moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie w 3 Flotylli Okrętów

Kmdr Mirosław Sołtysiak, zastępca dowódcy 3 Flotylli, został szefem Zarządu Dowodzenia i Łączności N-6 Sztabu MW. Służbę w marynarskich mundurach zakończyli natomiast: kmdr Mirosław Łuka, kmdr ppor. Andrzej Kliński i bosman Jacek Majewski.


Pożegnanie marynarzy odbyło się 31 stycznia w 3 Flotylli Okrętów w Gdyni. Odchodzących do rezerwy pożegnał dowódca flotylli kontradmirał Marian Ambroziak. Dowódca podziękował oficerom za sumienną i pełną zaangażowania służbę na rzecz 3 FO oraz Marynarki Wojennej. Złożył im też życzenia dobrego zdrowia, szczęścia i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Komandorowi Mirosławowi Sołtysiakowi, pełniącemu dotychczas obowiązki zastępcy dowódcy 3 Flotylli Okrętów, kontradmirał Ambroziak życzył marynarskiego szczęścia i dalszych sukcesów zawodowych na nowym stanowisku.

Na zakończenie uroczystości odchodzący do rezerwy marynarze wpisali się do księgi pamiątkowej, a współpracownicy złożyli im życzenia i podziękowali za wspólną służbę i pracę.

*******

Komandor Mirosław Sołtysiak urodził się 16 września 1958 roku w Warszawie. 14 lipca 1977 roku rozpoczął naukę na Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Szkołę ukończył w 1982 roku i rozpoczął służbę na kutrze torpedowym ORP Bitny, a następnie na ORP Oksywie jako dowódca działu, a od 16 lutego 1984 roku jako zastępca dowódcy okrętu. 20 grudnia 1986 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy ORP Puck. Okrętem tym kpt. mar. Mirosław Sołtysiak dowodził do 1989 roku, później został wyznaczony na stanowisko dowódcy grupy organizacyjno-przygotowawczej 1 Dywizjonu Okrętów Rakietowych, aby z dniem 21 lutego 1992 roku objąć obowiązki na stanowisku dowódcy okrętu ORP Orkan. Następnie, od 24 lutego 1994 roku do 5 czerwca 1997 roku, był zastępcą dowódcy grupy okrętów rozpoznawczych, po czym z dniem 6 czerwca tego roku został wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa Wydziału Operacyjnego Sztabu 3 Flotylli Okrętów. Obowiązki te pełnił do 26 lipca 1999 roku. 15 sierpnia 1997 roku został mianowany na stopień komandora porucznika. 27 lipca 1999 roku został wyznaczony na stanowisko szefa Wydziału Szkolenia 3 Flotylli Okrętów. Z dniem 31 lipca 2002 roku rozpoczął pełnienie obowiązków na stanowisku starszego oficera w Dowództwie Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO na Atlantyku – SACLANT w Wielkiej Brytanii. Od 17 sierpnia 2005 roku był szefem Wydziału Broni Morskich Szefostwa Szkolenia Morskiego Dowództwa Marynarki Wojennej. 29 stycznia 2007 roku objął obowiązki komendanta KPW Gdynia. 4 sierpnia 2009 roku objął obowiązki na stanowisku zastępcy dowódcy 3 Flotylli Okrętów.

Komandor Mirosław Łuka urodził się w 1956 roku w Chełmie. Jest absolwentem Szkoły Chorążych Służby Uzbrojenia i Elektroniki w Olsztynie (1978) oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu (1985). Służbę zawodową rozpoczął w 1978 roku w Bazie Technicznej Marynarki Wojennej, gdzie zajmował stanowiska od dowódcy grupy do dowódcy 6 baterii technicznej (która pod jego dowodzeniem była wielokrotnie wyróżniana jako przodujący pododdział). W 1995 roku po ukończeniu podyplomowych studiów na Politechnice Gdańskiej pełnił obowiązki w dowództwie 3 Flotylli Okrętów. W roku 2004 ukończył studia podyplomowe z zakresu logistyki w Akademii Marynarki Wojennej, a następnie w 2005 roku został skierowany na stanowisko starszego specjalisty Oddziału Planowania Operacyjnego w Dowództwie Operacyjnym. W 2006 r. powrócił do Bazy Technicznej Marynarki Wojennej na stanowisko szefa sztabu – zastępcy dowódcy, a w maju 2008 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy Bazy Technicznej Marynarki Wojennej. Stanowisko to zajmował do czasu rozformowania jednostki.

Komandor podporucznik Andrzej Kliński urodził się 19 lutego 1968 roku w Bytomiu. 24 lipca 1987 roku rozpoczął naukę w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Szkołę ukończył w 1992 roku i rozpoczął służbę w 11 Dywizjonie Ścigaczy w Helu na stanowisku dowódcy działu artylerii i broni podwodnej na ORP Zręczny, a następnie od 1 sierpnia 1994 roku jako zastępca dowódcy okrętu ORP Wytrwały. W 1995 roku zakończył służbę okrętową i został skierowany na stanowisko oficera specjalisty 11 Dywizjonu Ścigaczy, które zajmował do kwietnia 1996 roku. Przez następne 13 lat kontynuował służbę wojskową w JW 3352. W tym okresie wykonywał zadania służbowe zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W 2002 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie prawa pracy. W latach 2003–2004 pełnił służbę w PKW UNIFIL w Libanie. 1 kwietnia 2009 roku został wyznaczony na stanowisko specjalisty Wydziału Organizacyjno-Szkoleniowego 3 Flotylli Okrętów, na którym pełnił służbę do dzisiaj.

Bosman Jacek Majewski urodził się 11 sierpnia 1972 roku w Białogardzie. W 1992 roku został powołany do zasadniczej służby wojskowej, którą odbył na ORP Hutnik. W 1994 roku powołany do służby nadterminowej w specjalności chemik sanitariusz na okręcie rakietowym ORP Rolnik. W 1998 roku skierowany do służby kontraktowej i wyznaczony na stanowisko instruktora – starszego laboranta gabinetów szkoleniowych Pionu Szkoleniowego 3 Flotylli Okrętów. 30 marca 2003 roku rozkazem dowódcy Marynarki Wojennej został powołany do służby stałej. W 2004 roku objął stanowisko instruktora gabinetów szkoleniowych Wydziału Oficerów Flagowych. Ostatnio zajmował stanowisko instruktora Pionu Szkolenia w Dowództwie 3 Flotylli Okrętów.
 
Źródło: kmdr ppor. Radosław Pioch/ 3 FO

PZ

autor zdjęć: kmdr ppor. Radosław Pioch

dodaj komentarz

komentarze


Zielony talizman Polaków
 
Wojsko Polskie ma nowych oficerów
Narodziny polskich sił morskich
Out of the Shadow
Zwycięstwo bez zwycięstwa
JEF, czyli odpowiedź dla Rosji
O 200 OPW więcej na nowy rok szkolny
„Pług” idzie na śmierć
Polski dzień strzelania w Rumunii
Uwolnić zakładników
Więcej pieniędzy na wojskowe mundury
Misja: obronić Finlandię
Sportowcy CWZS-u czekają na wasze głosy
Wyższe diety dla przeciwlotników i radiotechników
Operacja NATO przy granicy z Rosją
Zawiszacy na manewrach u sąsiadów
Dodatkowe świadczenie dla przyszłych kierowców wojskowych
Jubileuszowy i rekordowy Maraton Komandosa
Ostre strzelanie w Świętoszowie
Szef MON-u o planach obrony kraju
Ostatni lot płk Skarżyńskiego
Najdłuższa noc
Pierwszy polski Homar
Futsal na zakończenie rywalizacji
Orka po koreańsku
Realia, a nie teoria
Ferie z WOT? Zapisy już trwają
Z okazji urodzin wielkiego Polaka
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jest nowy rząd, ale bez zmian w MON-ie
Ekspresowa pomoc
32 krążki pływaków-żołnierzy
W WIM-ie otwarto nowoczesną klinikę urologii
Żołnierze wojsk rakietowych i artylerii świętują
Podchorążowie świętują
Jak chronić granicę? Polacy podpowiedzą Finom
PKW Orlik już w Estonii
„Sokół” wylądował
Terytorials na etacie
Kolejna dostawa FA-50 dla wojska
Zanim wyruszą do Bagdadu
Fiński debiut w Sojuszu
Polsko-koreańskie rozmowy
Sokół czuwa w Tatrach
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Abramsy jadą na ukraiński front
PGZ rośnie w siłę
Kolejne zakupy dla wojska
Wszystkie Pilice w wojsku
Saperzy na wschodzie Polski
Panczenistka i szpadzistka na podium Pucharu Świata
Unijna pomoc dla Ukrainy
IPN zidentyfikował kolejne 20 ofiar totalitaryzmów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Porozumienie Sikorski-Stalin
Wojska specjalne dostały kolejne Black Hawki
PKW Orlik gotowy na misję
Polka najlepsza w finale Pucharu Świata

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO