moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Liderzy „Zimnara” w dobrej formie

Czwarty etap Zimowego Maratonu na Raty w Afganistanie i Kosowie nie wprowadził żadnych zmian na czołowych pozycjach. W klasyfikacji generalnej afgańskiego „Zimnara” nadal prowadzą „Tom” i „Lukas” z Niemiec. W Kosowie po raz trzeci z rzędu wygrał st. sierż. Marcin Matusiak.

Por. Adam Białka na trasie IV etapu „Zimnara” w bazie wojskowej Camp Bondsteel.

Czwarty sześciokilometrowy odcinek „Zimnara” w trzech bazach w Afganistanie pokonało 28 zawodników. Nadal nikt nie może odebrać etapowego zwycięstwa „Tomowi” z Niemiec. Na czwartym etapie wygrał z czasem 25 min 30 s. Drugi wynik – 26,01 – uzyskał drugi z niemieckich biegaczy na trasie „Zimnara”. „Lukas” wyprzedził o 29 s organizatora biegania maratonu na raty w Afganistanie – Tomasza Kubisza z Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec. Kolejne miejsca zajęli: 4. Mateusz Berliński (27,34), 5. Rafał Stopa (27,41) i 6. Krzysztof Miszkura (28,06). Cztery etapy pokonało w sumie 25 zawodników. 24 km najszybciej przebiegł „Tom” – w 1 godz. 42 min 8 s. Drugi w „generalce” jest „Lukas” (1.45,38), trzeci – Kubisz (1.50,54), czwarty – Berliński (1.55,09),  piąty – Stopa (1.56,02) i szósty – Robert Armata (1.56,42).

IV etap Zimowego Maratonu na Raty w bazie wojskowej Camp Bondsteel w Kosowie pokonało dziewięciu zawodników. Trzeci raz z rzędu wygrał st. sierż. Marcin Matusiak z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa. Na mecie uzyskał czas 24 min 53 s. Drugą lokatę zajął mł. chor. Dariusz Jaskulski z 5 Lpa z Sulechowa (25,39), a trzecią por. Adam Białka z Batalionu Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych z Bydgoszczy (26,58). Z dwóch startujących pań jako pierwsza linię mety minęła kpt. Paulina Oleśków-Dąbska z 5 Lpa z Sulechowa (30,08).

– Dzisiaj biegło mi się dużo lepiej niż przed tygodniem. Na poprzednim etapie była „walka o przetrwanie”. Na tym pobiegłam na luzie. Wspierali mnie pozdrawiający nas na trasie kierowcy oraz pozostali biegacze – mówi kpt. Paulina Oleśków-Dąbska. Jej koleżanka z biegowych tras por. mar. Karolina Stochła z ORP „Hydrograf” biegła podziębiona. – Bieganie utrudniało nam błoto na drodze i mokry śnieg padający prosto w oczy. Mimo tego, wszystkim udało się dotrzeć do mety, a niektórzy nawet poprawili swoje wyniki sprzed tygodnia – dodaje por. mar. Karolina Stochła.

– Na ostatnim etapie przyszło nam rywalizować w trudnych warunkach. Ale jak się nie ma tego, co się lubi, to się lubi, co się ma – mówi mł. chor. sztab. Jacek Bekus. – Na każdym etapie aura przynosi nam różne niespodzianki. Za tydzień marzy mi się, aby nie było mrozu, silnego wiatru, śniegu lub deszczu. Ale niezależnie od pogody, każdy daje z siebie wszystko. Nawet w godzinę po zakończeniu całodobowej służby, tak jak na ostatnim etapie było w przypadku ppor. Michalika – dodaje chorąży. – Brakowało mi dzisiaj trochę sił i energii. Nogi miałem jak z ołowiu, ale mam nadzieję, że na następnym etapie wrócę do swojego normalnego tempa – mówi ppor. Jarosław Michalik.

– Nie udało mi się zachęcić do startu w kolejnym etapie „Zimnara” gości z innych kontyngentów, ale może poszczęści mi się za tydzień. Może przekonam zawodników, którzy przygotowują się do startu w marszobiegu na dystansie 25 km z 10-kg plecakiem, że start w naszej imprezie jest najlepszym przetarciem przed Dancon March – mówi organizator kosowskiego „Zimnara” por. Adam Białka z lublinieckiej Mety. – Marszobieg odbędzie się 16 marca w Novo Selo. Podbiegi i zbiegi na trasie Zimowego Maratonu na Raty są idealne do wzmocnienia mięśni oraz zwiększenia ich wytrzymałości przed wyczerpującą imprezą na dystansie 25 km – dodaje porucznik.Jak wyglądała rywalizacja na poprzednim etapie „Zimnara” w Afganistanie i Kosowie? Czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

  W afgańskim „Zimnarze” prowadzą Niemcy

Po trzech etapach Zimowego Maratonu na Raty w Afganistanie liderami rywalizacji są biegacze z Niemiec. Prowadzi „Tom” – najlepszy na trzech odcinkach „Zimnara” – przed „Lukasem”. Trzecie miejsce zajmuje organizator biegania maratonu na raty Tomasz Kubisz z lublinieckiego Wojskowego Klubu Biegacza Meta.
  W kosowskim „Zimnarze” bez zmian

W Zimowym Maratonie na Raty, którego trasę wyznaczono w bazie wojskowej Camp Bondsteel w Kosowie, po raz drugi z rzędu triumfował st. sierż. Marcin Matusiak. Z kolei w Lublińcu, gdzie odbyły się trzy etapy „Zimnara”, tym razem zwycięzcą został Krzysztof Skiba z Wojskowego Klubu Biegacza „Meta”.
szus

autor zdjęć: arch. por. Adama Białki

dodaj komentarz

komentarze


Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
 
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
Pytania o europejską tarczę
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Wioślarze i triatlonistka na podium
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Zmiany w dodatkach stażowych
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Wojna w świętym mieście, epilog
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Pierwsi na oceanie
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
They Will Check The Training Results in Combat
Flota Bayraktarów w komplecie
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Polki pobiegły po srebro!
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Abramsy w pętli
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Bohater odtrącony
Pływacy i maratończycy na medal
Krwawa noc pośród puszczy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Po przeprawie ruszyli do walki
„Pierwsza Drużyna” na start
Układ nerwowy Mieczników
Broń Hitlera w rękach AK
Gry wojenne w szkoleniu
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
I zdobyliśmy!
Polska wiktoria na Monte Cassino
W obronie wschodniej flanki NATO
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Armia Andersa w operacji „Honker”
„Ta ziemia do Polski należy…”
Ameryka daje wsparcie
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Więcej hełmów dla żołnierzy
Orzeł dla bohaterów
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Śladami ojca
Na straży nieba
Serwis K9 w Polsce
Mobilne dowodzenie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO