moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca w Choszcznie

Podpułkownik Dariusz Wojtkowiak objął obowiązki dowódcy dywizjonu artylerii samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej i dowódcy garnizonu w Choszcznie.

Po złożeniu meldunku dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej generałowi Andrzejowi Tuzowi o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu i podniesieniu flagi państwowej pełniący obowiązki dowódcy dywizjonu major Jarosław Chojnacki powitał wszystkich w artyleryjskich koszarach. – Pragnę bardzo podziękować za to, że dane mi było być dowodzonym przez wspaniałego dowódcę, pana generała brygady Andrzeja Tuza, na którego pomoc zawsze mogłem liczyć. Dziękuję również za ten czas, kiedy miałem okazję dowodzić tak znamienitymi artylerzystami – podkreślił w swoim wystąpieniu major Chojnacki i pogratulował nowemu dowódcy dywizjonu objęcia stanowiska. Jednocześnie jako etatowy zastępca dowódcy dywizjonu wyraził nadzieję, że wspólnie podołają wszystkim wyzwaniom stawianym przed artylerzystami.

Po odczytaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej o mianowaniu majora Dariusza Wojtkowiaka na stopień podpułkownika dowódca „błękitnej brygady” założył oficerowi naramienniki z aktualnym stopniem wojskowym. – Panie pułkowniku, serdecznie witam w rodzinie 12 Brygady Zmechanizowanej – powiedział generał Tuz i dodał: – Objął Pan dowodzenie żołnierzami, którzy swoją ciężką służbą zapracowali na wysoką opinię i to nie tylko na szczeblu dywizji. Serdecznie Panu gratuluję. Następnie dowódca brygady przedstawił nowego dowódcę dywizjonu.

Z kolei pułkownik Wojtkowiak podkreślił, że jest to dla niego ogromny zaszczyt, ale i olbrzymie wyzwanie. – Cieszę się, że mogłem powrócić do moich artyleryjskich korzeni i dowodzić rozwiniętym pododdziałem złożonym z tak znakomitych żołnierzy – powiedział.

Uroczystość była również okazją do wręczenia artylerzystom odznaczeń za nienaganną służbę w polskim kontyngencie wojskowym. Z rąk generała brygady Andrzeja Tuza Gwiazdę Afganistanu otrzymali: major Jarosław Chojnacki, chorąży Marcin Gierliński, starszy kapral Paweł Kalski, kapral Bogusław Świątek, starszy szeregowy Piotr Pietrykowski, starszy szeregowy Rafał Swat, starszy szeregowy Krzysztof Krzywicki i szeregowy Marek Kielar.

W przekazaniu obowiązków dowódcy dywizjonu i garnizonu w Choszcznie, które odbyło się 24 września, uczestniczyli wicestarosta powiatu choszczeńskiego Bogdan Brzustowicz, burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, burmistrz Myśliborza Arkadiusz Janowicz oraz komendanci służb mundurowych powiatu, a także przedstawiciele instytucji cywilnych, szkół i duchowieństwa.

Defilada kompanii honorowej pod dowództwem porucznika Patryka Jenczyka i pododdziałów artyleryjskich zakończyła uroczystość.

***

Podpułkownik Dariusz Wojtkowiak w 1992 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiał jako dowódca plutonu ogniowego w 36 Pułku Zmechanizowanym w Trzebiatowie. Już po roku dowodzenia plutonem objął obowiązki dowódcy baterii artylerii samobieżnej. Po sześciu latach dowodzenia trzebiatowskimi artylerzystami został wyznaczony na kolejne stanowisko, tym razem szefa sekcji operacyjnej S-3 dywizjonu, a po jego rozwiązaniu objął obowiązki oficera sekcji operacyjnej w sztabie 36 Brygady Zmechanizowanej. Następnie służył w dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku szefa sekcji w Wydziale Operacyjnym sztabu dywizji. Na przełomie 2006 i 2007 roku uczestniczył w misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Na podstawie rozkazu z dniem 16 września 2013 roku major Wojtkowiak został wyznaczony na kolejne stanowisko służbowe – dowódcy dywizjonu artylerii samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie.

Źródło: kpt. Janusz Błaszczak/ 12 BZ

PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Błaszczak

dodaj komentarz

komentarze


Kurs z dzwonem
 
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Święto wojskowego sportu
Szpej na miarę potrzeb
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Optyka dla żołnierzy
Prawda o zbrodni katyńskiej
Strażacy ruszają do akcji
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Ramię w ramię z aliantami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
V Korpus z nowym dowódcą
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Przygotowania czas zacząć
Wojna w świętym mieście, epilog
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Na straży wschodniej flanki NATO
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Głos z katyńskich mogił
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Barwy walki
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Sprawa katyńska à la española
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Ogień w podziemiu
25 lat w NATO – serwis specjalny
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Jeśli nie Jastrząb, to…
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Zbrodnia made in ZSRS
Odstraszanie i obrona
Wojna w świętym mieście, część druga
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rakiety dla Jastrzębi
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Mundury w linii... produkcyjnej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Zmiany w dodatkach stażowych
Szarża „Dragona”
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ocalały z transportu do Katynia
NATO na północnym szlaku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO