moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polka dwa skoki od Pucharu Świata

Kapitan Monika Sadowy-Naumienia prowadzi po sześciu kolejkach finałowych zawodów spadochronowych o Puchar Świata w Locarno. Polka z wynikiem 8 cm wyprzedza o centymetr Szwajcarkę Claudię Graetzer i o dwa centymetry Francuzkę Deborah Plat. Jutro odbędą się dwie ostatnie kolejki.

Kapitan Monika Sadowy-Naumienia podczas rywalizacji w Locarno.

Przed dwoma ostatnimi skokami w tegorocznym cyklu zawodów o Puchar Świata liderką w „generalce” jest nadal kpt. Monika Sadowy-Naumienia z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu. Zwycięstwo Polce może odebrać tylko Francuzka Deborah Plat. Aby stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej musi w Locarno zająć wyższą lokatę od naszej reprezentantki, albo przegrać z nią, ale pod warunkiem, że nie straci do Polki więcej niż 15 oczek. Przypomnijmy, że zwyciężczyni zawodów otrzymuje 100 punktów, za drugie miejsce przyznawane jest 80 pkt., za trzecie – 60, czwarte – 50, piąte – 45, szóste – 40, siódme – 36, ósme – 32, dziewiąte – 29, dziesiąte – 26. Od 10. pozycji do 15. różnice punktowe pomiędzy zawodniczkami wynoszą po dwa oczka, a od 15. do 30. po jednym. Ostatnia punktująca spadochroniarka za 30. lokatę zdobywa jeden punkt.     

Po trzech pierwszych kolejkach rozegranych wczoraj Polka z wynikiem 4 cm zajmowała piąte miejsce, a Francuzka Plat z 6 cm – ósme. W czwartej serii kpt. Monika Sadowy-Naumienia trafiła piętą 1 cm od centra, a Plat 2 cm od celu. Polka awansowała na trzecią pozycję, a Francuzka na szóstą. Z wynikiem 3 cm prowadziła inna reprezentantka Francji Stephanie Texier, a drugie miejsce z 4 cm zajmowała Rumunka Steliana Popa.

W piątej kolejce żadnej z zawodniczek z czołowej szóstki nie udało się oddać bezbłędnego skoku, a 1 cm od centra skoczyły jedynie zawodniczki, które pomiędzy sobą rozstrzygną rywalizację o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kpt. Monika Sadowy-Naumienia po piątym skoku z wynikiem 6 cm wysunęła się na pierwszą pozycję w zawodach, a na trzecią – z 9 cm – awansowała Plat. Natomiast na drugą lokatę przesunęła się – z łączną notą 8 cm – Szwajcarka Claudia Graetzer.

Szósta kolejka nie przyniosła żadnych zmian w czołowej szóstce. Polka skoczyła 2 cm od centra i obroniła pozycję liderki. Szwajcarka Graetzer, Francuzki Plat i Texier oraz Rumunka Steliana Popa uzyskały identyczny wynik – 1 cm, a szósta w klasyfikacji Niemka Lucia Lippold powtórzyła rezultat Moniki Sadowy-Naumienia.   

W rywalizacji mężczyzn po sześciu kolejkach prowadzi z wynikiem 1 cm Niemiec Stefan Wiesner. Drugą lokatę – z 2 cm – zajmuje jego kolega z reprezentacji i drużyny Sport Foerder Gruppe BW 1 Wolfgang Lerhner. Trzecią pozycję – z notą 3 cm – zajmują Czesi Hynek Tabor i Miloslav Kriz. Najwyżej z Polaków – na 17. miejscu – sklasyfikowany jest chor. Piotr Błażewicz. Zawodnik z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu w sześciu skokach uzyskał wynik 6 cm. Drugi z najlepszych Polaków (w Locarno startuje czterech spadochroniarzy z poznańskiego OSWRiS oraz pięciu z drużyny wystawionej przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel Kraków i 6 Brygadę Powietrznodesantową) mł. chor. Maciej Lamentowicz z OSWRiS z wynikiem 9 cm zajmuje 37. pozycję.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik z 40 ekip po sześciu kolejkach zanotowała drużyna liderów klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn. Zespół Sport Foerder Gruppe BW 1 prowadzi z wynikiem 35 cm. Drugie miejsce – z notą 37 cm – zajmuje druga wojskowa reprezentacja Armii Czeskiej, a trzecie – z 38 cm – reprezentanci Francji. Reprezentacja Wojska Polskiego, wystawiona przez Ośrodek Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu, sklasyfikowana jest na dziesiątej pozycji z wynikiem 53 cm. Natomiast spadochroniarze z Wawelu i 6 BPD zajmują 27. miejsce (po sześciu kolejkach uzyskali wynik 123 cm).    

Wyniki kobiet po sześciu kolejkach:
1. Monika Sadowy-Naumienia (Polska) 8 cm
2. Claudia Graetzer (Szwajcaria) 9 cm
3. Deborah Plat (Francja) 10 cm
4. Stephanie Texier (Francja) 11 cm
4. Steliana Popa (Rumunia) 11 cm
6. Lucia Lippold (Niemcy) 13 cm.

szus

autor zdjęć: Archiwum kpt. Moniki Sadowy-Naumienia

dodaj komentarz

komentarze


Dwie dekady ulepszania Sojuszu
 
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Po śladach polskich bohaterów
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pokazali bojowego ducha
By Polska była bezpieczna
Polki pobiegły po srebro!
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Ostatnia droga Pileckiego
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Cień atomowej zagłady
Wszystkie misje AWACS-a
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Flota Bayraktarów w komplecie
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Serwis K9 w Polsce
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
NATO on Northern Track
Zawsze gotowi do pomocy
Układ nerwowy Mieczników
„Ryś” z laserem
Broń Hitlera w rękach AK
Mobilne dowodzenie
WAM wraca po latach
Nie szpital, a instytut
„Grand Quadriga ‘24”
Polska wiktoria na Monte Cassino
Przysięga w Limanowej
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Pływacy i maratończycy na medal
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Wojna w świętym mieście, epilog
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Podróż po AWACS-ie
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Nowe zadania szefa SKW
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Piedimonte – samobójcza misja
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Ameryka daje wsparcie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Hełmy – nowoczesne i na miarę
They Will Check The Training Results in Combat
„Pierwsza Drużyna” na start
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO