moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dwa srebra Polek w Osijeku

Starszy szeregowy Karolina Kowalczyk zajęła drugie miejsce podczas mistrzostw Europy w strzelectwie, rozgrywanych w chorwackim Osijeku. Zawodniczka z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu zdobyła srebro w strzelaniach z karabinu w konkurencji 3x20, 300 m. W rywalizacji drużynowej Polki (Kowalczyk oraz kpr. Sylwia Bogacka i st. szer. Alicja Ziaja) wywalczyły również srebro.

Srebrne medalistki na podium, od lewej: st. szer. Karolina Kowalczyk, kpr. Sylwia Bogacka i st. szer. Alicja Ziaja. Fot. www.ech2013.com

Tytuł mistrzowski w rozgrywce indywidualnej zdobyła reprezentantka Estonii Anzela Voronova. Złoto zapewnił jej wynik 586 punktów. Polka miała o cztery oczka mniej, a brązowa medalistka Łesia Łeskiw z Ukrainy uzyskała 581 punktów. Kapral Sylwia Bogacka z Wojskowego Zespołu Sportowego Zegrze była dziesiąta (574 pkt.), a st. szer. Alicja Ziaja z 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach – piętnasta (566 pkt.). W klasyfikacji drużynowej triumfowały Szwajcarki. Bettina Bucher, Marina Schnider i Myriam Bruehwiler wynikiem 1727 punktów wyrównały rekord świata i Europy. Polki miały rezultat gorszy o pięć oczek. Brązowy medal wywalczyły Norweżki z wynikiem 1696 punktów.

Kapral Sylwia Bogacka (w środku) wywalczyła w Osijeku trzy medale, szeregowy Paula Wrońska (z lewej) – dwa, a starszy szeregowy Agnieszka Nagay (z prawej) – jeden. Fot. Jolanta Samulewicz / WKS Flota Gdynia.

Polacy w rywalizacji seniorów i juniorów zdobyli w Osijeku na razie osiem medali: jeden złoty, dwa srebrne i pięć brązowych. Nasze specjalistki od strzelań z karabinu wywalczyły połowę trofeów. Kpr. Sylwia Bogacka, st. szer. Agnieszka Nagay (WZS Poznań) i szer. Paula Wrońska (WZS Zegrze) zdobyły brązowy medal w klasyfikacji drużynowej w karabinie sportowym w strzelaniu z trzech postaw na 50 m. Brąz wywalczyły również nasze panie w konkurencji karabinu 50 m w postawie leżąc. Trener reprezentacji i klubowy w Wojskowym Klubie Sportowym Śląsk Wrocław Andrzej Kijowski do strzelania z postawy leżącej na 50 m wystawił Sylwię Bogacką, Paulę Wrońską i Alicję Ziaję.

Z trzeciego medalu zdobytego przez wicemistrzynię olimpijską z Londynu Sylwię Bogacką bardzo się ucieszył szef WZS Zegrze mjr Jerzy Świnoga. – Srebro i dwa brązy w drużynie to świetny wynik jak na jedne mistrzostwa. Jestem bardzo zadowolony z postawy Sylwii i jej młodszej koleżanki Pauli, która wystrzelała z koleżankami dwa brązowe medale – mówi major.

Powody do radości ma też szef wrocławskiego WZS mjr Leszek Korszun. St. szer. Karolina Kowalczyk zdobyła w jeden dzień dwa srebrne medale w tym pierwszy i jedyny seniorski w rywalizacji indywidualnej. – To ogromny sukces naszej zawodniczki. Bardzo się cieszę, że w Chorwacji tak dobrze się jej strzelało – mówi major. – W Polsce nie ma strzelnicy sportowej, na której można strzelać na odległość 300 metrów. We Wrocławiu trenujemy gościnnie, na strzelnicy myśliwskiej, w warunkach zbliżonych do tych, jakie są w trakcie konkurencji. Mimo trudności w treningach w strzelaniu na 300 metrów mamy medale. Tym bardziej trzeba więc docenić sukces naszych pań – dodaje szef wrocławskiego WZS i chwali też trenera Kijowskiego, który doskonale zestawił skład drużyn do poszczególnych konkurencji.

szus

autor zdjęć: Jolanta Samulewicz / WKS Flota Gdynia, www.ech2013.com

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Krwawa noc pośród puszczy
Po przeprawie ruszyli do walki
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Armia Andersa w operacji „Honker”
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Abramsy w pętli
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
They Will Check The Training Results in Combat
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Serwis K9 w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Pływacy i maratończycy na medal
Pytania o europejską tarczę
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Broń Hitlera w rękach AK
Na straży nieba
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Zmiany w dodatkach stażowych
Ameryka daje wsparcie
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Bohater odtrącony
Gry wojenne w szkoleniu
Mobilne dowodzenie
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Pierwsi na oceanie
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Polki pobiegły po srebro!
Wioślarze i triatlonistka na podium
Polska wiktoria na Monte Cassino
Premier odwiedził WZZ Podlasie
NATO on Northern Track
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Więcej hełmów dla żołnierzy
„Ta ziemia do Polski należy…”
Flota Bayraktarów w komplecie
I zdobyliśmy!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
W obronie wschodniej flanki NATO
Wojna w świętym mieście, epilog
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
„Pierwsza Drużyna” na start
Śladami ojca
Układ nerwowy Mieczników
Orzeł dla bohaterów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO