moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojsko gra z WOŚP!

Wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Wszystkich zapraszam do licytowania – zachęca wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej. Wojsko przygotowało mnóstwo ciekawych propozycji, dzięki którym każdy będzie mógł wziąć udział w akcji pomocy potrzebującym.

– W tym roku żołnierze ponownie włączą się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym z ich zadań jest bowiem wsparcie społeczeństwa, więc nasz udział w tej inicjatywie jest czymś naturalnym – mówi gen. broni Marek Sokołowski, pełniący obowiązki dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.

Hasło 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Wielki finał akcji odbędzie się 28 stycznia. Wówczas w całym kraju zostaną zorganizowane wydarzenia, podczas których wolontariusze zbiorą środki na rzecz WOŚP. Ich działania będą wspierać żołnierze. Mimo że sami nie będą zaangażowani w zbiórkę datków, będzie można ich spotkać podczas finałów przygotowanych przez poszczególne sztaby WOŚP.

REKLAMA

W tym roku główna scena Wielkiej Orkiestry zostanie zbudowana na błoniach stołecznego Stadionu Narodowego. Przewidziano tam strefę wojskową, gdzie każdy będzie mógł porozmawiać z żołnierzami, zobaczyć trochę wojskowego sprzętu oraz zjeść wojskową grochówkę. Ponadto żołnierze zorganizują specjalny namiot medyczny. Będą tam uczyć podstaw pomocy medycznej, jak również zaprezentują udzielanie pomocy w warunkach polowych. W finale nie może zabraknąć orkiestry wojskowej – usłyszymy ją podczas specjalnego biegu pod hasłem „Policz się z cukrzycą”.

Nie są to oczywiście jedyne atrakcje, jakie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowali żołnierze, ani jedyna forma wsparcia przez nich fundacji. Na portalu Allegro pojawiły się już pierwsze aukcje charytatywne, dzięki którym można zdobyć pamiątkowe ryngrafy, coiny, statuetki, jakie na ten cel przekazali wojskowi, a także wylicytować vouchery, które pozwolą zwycięzcy licytacji poczuć się jak żołnierz. Wiele jednostek wojskowych postanowiło otworzyć dla licytujących swoje bramy. Pojawiły się zaproszenia do udziału we wspólnym szkoleniu z żołnierzami wojsk specjalnych, wyjściu w morze okrętem czy wejściu na pokład wojskowego samolotu. Swoją aukcję rozpoczął już wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Jej zwycięzca, wraz z osobą towarzyszącą, zostanie zaproszony na wspólny obiad z ministrem obrony w wojskowej stołówce oraz na obchody Święta Wojska Polskiego. – Proszę, licytujcie! Warto! Dla dzieciaków i dla seniorów – zachęca wicepremier Kosiniak-Kamysz.

Wyjątkowe propozycje przygotowały wojska obrony cyberprzestrzeni. Na aukcjach przygotowanych przez cyberżołnierzy można powalczyć m.in. o możliwość spotkania z gen. dyw. Karolem Molendą, dowódcą DK WOC i rozmowę o cyberbezpieczeństwie przy wspólnym obiedzie, a także o vouchery pozwalające na udział w szkoleniach pod okiem specjalistów z WOC. – To prawdziwa gratka dla cybermaniaków i małych firm. Jeśli jakaś firma chce wesprzeć Orkiestrę, a dodatkowo zadbać własne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, to nasza oferta jest skierowana właśnie do niej. Na aukcję przekazaliśmy vouchery dla 1, 5 oraz 10 osób na szkolenie z cyberbezpieczeństwa, które przeprowadzi ekspert z Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Dodatkowo podczas takich szkoleń oferujemy wsparcie w konfiguracji i zabezpieczeniu sprzętu, z jakiego zwycięzcy licytacji korzystają na co dzień – mówi ppłk Przemysław Lipczyński, rzecznik prasowy DK WOC.

Kurs operatora dronów i sesja air to air

1 Brygada Obrony Terytorialnej postanowiła wesprzeć WOŚP, umożliwiając zwycięzcy licytacji wzięcie udziału w kursie operatora dronów, a 4 BOT – w warsztatach prowadzonych przez rzecznika prasowego jednostki. Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza do wylicytowania jazdy czołgiem i bojowym wozem piechoty lub do nurkowania pod okiem instruktora albo udziału w XV Półmaratonie Komandosa, natomiast Lotnicza Akademia Wojskowa – do spędzenia dnia w jej murach, z uwzględnieniem lotów na symulatorach różnego rodzaju statków powietrznych. Na spacery z przewodnikiem po Warszawie zaprasza natomiast Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, a Centrum Weterana zachęca do licytacji możliwości udziału w „Projekcie wojownik”, czyli w zajęciach, podczas których misjonarze trenują sporty walki pod okiem mistrzów, oraz w spływie kajakowym.

Miłośnicy fotografii powinni zainteresować się aukcją, jaką przygotowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Jej zwycięzca będzie miał bowiem możliwość udziału w sesji air to air, podczas której z pokładu statku powietrznego będzie mógł sfotografować samoloty wojskowe w akcji. Natomiast Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przygotowało propozycje dla tych, którzy wolą przebywać po drugiej stronie obiektywu. Osoba, która wygra aukcję, weźmie udział w sesji, którą specjalnie dla niej zorganizuje Zespół Reporterski Combat Camera. Natomiast muzycy i wokaliści mogą skorzystać z oferty Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Działający w strukturach jednostki klub wojskowy umożliwi zwycięzcy licytacji nagranie aranżacji własnego utworu w profesjonalnym studiu, a nawet przygotowanie teledysku.

Tradycyjnie nie zawiedli wojskowi sportowcy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Na wspólny trening zaprasza m.in. Marcin Lewandowski, lekkoatleta, olimpijczyk i medalista mistrzostw świata. Najodważniejsi będą mogli skrzyżować rękawice z bokserskim mistrzem Mateuszem Masternakiem. Natomiast Wojciech Nowicki specjalizujący się w rzucie młotem, mistrz olimpijski, wicemistrz świata z 2022 roku, zaprasza na rozmowę przy kawie.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: platforma X MON

dodaj komentarz

komentarze


Na straży wschodniej flanki NATO
 
25 lat w NATO – serwis specjalny
Wojna w świętym mieście, część trzecia
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Front przy biurku
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Kadisz za bohaterów
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Charge of Dragon
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Ramię w ramię z aliantami
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Strażacy ruszają do akcji
Przygotowania czas zacząć
Mundury w linii... produkcyjnej
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
NATO na północnym szlaku
Głos z katyńskich mogił
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Szpej na miarę potrzeb
Kolejne FlyEle dla wojska
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Odstraszanie i obrona
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sandhurst: końcowe odliczanie
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Szarża „Dragona”
V Korpus z nowym dowódcą
Wojna w świętym mieście, część druga
Zmiany w dodatkach stażowych
Wojna w świętym mieście, epilog
Barwy walki
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Zachować właściwą kolejność działań
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Optyka dla żołnierzy
Święto stołecznego garnizonu
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Rakiety dla Jastrzębi
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Prawda o zbrodni katyńskiej
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Ocalały z transportu do Katynia
SOR w Legionowie
Sprawa katyńska à la española
Zbrodnia made in ZSRS
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
NATO on Northern Track

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO