moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Cztery krążki ustrzelone na mistrzostwach Europy

Z czterema medalami – dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi – wróciła z Węgier reprezentacyjna drużyna seniorów ze strzeleckich mistrzostw Europy. Trzy z nich Biało-Czerwoni zdobyli w rywalizacji drużynowej. Jedyny krążek w klasyfikacji indywidualnej wywalczyła st. szer. Julia Piotrowska. Reprezentantka CWZS-u była druga w strzelaniu z karabinu pneumatycznego.

Od lewej: st. szer. Julia Piotrowska, st. szer. Aneta Stankiewicz i Izabela Dudek.

W węgierskim mieście Győr o medale mistrzostw Europy w strzelectwie – w strzelaniach z karabinu i pistoletu pneumatycznego – rywalizowali seniorzy i juniorzy. Reprezentanci Polski wywalczyli krążki w obu kategoriach wiekowych. Juniorzy zajęli dwa miejsca na podium: tytuł mistrzowski zdobył w strzelaniu z pistoletu Iwan Rakicki, a srebrny w rywalizacji drużynowej w karabinie: Maja Gawenda, Dominika Skarupska i Julia Mikołowska. Z kolei w kategorii seniorów, w której startowali m.in. żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, Biało-Czerwoni zdobyli cztery medale. Oprócz srebrnego w rywalizacji indywidualnej st. szer. Julii Piotrowskiej po trzy krążki sięgnęły kobiece drużyny.

St. szer. Julia Piotrowska wywalczyła tytuł wicemistrzowski w konkurencji karabin pneumatyczny 10 m. Zawodniczka z CWZS-u awansowała do finału z trzeciej pozycji. Celniej od niej strzelały tylko Norweżka Jeanette Duestad i Węgierka Eszter Mészáros. W finale Polka spisała się już lepiej od rywalek z Norwegii i Węgier, które uplasowały się na piątej i szóstej pozycji. Piotrowska była druga i nie dała rady wyprzedzić jedynie Niemki Anny Janssen. Reprezentantka Niemiec tylko po siedmiu strzałach z 22 uzyskała wynik poniżej 10,5 pkt. Janssen zgromadziła w sumie 253,1 pkt, a Polka 251,3 pkt. Brązowy medal, z 230,3 pkt, zdobyła Szwajcarka Audrey Cogniat. St. szer. Julia Piotrowska w tej samej konkurencji, ale w rywalizacji drużynowej, wywalczyła brąz. Wraz z nią na trzecim stopniu podium stanęły st. szer. Aneta Stankiewicz i Izabella Dudek. Polki zdobyły 1886,9 pkt. Wyprzedziły je Norweżki (1891 pkt) i Węgierki (1888,9 pkt).

REKLAMA

Z kolei w rywalizacji drużynowej w turnieju strzelania z pistoletu pneumatycznego z odległości 10 m brązowy medal wywalczyły: st. szer. spec. Klaudia Breś, Natalia Król i Katarzyna Klepacz. Triumfowały Węgierki, które uzyskały 1709 pkt. Drugie miejsce, z 1703 pkt, zajęły Ukrainki. Reprezentantki Polski zdobyły 1702 pkt. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej z polskich zawodniczek spisała się st. szer. spec. Klaudia Breś, która uplasowała się na dziewiątej pozycji – do awansu do czołowej finałowej ósemki zabrakło jej 1 pkt.

Od lewej: Izabella Dudek, st. szer. Aneta Stankiewicz i st. szer. Julia Piotrowska.

Czwarty medal Biało-Czerwoni zdobyli w nowej konkurencji rozgrywanej podczas mistrzostw Europy – trio w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 m. St. szer. Julia Piotrowska, st. szer. Aneta Stankiewicz i Izabella Dudek zostały wicemistrzyniami Starego Kontynentu. W meczu o złoty medal Polki przegrały 15:17 z Niemkami. Celniej od naszych reprezentantek strzelały: Anna Janssen, Anita Mangold i Larissa Wegner. Brązowy medal zdobyły Węgierki. Gospodynie mistrzostw w meczu o brąz pokonały 16:14 Norweżki. W tej samej konkurencji, ale w strzelaniach z pistoletu, Polki (st. szer. spec. Klaudia Breś, Natalia Król i Katarzyna Klepacz) uplasowały się na piątej pozycji.

Bez medalu wrócili z Węgier nasi seniorzy. Najbliżej podium był st. szer. Maciej Kowalewicz. Strzelec CWZS-u zajął czwarte miejsce w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i tym samym uzyskał kwalifikację olimpijską na paryskie igrzyska. Dzięki niej reprezentacja Polski może wystawić do rywalizacji w Paryżu dwie pary mieszane w karabinie pneumatycznym.

SZUS

autor zdjęć: CWZS, Polski Związek Strzelectwa Sportowego

dodaj komentarz

komentarze


Po przeprawie ruszyli do walki
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pytania o europejską tarczę
Na straży nieba
Pływacy i maratończycy na medal
Krwawa noc pośród puszczy
Bohater odtrącony
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Armia Andersa w operacji „Honker”
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Pierwsi na oceanie
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
I zdobyliśmy!
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Abramsy w pętli
W obronie wschodniej flanki NATO
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej hełmów dla żołnierzy
Serwis K9 w Polsce
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
„Ta ziemia do Polski należy…”
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Broń Hitlera w rękach AK
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Układ nerwowy Mieczników
Gry wojenne w szkoleniu
NATO on Northern Track
Orzeł dla bohaterów
Ameryka daje wsparcie
Mobilne dowodzenie
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
„Pierwsza Drużyna” na start
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Flota Bayraktarów w komplecie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
They Will Check The Training Results in Combat
Polska wiktoria na Monte Cassino
Wojna w świętym mieście, epilog
Polki pobiegły po srebro!
Wioślarze i triatlonistka na podium
Zmiany w dodatkach stażowych
Śladami ojca
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO