moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dobry start Polek w spadochronowym Mundialu

W Dubaju rozpoczęły się mistrzostwa świata w kilku dyscyplinach sportu spadochronowego. W spadochronowym Mundialu wystartuje 1280 zawodników z 57 państw. W skokach na celność lądowania bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację Polki, które po pierwszej kolejce zajmują trzecie miejsce.

W ramach Mundialu po raz 32 rozgrywają czempionat skoczkowie specjalizujący się w skokach na celność lądowania. W tej konkurencji Polska wystawiła pełną reprezentację kobiet i mężczyzn oraz dwóch juniorów. Poza trzema spadochroniarkami wszyscy są żołnierzami. W skokach na celność piątka naszych seniorek rywalizuje w stawce 73 zawodniczek z 13 państw. Wśród seniorów o medale walczy 199 zawodników z 39 krajów – Polskę reprezentuje pięciu spadochroniarzy. W juniorach, w szóstym czempionacie w tej kategorii, wystartowało 25 zawodników i 15 zawodniczek. Polskę reprezentują dwaj juniorzy.

W prezencie urodzinowym kpt. Monika Sadowy-Naumienia oddała bezbłędny skok. - Na razie mamy za sobą 1. kolejkę. Pierwszy skok był udany. Oby tak dalej - mówi srebrna medalistka V Letniej Olimpiady Wojskowej w Rio de Janeiro

W pierwszej kolejce najlepiej spisały się nasze seniorki. Bezbłędnie skoczyły kpt. Monika Sadowy-Naumienia z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu i st. szer. pchor. Agnieszka Wiesner z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. 1 cm od centra trafiła piętą Irena Paczek-Krawczak, 3 cm – Ewa Wesołowska, a 6 cm – Bogna Bielecka – wszystkie z Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” Kraków. Do klasyfikacji drużynowej liczy się wynik czterech zawodniczek i z 4 cm Polki po pierwszej kolejce zajmują trzecią pozycję. Prowadzą Chinki – 0 cm przed Rosjankami – 2 cm. W klasyfikacji indywidualnej na pierwszej pozycji jest 14 zawodniczek z dorobkiem 0 cm – w tym Polki: Sadowy-Naumienia i Wiesner.

– Świetnie wystartowały. To bardzo dobry wynik – twierdzi trener spadochroniarzy WKS „Wawel” chorąży Stanisław Gruszka. – W pierwszych 3-4 kolejkach będzie bardzo dużo zer. Potem w czołówce zrobi się luźniej – dodaje szkoleniowiec z Krakowa. O podziale medali zadecyduje jednak osiem kolejek skoków i do końca rywalizacji jeszcze wiele może się zdarzyć. – Nie ma co patrzeć na wyniki pierwszej kolejki. Przed nami prawdziwy maraton. Jednym skokiem może się wszystko odwrócić – przyznaje komendant Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu ppłk Wojciech Polczyk.

W rywalizacji seniorów Polacy w pierwszej kolejce zaliczyli wynik 9 cm i są sklasyfikowani na 17. pozycji. Dla drużyny punktowali: st. plut. Rafał Zgierski – 0 cm, st. szer. Tomasz Rapita – 2 cm, mł. chor. Maciej Lamentowicz – 3 cm, chor. Piotr Błażewicz – 4 cm. Piąty z naszych reprezentantów – chor. Piotr Augustyniak miał wynik 5 cm. Poza Zgierskim, który reprezentuje barwy WKS „Wawel” wszyscy nasi seniorzy są z OSWRiS SP w Poznaniu. – Bardzo chciałbym aby nasza drużyna uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Jednak nie będzie to łatwe zadanie do wykonania. O medale walczy aż 39 zespołów – mówi ppłk Wojciech Polczyk.

W rywalizacji juniorów po pierwszej kolejce skoków st. szer. Rafał Filus zajmuje piąte miejsce (1 cm), a st. szer. Piotr Kut 25 (16 cm). Obaj są zawodnikami poznańskiego OSWRiS SP.

szus

autor zdjęć: archiwum Moniki Sadowy-Naumienii

dodaj komentarz

komentarze


Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
 
Pytania o europejską tarczę
Broń Hitlera w rękach AK
Serwis K9 w Polsce
Flota Bayraktarów w komplecie
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
I zdobyliśmy!
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Armia Andersa w operacji „Honker”
Krwawa noc pośród puszczy
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Wojna w świętym mieście, epilog
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Po przeprawie ruszyli do walki
„Pierwsza Drużyna” na start
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Wioślarze i triatlonistka na podium
Abramsy w pętli
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Układ nerwowy Mieczników
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Na straży nieba
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Więcej hełmów dla żołnierzy
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Pierwsi na oceanie
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
„Ta ziemia do Polski należy…”
Ameryka daje wsparcie
Polki pobiegły po srebro!
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Pływacy i maratończycy na medal
Śladami ojca
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polska wiktoria na Monte Cassino
Mobilne dowodzenie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Zmiany w dodatkach stażowych
They Will Check The Training Results in Combat
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Gry wojenne w szkoleniu
W obronie wschodniej flanki NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Orzeł dla bohaterów
Bohater odtrącony

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO