moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sukces wojskowych pięcioboistów

Z dwoma medalami wrócili z mistrzostw Polski w pięcioboju nowoczesnym żołnierze z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego. Mistrzem w sztafecie mieszanej został st. szer. Remigiusz Golis, który startował w parze z Aleksandrą Skrzyńską. Srebrny medal w rywalizacji seniorek zdobyła szer. Oktawia Nowacka.

St. szer. Remigiusz Golis na igrzyskach w Rio de Janeiro (wtedy Golis był jeszcze szeregowym).

W widowiskowej konkurencji sztafet mieszanych st. szer. Remigiusz Golis przed dwoma laty wywalczył z szer. Joanną Gomolińską srebrny medal na V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Rio de Janeiro. Ponieważ partnerka, z którą stanął na podium w Brazylii, już zakończyła karierę, w tegorocznych mistrzostwach kraju startował z koleżanką klubową z Uczniowskiego Klubu Sportowego G-8 Bielany Warszawa. Duet Golis-Skrzyńska triumfował z wynikiem 5628 punktów. Drugie miejsce z 5412 pkt. zajęła para Sebastian Stasiak (UKS Żoliborz Warszawa) – Ida Cewińska (SKS Start Łódź), a trzecie Paula Markowska (Stowarzyszenie Pięciobój Polski – CWKS Legia Warszawa) i Maciej Baranowski (UKS Żoliborz Warszawa). Brązowi medaliści uzyskali 5392 pkt.

Triumfatorzy wygrali tylko pierwszą konkurencję – szermierkę. W pływaniu i na parkurze zajęli drugą pozycję, natomiast w „kombajnie” (bieg przełajowy na dystansie trzech kilometrów połączony ze strzelaniem) dopiero szóstą. Mimo słabszego biegu st. szer. Golisa duetowi z UKS G-8 Bielany udało się utrzymać przewagę nad rywalami i na mecie mogli cieszyć się ze złota.

St. szer. Remigiusz Golis na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Partnerka ze sztafety st. szer. Remigiusza Golisa zdobyła w Drzonkowie dwa złote medale. Triumfowała również w rywalizacji seniorek. Aleksandra Skrzyńska z 5224 pkt. wyprzedziła o 108 oczek szer. Oktawię Nowacką i o 180 Katarzynę Wójcik (obie Stowarzyszenie Pięciobój Polski – CWKS Legia Warszawa). Szer. Nowacka, która na wojskowych igrzyskach w Rio de Janeiro była siódma, w krajowym czempionacie uzyskała najlepsze wyniki w dwóch pierwszych konkurencjach, a na parkurze i w biegu połączonym ze strzelaniem sklasyfikowano ją na ósmym miejscu.

Natomiast wśród seniorów najlepszy był Szymon Staśkiewicz (ZKS Drzonków), który zdobył 5792 pkt. Srebrny medal zdobył Sebastian Stasiak (UKS Żoliborz Warszawa) – 5700 pkt., a brązowy Bartosz Majewski (ZKS Drzonków) – 5612. St. szer. Remigiusz Golis był siódmy – 5376 pkt. Reprezentant Wojska Polskiego był najlepszy na pływalni, dobrze spisał się też na szermierczej planszy – był czwarty. Słabiej zaś wypadł w „kombajnie” – 13. miejsce i na parkurze – 14.

– Oktawia startowała po przerwie spowodowanej kontuzją. Zaległości treningowe odbiły się zwłaszcza podczas biegu, ale cieszę się, że dochodzi do formy – mówi mjr Jerzy Świnoga, szef zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego. – Kontuzje ją prześladują, ale nie załamuje się i dobrze sobie radzi. Zrobiła postępy, zwłaszcza w szermierce – dodaje szef WZS. Przyznał też, że złoty medal w sztafecie mieszanej podbudował psychicznie st. szer. Remigiusza Golisa, który słabo wypadł w rywalizacji indywidualnej. – Remek ostatnio mniej trenował, gdyż więcej czasu poświęcał na naukę i czeka go teraz dużo pracy, aby dojść do wyników, do których nas przyzwyczaił. Słabo pobiegł, ale to bardzo zdolny zawodnik. Mam nadzieję, że teraz zmotywuje się do solidnej pracy i nadrobi wszystkie zaległości – mówi mjr Świnoga.

Mistrzostwa w Drzonkowie odbyły się w międzynarodowej obsadzie. Z Polakami rywalizowali zawodnicy z Niemiec, Rosji, Czech i Izraela. W klasyfikacji open zawodów z gości zagranicznych na podium stanęli: Czech Jan Kuf (był drugi w rywalizacji seniorów) i Niemka Ronja Doring (zajęła drugą lokatę wśród seniorek).

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Polki pobiegły po srebro!
 
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Abramsy w pętli
W obronie wschodniej flanki NATO
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Armia Andersa w operacji „Honker”
Orzeł dla bohaterów
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Pierwsi na oceanie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Krwawa noc pośród puszczy
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Flota Bayraktarów w komplecie
Pytania o europejską tarczę
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
„Pierwsza Drużyna” na start
Układ nerwowy Mieczników
Broń Hitlera w rękach AK
Po przeprawie ruszyli do walki
Gry wojenne w szkoleniu
Wojna w świętym mieście, epilog
NATO on Northern Track
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
I zdobyliśmy!
Serwis K9 w Polsce
Pływacy i maratończycy na medal
Bohater odtrącony
Na straży nieba
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Wioślarze i triatlonistka na podium
Polska wiktoria na Monte Cassino
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
They Will Check The Training Results in Combat
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Ameryka daje wsparcie
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
„Ta ziemia do Polski należy…”
Śladami ojca
Mobilne dowodzenie
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Zmiany w dodatkach stażowych
Więcej hełmów dla żołnierzy
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO