moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Rzuty karne rozstrzygnęły o awansie do finału

Niezwykle emocjonujące były mecze o awans do finału czempionatu formacji mundurowych w futsalu. Finalistów wyłoniły serie rzutów karnych. W meczu o tytuł mistrzowski spotkają się drużyny 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i 11 Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Bydgoszczy.Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy kawalerzystami z 10 BKPanc i reprezentacją 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa zakończył się remisem 3:3. Świętoszowianie, którzy swoją ekipę oparli na zawodnikach grających w klasie okręgowej w barwach Twardego, prowadzili 3:1 i nie potrafili do końca spotkania utrzymać korzystnego wyniku. – Mecz był pod naszą kontrolą. Niestety, popełniliśmy dwa głupie błędy i zamiast pewnego awansu, czekała nas loteria w rzutach karnych – mówi grający trener kawalerzystów st. szer. Sebastian Tylutki. – Spotkanie półfinałowe było naszym najsłabszym w turnieju. Dobrze, że zakończyło się szczęśliwie – dodaje szkoleniowiec ekipy ze Świętoszowa.

W meczach eliminacyjnych w grupie A drużyna 10 BKPanc pokonała wszystkich rywali. Po łatwych zwycięstwach w pierwszym dniu turnieju – 8:0 z zespołem Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy i 9:2 z reprezentacją Jednostki Wojskową 3775 w Chojnicach – kawalerzyści wygrali dzisiaj po 3:0 z ekipami 11 WOG w Bydgoszczy i 7 Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska. – W spotkaniach grupowych poszło nam w miarę łatwo. 9 albo 10 bramek strzelił szer. Łukasz Rudyk – mówi trener Tylutki. – Najpiękniejszą zdobył głową w meczu ze Słupskiem. Stał tyłem do bramki rywala i z ok. 15 m przelobował bramkarza, a podanie otrzymał od naszego golkipera – dodaje były szkoleniowiec drużyny Twardego.

Rywal kawalerzystów na własne życzenie trafił w półfinale na tak trudnego przeciwnika. Drużyna z Węgorzewa, w której gra kilku czwartoligowych piłkarzy Vęgorii, pierwszego dnia czempionatu wygrała trzy mecze. Artylerzyści pokonali 2:0 żandarmów z Bydgoszczy, 4:2 saperów z Głogowa i 4:2 lotników z Malborka. W drugim dniu mistrzostw przegrali 1:2 z faworytem grupy B – ekipą Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy. – Trzy mecze wygraliśmy. Wczoraj szło nam dobrze. Niestety, dzisiaj przegraliśmy pojedynek o pierwsze miejsce w grupie i trafiliśmy w półfinale na silniejszego rywala – mówi st. sierż. Stanisław Klein, grający trener drużyny 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa. – Pojedynek o awans do finału mógł się podobać kibicom. Udało nam się wyrównać, ale nie poszczęściło nam się w rzutach karnych. Tego trzeciego nie strzelił st. szer. Marcin Biaduń. Było to jedyne niecelne trafienie i przyjdzie nam walczyć o brązowy medal. Musimy go zdobyć – dodaje sierżant.

Drugi półfinał również był niezwykle emocjonujący. Mecz pomiędzy drużynami Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy i 11 Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Bydgoszczy zakończył się remisem 1:1. – Pojedynek był bardzo wyrównany. O awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne. O wszystkim rozstrzygnął strzał w poprzeczkę zawodnika z OISW. 7:6 wygrali reprezentanci 11 WOG – informuje chor. Ryszard Walendziak, główny organizator mistrzostw. – Dzisiaj wszystkie mecze były bardzo ciekawe. Jutrzejsze zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Spotkania o pierwsze i trzecie miejsce z pewnością zapewnią kibicom wiele wrażeń – dodaje chorąży.

Wyniki

Grupa A:
10 BKPanc Świętoszów – 11 WOG Bydgoszcz 3:0;
WZL nr 2 Bydgoszcz – JW 3775 Chojnice 1:2;
11 WOG Bydgoszcz – WZL nr 2 Bydgoszcz 4:0;
7 BOW Słupsk – 10 BKPanc Świętoszów 0:3.

Grupa B:
OISW Bydgoszcz – 22 BLT Malbork 6:0;
OŻW Bydgoszcz – 4 binż Głogów 2:0;
11 pa Węgorzewo – OISW Bydgoszcz 1:2;
OŻW Bydgoszcz – 22 BLT Malbork 0:0.

Półfinały
10 BKPanc Świętoszów – 11 pa Węgorzewo 3:3 (w rzutach karnych 5:3)
OISW Bydgoszcz – 11 WOG Bydgoszcz 1:1 (w rzutach karnych 6:7)Mistrzostwa formacji mundurowych na portalu polska-zbrojna.pl

  Czempionat w futsalu rozpoczęty

W Bydgoszczy rozpoczęły się mistrzostwa formacji mundurowych w futsalu. O medale rywalizuje dziesięć drużyn, w tym dziewięć wojskowych. Zdaniem chor. Ryszarda Walendziaka, głównego organizatora mistrzostw, faworytami do gry w finale są drużyny 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy.Halowa piłka nożna jest coraz popularniejsza w Wojsku Polskim. O rodzącej się modzie na futsal, czytaj w materiale Jacka Szustakowskiego

  Moda na futsal

Dziesięciu zawodników w dwóch drużynach, boisko pod dachem i lotne zmiany jak w hokeju – to najkrótsza definicja futsalu, czyli halowej odmiany piłki nożnej. Dyscyplina ta stała się w ostatnich latach bardzo popularna także w polskiej armii.
szus

autor zdjęć: szer. Jacek Adamowicz

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany w dodatkach stażowych
 
Polska wiktoria na Monte Cassino
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bohater odtrącony
I zdobyliśmy!
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Śladami ojca
Abramsy w pętli
W obronie wschodniej flanki NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Więcej hełmów dla żołnierzy
Flota Bayraktarów w komplecie
Broń Hitlera w rękach AK
„Ta ziemia do Polski należy…”
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Wojna w świętym mieście, epilog
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Polki pobiegły po srebro!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
NATO on Northern Track
They Will Check The Training Results in Combat
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Układ nerwowy Mieczników
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Armia Andersa w operacji „Honker”
Krwawa noc pośród puszczy
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Pływacy i maratończycy na medal
Serwis K9 w Polsce
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pytania o europejską tarczę
Gry wojenne w szkoleniu
Orzeł dla bohaterów
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Pierwsi na oceanie
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Po przeprawie ruszyli do walki
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Wioślarze i triatlonistka na podium
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Na straży nieba
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Mobilne dowodzenie
„Pierwsza Drużyna” na start
Ameryka daje wsparcie
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO