moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojsko gra z WOŚP! Szykujcie się na 32. Finał Orkiestry

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej! Z tej okazji Wojsko Polskie przygotowało wiele atrakcji. Na internetowych aukcjach można wylicytować m.in. lot symulatorem C-295M, rejs okrętem marynarki wojennej, szkolenie pod okiem żołnierzy wojsk specjalnych, trening MMA z wojskowym instruktorem albo dzień z zespołem F-16 Tiger Demo Team!

Do wsparcia WOŚP włączył się również Wojskowy Instytut Wydawniczy. Na internetowej aukcji można licytować medale pamiątkowe wydane z okazji 95- i 100-lecia „Polski Zbrojnej”.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla potrzebujących po raz 32., a wielki finał akcji już w niedzielę, 28 stycznia. Hasło tegorocznego finału brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Z Orkiestrą Jurka Owsiaka, po ośmioletniej przerwie, ponownie zagra wojsko. Tak zdecydował wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. W akcję zbierania funduszy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali zaangażowały się nie tylko poszczególne jednostki wojskowe, lecz także kierownictwo MON-u oraz najważniejsi dowódcy. Licytacje wystawionych przez żołnierzy atrakcji odbywają się na serwisie Allegro.

 

REKLAMA

Dużą popularnością cieszy się m.in. aukcja wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza. W czwartek za zaproszenie na Święto Wojska Polskiego i wspólny obiad z szefem resortu obrony trzeba było zapłacić ponad 16 tysięcy złotych. Ale licytacja wciąż trwa! W internecie pojawiła się także aukcja przygotowana przez sekretarza stanu w MON-ie Cezarego Tomczyka. Wiceminister obrony wystawił na licytację piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata.

8 Krakowska Baza Lotnictwa Transportowego wystawiła na aukcję lot w treningowym symulatorze C-295M.

Fundację WOŚP wspierają także najważniejsi dowódcy polskiej armii. Szef Sztabu Generalnego generał Wiesław Kukuła podarował pamiątkową monetę, dowódca operacyjny RSZ gen. dyw. Maciej Klisz przekazał zaproszenie na obchody 20-lecia Dowództwa Operacyjnego RSZ, a czasowo pełniący obowiązki dowódca generalny RSZ gen. broni Marek Sokołowski zaoferował udział w sesji fotograficznej air to air. Z kolei gen. broni Jarosław Gromadziński, dowódca Eurokorpusu w Strasburgu, wystawił na aukcji pamiątkową monetę oraz obraz z osobistą dedykacją dla zwycięzcy.

Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można zdobyć różnego rodzaju unikatowe pamiątki i gadżety wojskowe, m.in. okolicznościowe ryngrafy (np. od Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni), plakaty lub zdjęcia z autografami (np. od zespołu akrobacyjnego M-346 Demo Team), a także wojskowe naszywki (np. od ppłk. pil. Michała Anielaka, solisty Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”).

Marynarze zapraszają do licytacji rejsu okrętem szkolnym ORP „Iskra” lub dwudniowego szkolenia na morzu.

Ale wśród wojskowych aukcji zorganizowanych na rzecz WOŚP jest znacznie więcej perełek. Fani sportów walki mogą np. powalczyć o treningi MMA z mistrzem Wojska Polskiego w tej dyscyplinie kpr. Michałem Rogowskim z 16 Dywizji Zmechanizowanej. Marynarze zapraszają do licytacji rejsu okrętem szkolnym ORP „Iskra” lub dwudniowego szkolenia na morzu.

Niemała kwota na konto WOŚP wpadnie także dzięki lotnikom. Miłośnicy sił powietrznych mają okazję do wylicytowania wizyty w bazach lotniczych w Krzesinach i Łasku, gdzie stacjonują wielozadaniowe F-16, w Powidzu, gdzie eksploatowane są transportowe C-130 Hercules, czy w Krakowie, gdzie znajdują się maszyny CASA-295M. Natomiast 8 Krakowska Baza Lotnictwa Transportowego kusi lotem w treningowym symulatorze C-295M. Popularnością cieszą się także aukcje przygotowane przez F-16 Tiger Demo Team. Zespół pokazowy zaprasza chętnych do spędzenia jednego dnia z lotnikami w czasie wybranego występu na terenie kraju.

F-16 Tiger Demo Team zaprasza chętnych do spędzenia jednego dnia z lotnikami w czasie wybranego występu na terenie kraju.

Atrakcyjne propozycje znajdą ci, których fascynują wojska specjalne. Licytować można m.in. dzień szkoleniowy z jednostką wojskową Agat lub Nil, szkolenia medyczne przygotowane przez żołnierzy jednostki wojskowej Formoza, a także książki i pamiątki od dowódców jednostki GROM i komandosów.

Do wsparcia WOŚP włączył się również Wojskowy Instytut Wydawniczy. Na internetowej aukcji można licytować medale pamiątkowe wydane z okazji 95- i 100-lecia „Polski Zbrojnej”.

MKS

autor zdjęć: PZ, 8 KBLT, MW, DGRSZ

dodaj komentarz

komentarze


Strażacy ruszają do akcji
 
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Charge of Dragon
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Odstraszanie i obrona
NATO on Northern Track
Front przy biurku
Zmiany w dodatkach stażowych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Ocalały z transportu do Katynia
Święto stołecznego garnizonu
Głos z katyńskich mogił
V Korpus z nowym dowódcą
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ramię w ramię z aliantami
Mundury w linii... produkcyjnej
Optyka dla żołnierzy
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Rakiety dla Jastrzębi
Wojna w świętym mieście, epilog
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Zachować właściwą kolejność działań
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Wojna w świętym mieście, część druga
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
NATO na północnym szlaku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Prawda o zbrodni katyńskiej
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Przygotowania czas zacząć
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Kolejne FlyEle dla wojska
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Kadisz za bohaterów
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
SOR w Legionowie
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Zbrodnia made in ZSRS
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Szarża „Dragona”
Sandhurst: końcowe odliczanie
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Szpej na miarę potrzeb
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Na straży wschodniej flanki NATO
25 lat w NATO – serwis specjalny
Sprawa katyńska à la española
Barwy walki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO