, spotkamy się przy wigilijnych stołach, by wraz z najbliższymi cieszyć się najbardziej rodzinnymi ze wszystkich świąt. Niech zatem święta Bożego Narodzenia będą czasem pojednania i zgody, a kolejny rok pozwoli spełnić najbardziej odważne marzenia. Niech obfituje w spektakularne sukcesy, niech niesie radość i satysfakcję. Niech będzie tak udany jak ten, który właśnie odchodzi, ponieważ dzięki Waszej determinacji i poświęceniu osiągnęliśmy wytyczone cele.

Z wyrazami szacunku zwracam się do kombatantów, weteranów, żołnierzy rezerwy i emerytów wojskowych. Życzę prawdziwej satysfakcji z dokonań, nieustającej aktywności społecznej, serdecznej troski otoczenia oraz niezawodnego zdrowia.

Tym, którzy nie będą mogli przełamać się opłatkiem z bliskimi, życzę szybkiego i szczęśliwego powrotu do rodzinnych domów.

Niech radość i pokój świąt Bożego Narodzenia towarzyszą nam wszystkim w czasie świąt i przez cały kolejny rok.

gen. bryg. Tomasz Dominikowski, dowódca Garnizonu Warszawa
st. chor. sztab. Piotr Turczyk, starszy podoficer dowództwa
 

 

 

Szanowni Żołnierze i Pracownicy Resortu Obrony Narodowej!

Koniec roku to czas pełen refleksji i podsumowań. Przez ostatnich siedem lat żołnierze wojsk obrony terytorialnej aktywnie działali na rzecz swoich „małych Ojczyzn”, m.in. zwalczając skutki sytuacji kryzysowych oraz wspomagając społeczeństwo podczas walki z COVID-em. Do dziś, stojąc na straży bezpieczeństwa Polski, pełnią służbę na wschodniej granicy naszego Państwa. Nie raz już dowiedli, że są Zawsze Gotowi i Zawsze Blisko! Jestem z nich dumny!

Mimo upływającego czasu i nowych wyzwań nie zmieniają się jednak nasze wartości. Odpowiedzialność, braterstwo, tradycja i odwaga – to na nich budujemy naszą formację i to one przyświecają nam w codziennym działaniu.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę Państwu dużo spokoju! Niech nadchodzący czas będzie pełen radości i rodzinnego ciepła.

Z żołnierskim pozdrowieniem
cz.p.o. gen. bryg. Krzysztof Stańczyk, dowódca wojsk obrony terytorialnej
mł. chor. sztab. Mirosław Ziarniak, starszy podoficer dowództwa

 

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkim żołnierzom i pracownikom Żandarmerii Wojskowej oraz ich bliskim życzę pogodnych i radosnych chwil, spędzonych w rodzinnej atmosferze. Bożonarodzeniowe życzenia składam także zaprzyjaźnionym służbom i instytucjom, które, wspierając nasze działania, pomagają nam wzorowo realizować ustawowe zadania.

W imieniu własnym oraz całej żandarmskiej społeczności spokojnych i rodzinnych świąt życzę wszystkim polskim żołnierzom. Niech 2024 rok będzie czasem bezpiecznej, pełnej nowych wyzwań i satysfakcji służby.

Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie i profesjonalizm, chciałbym wyrazić uznanie dla Waszej codziennej pracy na rzecz Ojczyzny. Niech trudna i odpowiedzialna służba będzie dla Was źródłem dumy i zadowolenia, a wszystkim Waszym działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość.

gen. dyw. Tomasz Połuch, komendant główny Żandarmerii Wojskowej
st. chor. sztab. Piotr Głażewski, starszy podoficer KGŻW

 

 
 

W perspektywie świąt Bożego Narodzenia życzę Żołnierzom Wojska Polskiego i Funkcjonariuszom służb mundurowych oraz Redakcji i Czytelnikom „Polski Zbrojnej” nadziei płynącej z wiary w narodzonego w Betlejem Jezusa i rodzącego się nieustannie w naszych sercach! Niech przyjęcie Jego osoby i Jego orędzia umacnia Was w odpowiedzialnej służbie dla pokoju, bezpieczeństwa i wolności naszej Ojczyzny. Niech nadzieja płynąca z betlejemskiego żłóbka wypełni serca Wasze i Waszych Najbliższych i pomoże przeżyć święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok jak najpiękniej z wiarą i miłością, w pokoju i radości!

Wiesław Lechowicz, biskup polowy Wojska Polskiego

 

 

Radujcie się w Panu zawsze, powtarzam, radujcie się, Pan jest blisko.
FLP 4, 4–5

Pośród trosk dnia codziennego, natłoku spraw i obowiązków, konfrontując się nieustannie z zadaniami i wyzwaniami służby, równocześnie nie zaniedbując niczego w rodzinie, tęsknimy za nadejściem tego czasu, który da nam wytchnienie.
Bóg, który jest blisko każdej i każdego z nas, chce zaprosić do Betlejem. Do miejsca, gdzie troski tracą swą moc, ciemność zwyciężona zostaje przez Światłość, a nienawiść i spory przez Miłość. Spojrzenie na maleńkie dziecię Jezus powoduje, że rozlewa się miłe ciepło w naszych sercach. Chwil radości w Jezusie, który przychodzi na świat, zaufania Jego obietnicy bliskości i wierności w naszym życiu oraz nadziei na nowy rok 2024 życzę z błogosławieństwem.

Marcin Makula, ewangelicki biskup polowy

 

 

Każdego roku dokładamy wielu starań, aby święta Wcielenia Logosu przeżyć w sposób właściwy i autentyczny. Trudna do zrozumienia teologia tego święta często powoduje, że rezygnujemy z jej poznania na rzecz powierzchownego przeżywania Bożego Narodzenia jako okazji jedynie do rodzinnych spotkań czy też gonitwy za świątecznymi zakupami i podarunkami. W istocie jednak wystarczy, byśmy uświadomili sobie tylko jedną prostą rzecz, a mianowicie, że Syn Boży nie przyszedł na ziemię do ludzi „w gości”. Jako Pan i Władca wszech czasów, stał się człowiekiem dla każdego z nas – dla Ciebie i dla mnie. I nawet gdyby na ziemi żył tylko jeden człowiek, to Syn Boży i tak stałby się dla niego człowiekiem. Jeśli będziemy o tym pamiętać każdego dnia, wówczas nasze święta będą zawsze takie, jakimi być powinny. Czy za to wszystko nie należy się Bogu chociażby odrobina naszej wdzięczności?

Wraz z życzeniami zdrowia i pokoju życzę, abyśmy pamiętali o wdzięczności Nowonarodzonemu Dzieciątku za możliwość prawdziwego życia, którą przyniosło nam na ziemię.

Jerzy Pańkowski, prawosławny ordynariusz wojskowy

 

PZ

autor zdjęć: grafika: Adobe Stock, PZ

dodaj komentarz

komentarze


Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
 
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Sandhurst: końcowe odliczanie
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
NATO na północnym szlaku
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Ramię w ramię z aliantami
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
NATO on Northern Track
Kolejne FlyEle dla wojska
Charge of Dragon
25 lat w NATO – serwis specjalny
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Szarża „Dragona”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
SOR w Legionowie
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Święto stołecznego garnizonu
Na straży wschodniej flanki NATO
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Zachować właściwą kolejność działań
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Kadisz za bohaterów
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W Italii, za wolność waszą i naszą
Wojna w świętym mieście, epilog
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Sprawa katyńska à la española
Głos z katyńskich mogił
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Szpej na miarę potrzeb
Barwy walki
Wojna na detale
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Front przy biurku
Wojna w świętym mieście, część druga
Strażacy ruszają do akcji
Zmiany w dodatkach stażowych
Przygotowania czas zacząć
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO